בלוג-און

נטוורקינג זו לא מילה גסה! השיחה הגורלית שיכולה להיות נקודת המפנה בקריירה שלכם…

יצירת קשרים חדשים עם אנשי מפתח בתעשייה, השגת הזדמנויות מועילות לפיתוח הקריירה שלכם או הגעה ללקוחות חדשים. נשמע לכם טוב? זו בדיוק ההגדרה של מפגש נטוורקינג! עדיין לא מחוברים לרעיון? לא בטוחים איך זה יכול לתרום לכם? איזה מזל שאנחנו פה…

אם אין אני לי מי לי – אתם אנשי השיווק הבלעדיים עבורכם!

בהנחה שאתם עצמכם המוצר, למה שתעבירו לאחרים את עבודת השיווק? אחרי הכל, מי יכול למתג את עצמכם יותר טוב מכם?! מפגשי נטוורקינג פותחים שער להזדמנות מעולה להציג עצמכם באור הכי חיובי שתוכלו לייצר. הרי, את היתרונות והחסרונות שלכם אתם מכירים הכי טוב. אמרנו זאת במאמרים בעבר ונחזור על כך שוב – אין שני לרושם ראשוני. לכן, חשוב לדעת כיצד לשווק את עצמכם נכון ולהדגיש את הפלוסים שלכם בפני האנשים הנכונים עבורכם. בין אם תצליחו להשיג ראיון עבודה מהמפגש ובין אם תקבלו רק כמה טיפים לקריירה, מפגשי נטוורקינג יכולים לתרום לכם במובנים רבים.

איך תצלחו מפגש נטוורקינג בצורה הטובה ביותר?

What’s your point? – הגיעו למפגשי נטוורקינג עם מטרה ברורה מנוסחת בראשכם. אתם לא באים רק לטובת "מינגלינג" עם אנשי התעשייה. נכון, אולי תוכלו להכיר חברים חדשים על הדרך, אך המטרה הראשית שלכם צריכה להיות אחת ויחידה וקשורה לקריירה שלכם. החליטו מה תירצו להפיק מהמפגש – האם אתם מעוניינים לגייס קהל לקוחות נוסף? אולי אתם רוצים לבדוק אופציות של משרת הייטק במקום חדש? מחפשים משקיע בפרויקט היזמות עליו אתם עובדים? שימו פוקוס על מטרה עיקרית אחת וגשו לעבודה! דברו עם האנשים הנכונים שיתרמו למטרה זו וחישבו מראש כיצד לפעול בצורה שתפיק את התועלת הגבוהה ביותר.

אל תגזימו – לעיתים, כאשר מזהים פוטנציאל טוב שיכול להוביל להזדמנות טובה בקריירה, קיימת הנטייה להימשך לאחד מהקיצונים הבאים. הראשון, קיצון הביישנים, אלו שהמילים לא יצאו להם מהפה ויעמדו כמו דחליל בין אנשי המפתח שיכולים לעזור להם. הקיצון השני הוא של אנשי ה-"דיבורים כמו חול ואין מה לאכול". אלו שמרוב שינסו להתבלט ולהשאיר את חותמם, לפעמים בלא מודע, ייתפסו בעיניי האורחים הרלוונטיים כרעשניים מידי. סביר להניח שפחות ירצו לעבוד עם צעקניים כמו אלה. לכן, אל תגזימו ושמרו על מידה נכונה של שיווק עצמי. אמרו משפטים תמציתיים וממוקדים, שימו לב כי אתם לא מתפרצים למשפטים של אחרים והקפידו "להישאר בעניינים" במהלך השיחה הקבוצתית.

להוריד מסכות ולהשאיר אותן בכניסה לאירוע – אל תנסו להיות מישהו אחר. תוכלו להשיג תוצאות ממפגשים עסקיים אך ורק אם תהיו עצמכם. אנשי המפתח בתעשייה מזהים את דמות החנפן, דמות השחצן ואת הדמות שמנסה להראות כבעל ניסיון שלא באמת קיים אצלו. נטוורקינג מוצלח נבנה על בסיס יחסי אמון, אם לא תהיו עצמכם, ייחודיים ואמיתיים, לא תזכו לתועלת מהמפגשים אליהם תגיעו.

הגידו לא ל-"כן ולא" – על מנת ליצור שיחה עמוקה שיכולה להתפתח לכיוונים שונים, עליכם להיפטר מכל נוסח שאלה שניתן לענות עליו ב-"כן" או "לא". לדוגמא, אם אתם נמצאים בתהליך חיפוש עבודה, במקום לשאול "האם אתם מגייסים למשרות פיתוח JAVA?" תוכלו לשאול "אילו משרות פתוחות אצלכם כרגע עבור מפתחי JAVA?". שאלו שאלות שיש להן המשך לשיחה שמטרתה הסופית היא הגעה לפואנטה אליה אתם מכוונים במפגש.

Cut the bullshit – למפגשי נטוורקינג מגיעים אנשים מתחומים שונים. סביר להניח שבין הקהל יסתובבו אנשי שיווק, מנהלים בכירים, Headhunter או HR וכמובן אלו שמחפשים עבודה בהייטק או הזדמנויות חדשות בדיוק כמוכם. לא תמיד תוכלו לזהות מרחוק מי הם אלו ששיחה איתם תשיג את המטרה לשמה הגעתם. במידה ופצחתם בשיחה קולחת אך הבנתם כי זה לא יוביל אתכם להשגת המטרה, אל תתביישו לסיים אותה בעדינות ולעבור לשיחה הבאה! זה בהחלט צעד לגיטימי באירוע מסוג זה. כמובן שחשוב לשמור על נימוס, מקצועיות ותשומת לב לכך שהשיחה לא תקטע בצורה בוטה. בשורה התחתונה, מפגש נטוורקינג לא נמשך לנצח ושיחות ללא תכלית הן בזבוז זמן עבורכם.

"זרקתי על עצמי משהו מהארון ובאתי" פחות מומלץ – לפני כל מפגש נטוורקינג אפשר לנסות להבין מה ה-Dress code המצופה. אם זה מפגש שישי צהריים באווירה קלילה – הגיעו בלבוש Casual. אם זה מפגש המתקיים באולם כנסים מכובד – הגיעו בלבוש מחויט ומוקפד יותר. כך או כך עליכם לשים לב למספר כללים! הראשון ואולי החשוב ביותר הוא הלבוש המכובד. בגדים חשופים, שקופים או קצרים מידי הם “Big no no” במקרה הזה. השני, קשר עין. המפגש נערך במרפסת קיץ על גג של בר פופולרי בעיר? זה בסדר אם תגיעו עם משקפי שמש, אך במידה והתחלתם שיחה, הרימו את משקפי השמש והביטו לעומד/ת מולכם ישירות בלבן שבעיניים. כלל שלישי, הגיעו בנעליים נוחות. מפגשי נטוורקינג לרוב נערכים בעמידה תוך מעבר בין האורחים השונים. אם הגעתם עם נעליים לוחצות או נעלי עקב גבוהות ייתכן ותתחילו לסבול זמן קצר מהרגע שתגיעו.

מגיעים למפגשי נטוורקינג במטרה למצוא משרות הייטק מתאימות עבורכם?

אנחנו יכולים לעזור – מחכים לכם בעמוד המשרות שלנו עם הצעות שונות ומגוונות!

מכירים חברים שמגיעים למפגשים כאלו במטרה למצוא עבודה בהייטק?

תוכלו להרוויח כסף וגם להיות חברים טובים ולעזור להם דרכינו עם מבצע חבר מביא חבר שיש לנו להציע לכם!

כל הדרכים מובילות לנטוורקינג – התחילו לחפש את המפגש המתאים לכם!

תוכלו לחפש אירועי נטוורקינג באתרים ייעודיים לכך כמו באתר "מפגשי נטוורקינג ויין", לעקוב אחר קבוצות פייסבוק העוסקות בתחום עבודה בהייטק או דרושים הייטק ולמצוא שם פרסומים על אירועי נטוורקינג עתידיים שיכולים לעניין אתכם.

אז עכשיו אחרי שהפנמתם את כללי ה-"עשה ואל תעשה" של עולם הנטוורקינג, חשוב לזכור דבר נוסף. נטוורקינג מתחיל כבר בכניסה למקום בו מתקיים האירוע. ייתכן ותיפגשו באנשים הנכונים כבר במעלית. לשם כך, כדאי שתקראו את מאמר 30 שניות נאום המעלית, להכנה מתאימה לרגע המכונן. אנחנו בטוחים שבמפגש הנטוורקינג הבא כבר תהיו מסמר האירוע! שיהיה בהצלחה…

דברו איתי כדי למצוא את המשרה הבאה שלכם!