בלוג-און

דבר מוביל לדבר – על ניצול הזדמנויות ושיווק עצמי

Connection, connection, connection: יש לך חברה שעובדת בהייטק? קרוב משפחה שלך מגייס בבית תוכנה? הבן של בעל המכולת מנהל חברת סטארט-אפ ומחפש עובדים? זה הזמן להתעורר ולנצל את הקשרים האלה! לדבר קטן יכול להיות פוטנציאל עסקי גדול! גם אם לא נפל בחלקכם המזל לקשרים מסוג זה בתעשייה אל תתנו לחיוך להתעקם, כאשר מדברים על ניצול הזדמנויות ישנן דרכים רבות נוספות לשווק עצמכם בין אנשי התעשייה ולהזניק את הקריירה, הנה מספר דוגמאות:

Networking

במידה ואתם משתתפים בכנס טכנולוגי, ב-MEET UP, או שנקלעתם לאירוע בו ידוע שיהיו בעלי תפקידים רלוונטיים מהתעשייה בה אתם עובדים, קיבלתם הזדמנות מעולה! גייסו את מלוא האומץ שלכם, גשו לאנשים הנכונים, הציגו עצמכם בביטחון והראו להם את כל מה שיש לכם להציע. זכרו את המשפט ששמעתם עוד בימי הילדות: "מי שמתבייש – מתייבש!".

הכינותי מראש – כרטיס ביקור!

צרו לעצמכם כרטיס עם הפרטים הרלוונטיים ליצירת קשר עמכם. החזיקו מספר כרטיסי ביקור בכל עת בארנק וכך תוכלו לנצל הזדמנויות. בכל שיחת חולין אשר אולי תתפתח לפתע להזדמנות תעסוקתית עבורכם, תוכלו לשלוף במהרה את כרטיס הביקור, ליצור רושם מקצועי ויותר חשוב מכך, ליצור סביבכם עניין.

רשתות חברתיות, כמובן

מטרת פלטפורמות אלו היא מזמן כבר מעבר ליצירת קשרים חברתיים. למשל, לינקדאין, רשת עסקית הפותחת בפניכם את היכולת לתקשר עם אנשים בתעשייה שייתכן ואינכם מכירים כלל ואף עם אנשי משאבי אנוש. דרך פלטפורמה זו תוכלו לעדכן את הניסיון התעסוקתי שלכם וכמובן לשמוע על הצעות עבודה המעניינות אתכם. מעבר לכך, גם רשתות חברתיות כגון פייסבוק מוצפות בקבוצות רבות לחיפוש משרות הייטק, וכל שנותר לכם הוא לבקש להצטרף. בפלטפורמות שונות תוכלו אף למצוא טיפים כיצד לחפש עבודה ברשתות החברתיות!

It's now or never

בכל תחום עסקי קיימת דמות מקצועית ממנה לומדים. אתם קוראים מאמרים שלהם, לומדים מהם טיפים למקצוע שלכם או אולי אפילו עברתם סדנה שלהם. החלום הוא לפגוש את ה"גורו" פנים מול פנים. אך האם חשבתם מה תגידו במקרה שתקלעו לסיטואציית כזו? חישבו מה הייתם אומרים אם לפתע נכנסת למעלית עם אותה דמות איתה קיוויתם להחליף משפט או שניים. תכננו איך לנצל נכון את ההזדמנות, איך להשאיר רושם טוב ולגרום לה לרצות לחזור אליכם להמשך שיחה והצעות רלוונטיות. יש לכם הזדמנות של מספר דקות שאולי לא תחזור, לא עדיף שתהיו מוכנים אליה?

המתכון הוא כדלקמן: מעט אומץ, הרבה ביטחון, ערנות קבועה ומעקב שוטף = ניצול הזדמנויות מרבי.

התחברות לקהילות של לוג-און ב- Facebook וב- LinkedIn היא רק אחת מהדרכים 'להישאר בעניינים' ולהיות חשופים למגוון הזדמנויות תעסוקתיות, לטיפים מנצחים ומבצעים שווים.

קיימת דרך נוספת שיכולה להיות לכם אף משתלמת ביותר! מכירים את מבצעי חבר מביא חבר שלנו?אם יש לכם חברים, מכרים או קרובי משפחה מוכשרים שזקוקים לרענון בקריירה – שלחו לנו את קורות החיים שלהם! כמו שבוודאי כבר הבנתם – דבר מוביל לדבר – תוכלו לצאת גם חברים טובים וגם להרוויח 4000 שקלים!

דברו איתי כדי למצוא את המשרה הבאה שלכם!