בלוג-און

הראה לי את פרופיל ה- GitHub שלך ואומר לך מי אתה

שוק ההייטק מלא במהנדסים, במפתחים בבודקי תוכנה ובמגוון אנשי מקצוע, אשר מוצאים את עצמם מחוזרים ומבוקשים אפילו יותר מלחמניות אחרי פסח. חברות רבות מודעות לתחרות על הטאלנטים ומעוניינות לגייס אותם למשרות הנחשקות שהן מציעות.

עם זאת, במקרה של החברות הגדולות והמבוקשות, עדיין קיימת תחרות מאתגרת בזירה של המועמדים, מה שדורש מהם להבליט את עצמם לעומת אחרים. אחת הדרכים הפופולריות להבליט את עצמך בתחום ההייטק בשנים האחרונות היא השקעה בפרופיל GitHub שבנוי בצורה נכונה. עדיין לא בטוחים במה מדובר? שואלים את עצמכם "מה זה GitHub?" שמעתם על זה אבל לא הבנתם איך זה יכול לעזור לכם? מזל שאנחנו כאן כדי לסגור לכם את הפינה!

מה זה GitHub?

בשנים האחרונות, GitHub, רשת חברתית ומאגר חינמי לתוכנות שבנויות עם Git, הפכה להיות מקור לפרויקטים רבים בקוד פתוח. כל אחד יכול לפתוח חשבון GitHub, להעלות את מה שעולה על ראשו ולפרוק את יצר הפיתוח והיצירתיות. בנוסף, הפרויקטים של כל שאר הרשומים  פתוחים ורק מחכים שתציצו בהם! יותר מזה, תוכלו לקבל השראה וגם לפתוח בקשות שיופנו למנהלי הפרויקט המקורי על מנת שיכניסו את השינויים שיש לכם להציע. השימוש ברשת חברתית זו החל בהכוונה למפתחי WEB. מאז 2015, כשמייקרוסופט החלה להיות מעורבת בעניין, נפתחה הרשת גם לתחומי תוכנה אחרים.

אז איך GitHub יכול לשרת אתכם בתהליך של חיפוש עבודה?

בשנים האחרונות הפכה GitHub לכלי שימושי מאד בקרב מגייסים, אשר עוברים על הפרופילים של המועמדים בכדי לבחון את היכולות הטכניות שלהם וכן ללמוד על ניסיונם ועל סגנון העבודה שלהם. איך זה עובד אצלנו? לצורך הדוגמה, כאשר צוות גיוס הייטק מחפש מפתחי Full Stack להובלת צוות פיתוח, ובפרופיל הגיטהאב של המועמד/ת כתוב כי הצליח/ה לנהל מספר פרויקטים במקביל ולנהל צוותים בשפות שונות, כנראה שהפרופיל שלו ימשוך את תשומת לב המגייסים.

בנוסף, פרופיל מתוחזק מהווה כרטיס ביקור מעולה שיכול להקל על המראיינים. במקום לדבר על רעיון תיאורטי, ניתן לשאול את המועמד/ת בראיון על קוד ספציפי שכבר כתב/ה, כמו שגם למועמד/ת יהיה יותר נוח לדבר על משהו מוכר. תוכלו לייצג את עצמכם ואת היכולות שלכם בצורה פרקטית יותר ויש להגיד אף מציאותית יותר.

לא הכל ורוד, יש גם מעט ביקורת שלילית על GitHub…

כמו שאמרנו עד כה, ל-GitHub קיימים יתרונות רבים. בין אם מדובר בהנאה בזמנכם החופשי ובין אם מדובר בתרומה לקריירה שלכם ולהעלאת הסיכויים לשדרוג בתפקידכם. אך עדיין לא מצאנו תוכנה או רשת חברתית ללא פגמים. ובכן, גם GitHub לא התחמקה מביקורות שליליות:

  1. יש רק 24 שעות ביממה! – ידוע כי מפתחי תוכנה עובדים שעות רבות במשרד וכנראה שאין להם יותר מדי זמן פנוי לכתיבת קוד להנאתם מחוץ לשעות העבודה. יותר מכך, במידה ומתפנה זמן מועט, אחרי יום עבודה ארוך וממוקד במסך המחשב, קשה למקד את האנרגיה בכתיבת קוד נוסף.
  2. זה לא כמו שזה נראה – הצצה זריזה בפרופיל ה-GitHub יכולה לספק מסקנות נפלאות. מאידך, עלולות לעלות מסקנות אשר לאו דווקא מייצגות את המועמד/ת בצורה הראויה. לא כל המגייסים הבוחנים את הפרופיל אוחזים בידע הטכני המלא המאפשר להם לקבל את התובנות הנכונות על המועמד/ת, מה שעלול להוביל לפספוס.

למרות החסרונות, נראה שהיתרונות עולים עליהם בהרבה ובהחלט שווה להקדיש זמן ולנסות את לקחת חלק ברשת החברתית הפופולרית.

לא בטוחים כיצד? איך? מתי ואיפה? – אל תדאגו, לא נזרוק אתכם למים העמוקים ככה סתם

  • בשלב הראשון – היכנסו והכירו את עולם ה-GitHub ואת הפונקציות שיש לו להציע לכם.
  • בשלב השני – הציצו בפרויקטים של מפתחים אחרים על מנת להבין ולקבל השראה כיצד עליכם לפעול עם תכנית הקוד האישית שלכם.
  • בשלב השלישי – הגעתם לצומת דרכים. בחרו להצטרף ולתרום לפרויקט קיים עם שינויים והצעות שלכם או לפתוח פרויקט חדש משלכם ולצרף אנשים חדשים לאורך הדרך.
  • בשלב הרביעי – בצעו מעקב! למדו כיצד לבצע בקרה צמודה ולדאוג לעדכן את הפרויקט שלכם כך שלא תישארו מאחור.
  • בשלב החמישי – למדו את הטכניקות הקטנות והפשוטות שיגרמו לפרויקט שלכם לבלוט מעל אחרים. טכניקות אלה הנקראות Markdown יעזרו לכם בקידום הפרויקט.
  • ולסיום סיומת – צרו מסמך של הפרויקט שלכם המסביר בצורה מסודרת את הקוד שלכם ומטרתו. המסמך יאפשר גישה נוחה יותר למפתחים אחרים ואף למגייסים והבנה מהירה יותר של הקוד.

כמובן שכל השלבים הנ"ל הם רק טיפה באוקיינוס הגדול של GitHub. אנו ממליצים להיכנס למדריך המלא המפרט צעד אחר צעד כיצד לפתוח חשבון ב-GitHub ולמצות את כל הפעולות האפשריות.

ולסיכום… כדאי לכם להחזיק בפרופיל GitHub!

בשורה התחתונה, עבור מחפשי העבודה וגם עבור מי שמעוניין "לשדרג את מעמדו ברשת", GitHub מהווה פלטפורמה לחשיפה. בין אם יש לך ניסיון מקצועי ובין אם לא, זה המקום להפגין את הידע הטכני שלך. אם הידע הטכני מספיק טוב, הרבה פעמים הוא גם יפצה על חוסר הניסיון.

אנחנו בלוג-און ממליצים לכל מפתח תוכנה באשר הוא לתחזק פרופיל GitHub מושקע, שכאמור עשוי לסייע לך בדרך לשדרוג הקריירה. המגייסים מחכים לכם בכל מקום – נצלו את ההזדמנות!
רוצה שצוותי הגיוס שלנו יציצו בפרופיל ה-GitHub שלך? שלח/י קורות חיים עכשיו>>

דברו איתי כדי למצוא את המשרה הבאה שלכם!