בלוג-און

על חיפוש עבודה והזדמנויות קריירה ברשתות החברתיות

חיפוש עבודה, בעיקר עבודה בהייטק, כבר מזמן לא מתבצע רק באמצעות אתרי דרושים. המדיה החברתית והרשתות החברתיות, הן בחיים הפרטיים והן בעולם העסקים, מהוות כר פורה ליצירת קשרים בין אנשים. אנחנו אוהבים להתחבר האחד לשני, לשתף ולהתעדכן, ומטבע הדברים חיפוש העבודה הפך לחלק גדול ממה שקורה היום בעולם החברתי.

רובנו יודעים כיצד לתפעל את הרשתות החברתיות בחיינו האישיים, אך לא מכירים את הפוטנציאל הטמון בהן לחיפוש עבודה. כמות המועמדים לכל משרה הולכת וגדלה, במיוחד בתחומים חמים ובעולם הדינמי של משרות הייטק. המגייסים יבדקו, פרט לקורות חייך ועברך המקצועי, גם את ה"מציאות החברתית" שלך. לא משנה אם את/ה בין עבודות, מחפש/ת שינוי או שדווקא טוב לך במקום בו את/ה נמצא/ת כרגע, חשוב מאד להכיר ולנצל את הרשתות החברתיות, ולא רק בכדי להעלות תמונות מחופשת הקיץ המושלמת.

אז איך בעצם הרשתות החברתיות מסייעות בכל הקשור להזדמנויות בקריירה?

הרשתות החברתיות מספקות אפשרות לשמירה על קשר עם קולגות, להרחבת רשת הקשרים המקצועית ופותחת דלתות להזדמנויות חדשות בקריירה! לכל רשת חברתית האופי הייחודי לה. בתהליכי חיפוש עבודה, אנשי מקצוע רציניים צריכים לקחת את ההזדמנות בשתי הידיים ולפתח את כישוריהם ברשתות החברתיות בכדי למשוך מגייסים. פתיחת חשבון ויצירת פרופיל ברשתות החברתיות המובילות תגדיל באופן משמעותי את הסיכוי להיחשף להזדמנויות חדשות ולמצוא עבודה. במאמר זה לא נסקור את כלל המדיות הקיימות, אלא נתמקד בשתיים החזקות והפופולריות ביותר: פייסבוק ולינקדאין, כמובן!

LinkedIn – לא רק חיפוש עבודה, אלא רשת קשרים ענפה!

רשת חברתית המחברת בין אנשי מקצוע, כאשר רבים מהם בתחום ההייטק, לצד מנהלי גיוס רבים אשר מחפשים את האנשים המוכשרים ביותר ומגוון משרות אשר מתפרסמות מדי יום. לינקדאין חייבת להיות בעדיפות הראשונה שלך, ולא רק בתור מחפש/ת עבודה. בשנים האחרונות הגיוסים דרך הלינקדאין הם הגבוהים מבכל מדיה או שיטת גיוס אחרת!

חשוב מאד למלא בפרופיל הלינקדאין את כל הפרטים הרלוונטיים והחשובים מבחינה מקצועית, אך לא פחות מכך – להפגין נוכחות, להשתתף בדיונים, ליצור קשרים ולעבוד על הרחבת רשת הקשרים שלך. כמו כן, מומלץ לאסוף המלצות מלקוחות, מקולגות או ממעסיקים קודמים. הפעולות הללו יעזרו לך למצב את עצמך בצורה הטובה ביותר בפני המגייסים המשוטטים ברחבי הרשת. ואם את/ה כבר בדרך לראיון הבא, תוכל/י להיעזר בחלון החיפוש החכם של הרשת בכדי למצוא מידע על האדם שעתיד לראיין אותך! באמצעות הלינקדאין ניתן להיחשף למגוון רחב של הצעות עבודה בהייטק ואין הכרח בחיפוש עבודה אקטיבי. מומלץ מאד להתחבר לקבוצות מקצועיות להשקיע כמה דקות ביום לטיפוח הקשרים שלך.

Facebook – הרבה מעבר לתמונות ולייקים

מה לא נאמר כבר על הרשת החברתית הגדולה והפופולרית בעולם? ההגדרה "חברתית" השתלטה לאחרונה על כל תחומי החיים, ומי שלא פועל בצורה "חברתית" כנראה נתקע איפשהו בעידן הפרה-היסטורי. כמובן שאותו עידן חברתי לא פסח על פלטפורמות של חיפוש עבודה, ופייסבוק, אשר לא מוגדרת כלל כפלטפורמה שכזאת, דווקא מהווה כר פורה למציאת העבודה הבאה!

פייסבוק הוא האתר הרביעי הנצפה ביותר בישראל. בשנת 2015, היו 4.4 מיליון משתמשים ישראלים ברשת החברתית בכל חודש, מתוכם 3.3 מיליון משתמשים באתר מדי יום! פייסבוק רק הולכת ותופסת תאוצה, מה שמרמז שככל הנראה היום המספרים הם קצת יותר גבוהים.
כמו בלינקדאין, כך גם חלק ניכר ממחפשי העבודה "הפסיביים", כמו גם חברות שמגייסות למגוון משרות הייטק, נמצאים בפייסבוק. הרשת החברתית משמשת כלי מעולה המאפשר לך ללמוד על המראיין ולהכין עצמך בצורה טובה יותר לקראת ההתמודדות על תפקיד החלומות שלך. באמצעות חיפוש פשוט, ניתן לגלות האם יש לכם חברים משותפים, נושאים משותפים וכד'.

אם את/ה מעוניין/ת שמגייסים יוכלו לצפות בפרופיל הפייסבוק שלך, מומלץ לשמור על התוכן כפרטי ולחשוף רק מידע בנוגע לתחום עיסוק, מומחיות ומיקום. מומחים בתחום ממליצים לשמור על התנהגות נאותה ברשת, הרי שתגובות לא מצונזרות עלולות לעלות לך במשרה הבאה.
גם בפייסבוק, כמו בלינקדאין, רצוי מאד להתחבר לקבוצות מקצועיות המאגדות אנשי מקצוע בתחום שלך. ההבדל העיקרי בין הפייסבוק ללינקדאין, הוא שהאופי הוא כאמור חברתי יותר, ובהנחה שאין לך מה להסתיר, משקף את מי שאתה גם "מחוץ למשרד", ויוצר קרבה בין אנשים.

המומחים שלנו ממליצים על הימצאות ברשתות החברתיות, לא רק לשם חיפוש עבודה

על פי תומר ויקינסקי, סמנכ"ל משאבי אנוש עסקי בלוג-און, הנוכחות ברשת היא בבחינה של "אם אתם לא שם – אתם לא קיימים". הזירה האינטרנטית מייצרת "מפגשים" לא פורמליים רבים ומגוונים בין מי שיכולים להסתבר כמעסיקים הפוטנציאליים שלך לבינך! האינטראקציה הראשונה עם רבים מהעובדים הנקלטים בחברה נוצרת ברשת ובזכותה! חברות רבות מפתחות כיום את מיומנויות החיפוש ברשת, ולך מומלץ פשוט להיות "נוכח/ת" שם כשזה קורה.

לוג-און משקיעה רבות על מנת לשמר את קשריה עם רבים ממועמדיה באמצעות הרשתות החברתיות, ובאותו האופן פועלת לאיתורם של "כוכבי הרשת", מכווינה וממליצה על כיווני קריירה וניהול קריירה בצורה דיסקרטית וללא כל צורך להיחשף ולחשוף בשלבים הראשוניים של האינטראקציה.
מידע רב מועבר באמצעות העמודים העסקיים שלנו בפייסבוק ובלינקדאין, כך שניתן ללמוד מהכניסה אליהם על מגוון הפעילויות שלנו, על קשרינו העסקיים, על המשרות החמות שלנו בכל רגע נתון, המבצעים ועוד.

אז בקיצור: אקטיביות, התחברות לאנשים, מעקב אחרי חברות, התחברות לקבוצות וחיזוק הקשרים והמחויבויות – זה כל מה שעליך לעשות ברשתות החברתיות… אנחנו כבר נמצא אותך!

דברו איתי כדי למצוא את המשרה הבאה שלכם!