בלוג-און

בניית פרופיל לינקדאין מנצח – המדריך

מנינו לכם כבר בעבר את המגוון הרחב של היתרונות שיש ללינקדאין, בהיותה הרשת החברתית-עסקית הגדולה והפופולרית בעולם, שבנוסף לאמצעי להרחבת קשרים עסקיים מציעה מגוון רחב של משרות הייטק. אז אמנם חשוב יותר ליצור נוכחות ברשת עצמה מאשר רק לדאוג לתהליך בניית פרופיל לינקדאין אישי, אבל אין לזלזל בפרופיל עצמו ויש למלא אותו בצורה שתאפשר לך לשווק את עצמך בצורה הטובה ביותר שתעשה את ההבדל.

לא משנה אם את/ה מחפש/ת עבודה בהייטק או בכל תחום אחר, מחפש/ת אחר הזדמנות עסקית או רק מנסה לטפח את רשת הקשרים המקצועית שלך, משתלם מאד להשקיע בבניית פרופיל לינקדאין שבעצם מהווה במה למיתוג האישי שלך.
אז מה בעצם נדרש מצדך על מנת לבנות פרופיל לינקדאין מנצח?

תמצית מסקרנת ואטרקטיבית

התמצית, או ה- summary, היא המקום בו את/ה באמת "מוכר/ת" את עצמך לקשרים פוטנציאליים והיא מה שמאפשר לך "ללכוד" את תשומת לב האנשים שמציצים בפרופיל שלך. חשוב לכתוב את התמצית בקצרה (בכל זאת, תמצית), בשפה רהוטה ולהדגיש את המיומנויות הכי חזקות, את האיכויות ואת הניסיון שלך.

שמעת על נאום המעלית?! בעת בניית פרופיל לינקדאין יש לחשוב בדיוק בצורה הזאת! כאילו זה עתה נכנסת למעלית ופגשת בה את האדם שיכול להציע לך את הזדמנות חייך – ויש לך רק כמה קומות להסביר לו למה כדאי לו לבחור בך, אז תכליתיות זה שם המשחק!

שגיאות זה רע – עשו הגהה!

תחביר רע, שגיאות כתיב, טעויות הקלדה – big no!!! הקדשנו לזה סעיף במיוחד כדי שתבינו כמה חשוב להקפיד על זה, אז בבקשה – עשו זאת.

תמונת פרופיל לינקדאין טובה

לינקדאין היא לא סתם עוד רשת חברתית, כי אם רשת מקצועית לכל דבר, לכן חשוב שתמונת הפרופיל שלך תהיה הולמת. אין ספק שהתמונה מהחופשה המהממת שלך בקריביים מעוררת השתאות, והתמונה מהפול מון עם הבאקט על החוף בתאילנד מזכירה ימים נשכחים, אבל זה לא המקום – תמונות כאלה שומרים לפייסבוק. בעת בניית פרופיל לינקדאין, חשוב לבחור תמונת פרופיל ברורה ואיכותית אשר הולמת אותך ואת המקצוע שלך.

הדגשת נקודות חוזקה

חשוב לתת לקורא לדעת בדיוק מדוע הוא צריך לעבוד איתך ומה את/ה מביא איתך בסל הכישורים שלך, שמבדיל ומייחד אותך מאחרים.

שימוש בחוכמה במילות מפתח בעת בניית פרופיל לינקדאין

מילים הן חשובות לאין שיעור, בייחוד כאשר חיפוש הוא חלק משמעותי במשוואה. שימוש נכון במילות מפתח בפרופיל הלינקדאין שלך עושה את ההבדל הענק בין פרופיל לינקדאין שקל למצוא לבין פרופיל שהוא 'בלתי נראה'.

יש לזהות את המילים הרצויות על מנת להימצא ברשת כאשר מעסיקים פוטנציאליים משתמשים בחיפוש בלינקדאין, ולשתול את המילים הללו בכותרת, בתמצית ולאורך הפרופיל. למשל, אם את/ה איש/אשת פיתוח והתחום שלך הוא משרות בחברות הייטק, שימוש במילות המפתח הנכונות יחשוף אותך ליותר קשרים פוטנציאליים וליותר הזדמנויות.

יש מקום להמלצות, למה לא לנצל אותו?

אחרי שהבנת כמה חשוב לציין את המיומנויות החזקות שלך והבאת כמה דוגמאות שממחישות את הצלחתך, בקש/י ממעסיקים קודמים או מקולגות לספק המלצות בפרופיל האישי שלך, על מנת לאושש את מה שכתבת.

מישהו הציע לך להתחבר אבל אתם לא מכירים? אז מה!

אחת הטעויות הגדולות שאנשים עושים בלינקדאין היא להימנע מחיבור לאנשים שעדיין לא מכירים. זו בדיוק הנקודה במה שנקרא "נטוורקינג" – להכיר אנשים חדשים, ולא רק לבסס קשרים קיימים! בניית רשת הקשרים שלך בלינקדאין חשובה מאד ויש לה המון יתרונות. פרופיל לינקדאין חשוף לאנשים רבים שעשויים להשפיע רבות על עתידך המקצועי, זה מאפשר לקבל יותר Endorsements, להבחין בקשרים משותפים וכמובן שזו דרך מעולה לחיזוק המיתוג האישי שלך.

גם אנחנו נמצאים בלינקדאין!

אנחנו בלוג-און הבנו כבר מזמן את החשיבות העסקית של הימצאות בלינקדאין וממליצים לך, אם טרם עשית זאת, להתחבר אלינו! אנו מחזיקים בקשרים רבים בתחום החם של דרושים בהייטק, מפרסמים פוסטים, הצעות עבודה בהייטק ומשרות חמות ואטרקטיביות מדי יום, וכל שנותר לך הוא פשוט ללחוץ כאן! העמוד העסקי שלנו מתעדכן מדי יום בטיפים, במשרות מיוחדות ובחדשות מרעישות – זה הזמן להצטרף לקהילה שלנו!

רוצה לקרוא עוד על החשיבות של רשתות חברתיות עבור מחפשי עבודה? לחץ כאן!