בלוג-און

5 דרכים בהן עוזרים וירטואליים מבוססי קול יכולים לשפר את עבודתכם במשרד!

בשנים האחרונות אנו נחשפים יותר ויותר לממשק הקולי כטכנולוגיה הבאה בעולם המחשבים, במקרים מסוימים היא אף מחליפה את טכנולוגיית מסך המגע- פלטפורמה שהביאו עימם הטלפונים החכמים. אלכסה של אמזון, סירי של אפל, העוזרות של גוגל וסמסונג- הן מובילות המהלך של הפלטפורמה בקול על ידי שימוש בנתונים וביצוע פעולות בשם המשתמשים.

השפעתם של עוזרים וירטואליים מבוססי קול תלך ותגדל ככל שהם ימשיכו להשתלב במוצרים השונים בשוק, ביניהם טלפונים חכמים, רמקולים חכמים, מכוניות וכו׳. ככל שצרכנים רבים יותר ייחלו להשתמש בטכנולוגיה זו, כך דרכם אל משרדי העבודה בהייטק תהיה מהירה וכן ייווצרו הזדמנויות חדשות לשיפור יעילותם העסקית של משרדים רבים.

אז נכון שרבים מכם מכירים את שירות עוזרים הווירטואליים מבוססי קול בזכות היכולת שלהם להפעיל מוסיקה בחדר בו אתם נמצאים, או לחייג לאדם על פי הוראה מכם. אבל שירות זה נושא בחובו פוטנציאל גבוה לחיזוק התוצאות העסקיות במקומות עבודה. ריכזנו עבורכם 5 דרכים בהם טכנולוגיה זו תשנה לטובה את אופן העבודה במשרד!

  1. שיפור יעילות העבודה

ייתכן ועוזרים וירטואליים מסתמנים כמוגבלים ביכולותיהם, אך בעתיד הם יהיו מסוגלים להתפתח לקולגות וירטואליות. מה הכוונה? אותם עוזרים וירטואליים ישלימו את העבודה של עמיתיהם האנושיים, ישתלטו על משימות חוזרות של העובדים ובכך ישחררו מהם עומס ויעזרו להם להתמקד בפרויקטים ומשימות בעלות דחיפות גבוהה יותר. במילים אחרות, סירי וחברותיה הן הרבה יותר מסתם מכונות המאזינות לקול ומגיבות לו. העוזרים הווירטואליים מייצגים את עתיד עולם ה-HCI) Human-Computer Interaction). אם העוזר הווירטואלי מבוסס הקול עדיין לא סייע לכם, כנסו למאמר שכתבנו על חשיבות ניהול זמנים אפקטיבי ונסו לעשות זו בעצמכם.

  1. פגישות אוטומטיות

אחד מהיתרונות הגדולים ביותר שעוזרים וירטואליים יעניקו למשרדים הוא היכולת לייעל תהליכים גלובליים בחלל העבודה. אחד המכשולים הגדולים ביותר בעולם הארגוני הוא היכולת להתחיל ישיבה גלובלית. מוצרים כמו אלכסה של אמזון לעסקים יכולים לפשט את תהליך ארגון הפגישה בקלות. במשפט אחד: "אלקסה, התחילי את הפגישה" נחסך התהליך המורכב של הזנת פרטי הפגישה; מספר פגישה, קוד פגישה וכדומה…

  1. שיפור התקשורת

עוזרים וירטואליים מבוססים על טכנולוגיה שנקראת NLP) Natural Language Processing), טכנולוגיה זו עושה שימוש בבינה מלאכותית ו- Machine learning על מנת לנתח משפט מדובר ולתרגם אותו למילה כתובה. טכנולוגיה זו מזכירה את הטכנולוגיה עליה דיברנו במאמר העוסק בראיונות עבודה בשילוב בינה מלאכותית. היכולת הזו תסייע לעסקים לתקשר באופן מקצועי ולשתף פעולה בצורה יותר אפקטיבית. לדוגמא, הטכנולוגיה תוכל לאפשר אינטגרציה עם כלי תקשורת כמו סקייפ לעסקים, על ידי כך שתשים לב לתוכן הנאמר בפגישה. במהלך השיחה, יוכל העוזר הווירטואלי לרשום הערות למשתמש או לזהות נקודות מפתח שיש צורך להמשיך ולעקוב אחריהן (בסגנון של סיכום ישיבה).  

  1. סריקת נתונים

יכולת נוספת של עוזרים וירטואליים, היא היכולת לאסוף ולסרוק כמות גדולה של נתונים ולאתר מתוכם את המידע הרלוונטי ביותר לנושא בו עוסקת הפגישה. דמיינו שיש לכם סוכן שמאזין לפגישתכם ולאחר מכן, מנפה את החלקים החשובים ומציג נתונים ותובנות רלוונטיות לנושא השיחה.

  1. הגדלת הנגישות לעובדים בעלי מוגבלויות

לעובדים בעלי מוגבלויות המתקשים להשתמש בטכנולוגיה הנוכחית, עוזרים וירטואליים מבוססי קול יוכלו לעזור לבצע משימות יום יומיות בקלות יתרה ואף לפתוח בפניהם את האפשרות לבצע משימות ותפקידים חדשים שבעבר לא היו אפשריים עבורם. לדוגמא, ישנם עובדים שאין באפשרותם לבצע פעולות כגון: שימוש במקלדת חכמה, שעון חכם וכו׳. באמצעות העוזרים הווירטואליים, אותם עובדים בעלי מוגבלות יוכלו להשתלב בקלות רבה יותר בשוק העבודה ולבצע את אותן פעולות כמו שאר העובדים.

מחכים בקוצר רוח שהטכנולוגיה תגיע גם למשרדכם? כמו בכל תחום, גם לטכנולוגיה זו קיימים מספר חסרונות אשר יגרמו לכם לחשוב פעמיים לפני שתשתמשו בה! החיסרון הבולט ביותר הוא תחום אבטחת המידע שעומד בסכנה כאשר מכניסים את העוזרים הווירטואליים למשרד. טכנולוגיה זו מחוברת לרשת האלחוטית של המשרד ובכך מגדילה את הסיכון לפריצה, יש שיגידו כי זה ממש כמו להכניס ״סוס טרויאני״ למשרד. כמובן שיש דרכים להימנע מפריצה זו אך חשוב להיות מודעים לסכנה!

רוצים לקרוא על עוד טכנולוגיות מהפכניות? כנסו עכשיו למאמר שלנו על הטרנדים המובילים ביותר בעולם ההייטק. אם הצלחנו לגרום לכם לרצות להיות חלק ממהפכה טכנולוגית זו, אנו ממליצים לכם להיכנס לעמוד המשרות שלנו ולנסות למצוא משרה בתחום ההייטק אשר תפתח לכם דלת לעתיד הטכנולוגי!

דברו איתי כדי למצוא את המשרה הבאה שלכם!