בלוג-און

עניין של זמן: על החשיבות של ניהול זמנים אפקטיבי

"קח אותו לאט את הזמן" – האמנם? זמן הוא מצרך יקר בימים אלה. זמן זה כסף, זמן זה רוגע, זמן זה בריאות. האם חשבתם פעם כיצד לנהל אותו בצורה יעילה יותר? הנה מספר טיפים על ניהול זמנים, כדי שתוכלו להיות אפקטיביים יותר במקום עבודתכם ובכלל.

תנו לאנשים לעבוד

כמעט בכל בוקר אנו פותחים את תיבת המייל שלנו ומגלים ערימת מיילים חדשה שהצטברה מאז שעזבנו את המשרד יום קודם לכן. התחילו את היום במענה לקולגות במשרדכם או ללקוחות וכדומה, מענה מוקדם יאפשר לקדם את העבודה על המשימות הדחופות. עשו זאת לפני שתתפנו למטלות שאתם עצמכם צריכים לבצע ובינתיים משימות אחרות יוכלו להתקדם במקביל. זה מה שנקרא ניהול זמנים נכון, או במילים אחרות – יעילות.

קצרו ישיבות

בעולם אידיאלי, ישיבה עסקית הייתה נערכת בדיוק בזמן הנחוץ לה, כולם היו מגיעים בזמן וההצעות לפתרונות היו זורמות במהרה. בעולם האמיתי, זה ממש לא כך. כולם עובדים בלחץ של זמן ולעתים קרובות קורה שהישיבה מתחילה בכמה דקות איחור. כשכולם מתכנסים,מתחילה התעניינות בשלום הקולגות שאתנו, טועמים מהכיבוד ונסחפים לשיחות על הא ודא. נסו לנהל את הישיבות בצורה המועילה ביותר תוך הקפדה רצינית על הזמנים ומיקוד בנושא אליו התכנסתם. קיצוץ של רבע שעה מכל ישיבה יכול לחסוך לכם המון זמן במצטבר!

תרשום, תרשום

אתם יושבים במשרדכם, ולפתע נזכרתם שעליכם למסור מסמך למשרד בקומה למעלה, חוזרים למשרדכם ונזכרים כי רציתם להתייעץ עם המנהל שלכם על הפרויקט הקרוב. התחלתם להתעייף? על מנת שתרוצו פחות בין חדרי המשרד או שתמנעו מעבודה כפולה, בצעו רשימה מסודרת של כל המטלות העומדות בפניכם ליום העבודה הקרוב. תוכלו לסדר אותן לפי זמנים ולפי מיקומם כך שתוכלו לנצל את הזמן כראוי ולהחליט מה לעשות קודם. שימו בצד את העניין של ניהול זמנים, לא חבל על האנרגיות?! 

ניהול זמנים בהפסקת האוכל

אין ספק כי חשוב לעשות הפסקה לארוחת צהריים. עם זאת, שימו לב כי אתם לא מבזבזים זמן רב מידי בחיפוש אחר הסנדוויץ' המושלם באזור משרדכם. במידה ואתם יודעים כי מחכה לכם יום לחוץ, הכנת או קניית אוכל מראש תאפשר לכם לחסוך זמן יקר. שבו בנחת עם החברים מהמשרד, אכלו, פטפטו וחזרו לעבוד במרץ.

בסופו של דבר, הכל זה עניין של זמן, או יותר נכון, ניהול נכון של הזמן. חישבו מהן הדרכים שיכולות לעזור לכם ואמצו אותן לשגרת יומכם.
ואם נשאר לכם קצת זמן, כדאי שתציצו בעמוד המשרות של לוג-און! אנו דואגים לפרסם מדי יום משרות הייטק מצוינות בחברות ובארגונים הגדולים בארץ!

דברו איתי כדי למצוא את המשרה הבאה שלכם!