בלוג-און

ג'וניורים? גם אתם יכולים! 5 כלים להצלחה בראיון עבודה בתחום ה- QA

תחום ה- QA הוא מהמבוקשים בשוק של היום. כאנשי QA מתפקידכם להקל על חייהם של מפתחי התוכנה ושל הארגון כולו. אך על אף הביקוש הגדול לאנשי QA, מציאת עבודה בעולם ההייטק הדינאמי והמתחדש של היום היא לא משימה כזאת פשוטה. לכן, במיוחד עבור הג'וניורים מבינכם, ישנה חשיבות עולה וגוברת ללמוד את אמנות הראיון. ויותר מזה – ללמוד איך להתראיין נכון באופן המותאם אליכם ולתפקיד אליו אתם רוצים להיכנס. לצד טיפים כלליים להצלחה בראיונות עבודה, ריכזנו עבורכם 5 כלים שיעזרו לכם למצוא את תפקיד ה- QA הבא שלכם!

ללמוד

1) לא להפסיק ללמוד תלמדו גם אחרי הקורס

עצה זו נכונה גם עבור מי מכם שבתחילת דרכו וגם עבור בעלי ותק של עשרות שנים בתחום. כדי להתבלט, עליכם להתאים עצמכם לעולם הטכנולוגי והמשתנה ללא הרף, ולא להפסיק ללמוד דברים חדשים! לכן, קורסים ייעודיים לבדיקת תוכנה ואוטומציה לא בהכרח יספיקו כדי שתישארו בתודעתם של המראיינים. גם אם המידע עוד מרגיש טרי עבורכם, המשיכו לרענן ולעדכן את הידע שלכם. במיוחד לקראת הראיון, הישארו עם היד על הדופק והתעדכנו בחדשות ובחידושים הכי חמים מעולם ה- QA.

2) “להכות בברזל בעודו חם” – אל תחכו שהעבודה תגיע אליכם, תגיעו אליה!

לקחת הפסקה אחרי הלימודים זה לפעמים דבר נחוץ, בעיקר כשמדובר בלימודים טכנולוגיים ואינטנסיביים. אבל כדי להישאר רלוונטיים בתחום ה- QA, עליכם להכות בברזל בעודו חם ולא להתמהמה מידי לפני חיפוש העבודה. זכרו שמציאת עבודה היא תהליך ארוך העשוי לקחת זמן, זמן בו הידע שצברתם בלימודים עשוי להישכח. מאותה הסיבה, מגייסים רבים עשויים להסס להעסיק מישהו שמחפש עבודה תקופה ארוכה. מכל הסיבות האלה – עדיף מוקדם ממאוחר!

קורות חיים

3) כרטיס הביקור שלכם להייטק – כתיבת קורות חיים מנצחים

זה לא סוד שלקורות החיים שלכם חשיבות גבוהה ביצירת רושם ראשוני. לקורות החיים השפעה על ההחלטה הגורלית של המראיינים אם ליצור איתכם קשר או לא. מלבד הקפדה על הגהה, סדר ונראות נעימה לעין, ישנם שיפורים שתוכלו לעשות בקורות החיים שלכם שיחוללו פלאים. כדי לזכות בשיחת הטלפון המיוחלת, שלבו בקורות החיים שלכם מונחים הקשורים למשרת ה- QA ולדרישותיה. עם זאת, היזהרו מהוספת טכנולוגיות וכלים עם שמות מפוצצים שלא באמת יצא לכם להשתמש בהם. אחרת אתם עלולים להזמין שאלות שתתקשו לצאת מהם.

4) תכינו את עצמכם מראש תרגול סימולציות ושאלות QA

בשביל להוריד מכם לחץ והפתעות לא נעימות, תתאמנו לפני הראיון על שאלות מקצועיות כדי לרענן את הידע שלכם. תרגול נכון יהיה בעזרת סימולציות ייעודיות ומענה על שאלות נפוצות בתחום ה- QA. גלו בקיאות בהבדלים בין מסמך STP ו- STD ועברו על תוכנות, סוגי בדיקות וכלי בדיקה שונים. התאמנו בכתיבת תסריטי בדיקה, הכינו לעצמכם בנק מונחים ומושגים חשובים ואף פתרו תרגילים שלמדתם במהלך הלימודים שוב. והכי חשוב – אל תלחצו! הכנה נכונה מראש תעזור לכם להרגיש בטוחים בידע שלכם ולהקרין זאת כלפי חוץ.

QA

5) "מהן החוזקות שלך?" – הדגשת תכונות ויכולות שהופכות אותך ל-QA מעולה

נדיר שלא תקבלו שאלות על החוזקות שלכם בראיון העבודה. בעיקר כג'וניורים QA הנמצאים בתחילת דרכם, זו הזדמנות שעליכם לקחת בשתי ידיים! משודרגים ומקצועיים ככל שיהיו, קורות החיים שלכם לא תמיד יעבירו את היכולות והתכונות שלכם עד הסוף. לכן, מלבד התאמה ושיפוץ קורות החיים, הדגישו יכולות שמצביעות על האיכות שלכם כבודקי תוכנה מקצועיים. יכולות תיעדוף, ירידה לפרטים, למידה מהירה ותקשורת טובה – הן דוגמאות לחוזקות שעשויות לייחד אתכם מהשאר.

אם אתם מחפשים עבודה בתחום ה- QA והאוטומציה, אתם בוודאי יודעים שראיונות עבודה הם עניין של תרגול והתמדה. בעיקר בשוק התחרותי של היום, עליכם להצטייד בידע ובכלים החדישים ביותר כדי להכנס למירוץ ולהתבלט. תחילת הדרך עשויה להיות קשה, אך לבסוף היא משתלמת. בעזרת יישום הכלים הללו, אנחנו בטוחים שתתקרבו צעד נוסף למימוש הקריירה שלכם כאנשי QA מעולים!

זה הזמן שלך למצוא משרת QA בול בשבילך! הנה כמה מהמשרות החמות ביותר בתחום>>>

דברו איתי כדי למצוא את המשרה הבאה שלכם!