בלוג-און

מי בודק? – 5 יכולות שחשוב שיהיו לכם כבודקי תוכנה!

לבודקי התוכנה, או בשמם המוכר יותר – QA (Quality Assurance), יש חלק מכובד ומשמעותי בעולם פיתוח התוכנה. על בודקי התוכנה לוודא שהמוצר מותאם לשוק ושהפיתוח, עיצוב הממשק והארכיטקטורה אשר הושקעו בו באים לידי ביטוי בצורה הטובה ביותר ובלי באגים. אם גם אתם בודקי תוכנה מתחילים (או מיומנים) הכנו עבורכם רשימה של חמש תכונות שחובה שיהיו אצל כל בודק תוכנה!

1. חשיבה מנקודות מבט של הלקוח

בדיקות תוכנה הן שלב חשוב אל עבר הנגשת המוצר ללקוח. חלק מהאחריות של בודקי התוכנה היא להבין את הצרכים של המשתמשים כדי לאפשר להם שימוש חלק וללא קושי במוצר. לכן תכונה חשובה שכל בודק תוכנה צריך היא – הסתכלות מהפרספקטיבה של הלקוח, להבין את סוגי השימוש ואת נקודות ההתלבטות של המשתמשים.

2. גמישות בעבודה

כמו בהרבה תחומים טכנולוגיים, גם בבדיקות תוכנה חשוב להפגין גמישות ויכולות הסתגלות בעבודה. דבר זה מתחיל מבדיקות תוכנה ידניות אל מול בדיקות אוטומטיות, שעל ההבדלים ביניהם כתבנו בהרחבה בכתבה הזו. הכי חשוב זה להכיר ולהבין את כל הרבדים של העבודה ולדעת להתגמש, לעבור וליישם יכולות אלו על פי צורכי הפרויקט.

3. שיתוף פעולה

בעבר היה נהוג להשאיר את שלב בדיקות התוכנה בהפרדה משאר התחומים. היום הדבר שונה ויש המון שיתופי פעולה עם המחלקות השונות בזמן הפיתוח. כבודקי תוכנה זה בונוס גדול לא רק להכיר ולהבין בתחומים אחרים אלא גם לדעת לשתף פעולה עם תהליך העבודה שלהם על מנת לחזק את המוצר והסינרגיה של תהליך הפיתוח וחוזקת המוצר הסופי.

4. למידה מהירה

זוהי כמובן תכונה שחשובה בכל תחום בחיים, אך בבדיקות תוכנה היא חשובה ביותר. היכולת ללמוד מהר מתודולוגיות חדשות ודפוסי עבודה מתאימים, תעזור לכם לקדם פרויקטים יותר מהר ולשפר את יכולתכם כבודקי תוכנה. וחוץ מזה, מי לא אוהב ללמוד דברים חדשים?

5. תקשורת טובה

חשבתם שבודקי תוכנה מתקשרים רק עם תוכנה? תחשבו שוב. כאשר יצופו בעיות במוצר שעלו בבדיקות שלכם, יש חשיבות רבה לתקשר את הבעיות האלו אל הדרגים הגבוהים ולצוות הפיתוח. חשוב מאוד לא רק להבין את הבעיות והקשיים שעולים בתוכנה, אלא גם לדעת לתקשר אותם החוצה!

עקבו וישמו אחרי הטיפים האלו ותוכלו להפוך לבודקי תוכנה מיומנים ביותר. חשבו שהמגייסים מחפשים תכונות אלו בין אם זה בקורות חיים או בראיונות עבודה, אז אל תשכחו ללמוד איך לחזק את עצמכם בתחומים אלו.

מרגישים שאתם כבר חזקים בכל היכולות? עדיין מחפשים משרת בודק תוכנה? יש לנו המון משרות מתאימות עבורכם ממש כאן! >>>

דברו איתי כדי למצוא את המשרה הבאה שלכם!