בלוג-און

להתפטר מהעבודה בדרך הקלה ביותר, ללא חששות ובלי רגשות אשם- המדריך המלא שיעזור לכם ברגע האמת!

ברכותנו, מצאתם מקום עבודה חדש? החלטתם לבצע רילוקיישן בעקבות המאמר אותו פרסמנו על עבודה בחו״ל? או אולי פשוט החלטתם שנמאס לכם ממקום העבודה הנוכחי? לגיטימי… ואז זה מגיע, הרגע בו אתם צריכים להתמודד עם הבוס שלכם, לספר לו שזהו, החלטתם לפצל כוחות. אז לפני הכל קחו נשימה, חישבו חיובי וקראו את הטיפים הבאים שיעזרו לכם להתפטר מהעבודה בצורה הקלה ביותר.

זכרו, פיטורים קורים כל הזמן

אתם לא הראשונים שאי פעם החליטו להתפטר מהעבודה וכנראה שגם לא האחרונים. אם אתם מפחדים מהתגובה של הבוס שלכם, קחו נשימה עמוקה וזכרו כי זהו שלב נורמטיבי בקריירה אשר עובדים רבים עוברים.

עם זאת, אתם כן רוצים להיות מוכנים לתגובה אותה אתם עשויים לקבל בעת ההודעה על פיטורים. זאת כנראה לא תהיה תגובה דרמתית כמו שאתם מדמיינים (אנחנו מקווים), אבל אין ספק שיכולה להיות תגובה שתגרום לכם להרגיש רגשות אשמה ואף תכלול ניסיונות שכנוע למנוע את עזיבתכם, זה בסדר אתם מספיק חזקים.

רגע, למה בעצם אתם עוזבים את מקום העבודה?

זכרו את הסיבות בגללן אתם עוזבים! לרוב בסיטואציות בהן נתונים במצב נפשי רגיש, טיפה מעורערים ולא בטוחים בכך שעושים את הצעד הנכון, גורמים רבים יכולים לשנות את ההחלטה בשנייה. אל תתבלבלו! חשבתם על זה רבות והגעתם להחלטה כי אתם רוצים להתפטר מהעבודה. גם אם העמיתים לעבודה ינסו לשכנע אתכם להישאר, גם אם הבוס יגיד לכם כי הוא חייב אתכם לטיסת עבודה בעוד שלושה חודשים וגם אם יספרו לכם על אירוע חברה גדול עם הזמר האהוב עליכם, עצרו! הפסיקו להרהר בהצעות המפתות ותיזכרו בכל הגורמים שהובילו אתכם להתפטר מהעבודה מלכתחילה. בנוסף, התמקדו בהחלטה לעשות את הצעד הבא בעולם הקריירה שלכם – בין אם מדובר על שכר גבוה יותר, איזון בין בית לעבודה, תפקיד מאתגר, מיקום נוח יותר ועוד סיבות אחרות שאתם חושבים עליהן. אתם תרגישו מדהים ברגע שתגיעו לשלב הבא ותבצעו את המעבר. שמירה על הרגשה זו בעת הכניסה לשיחה עם הבוס תעזור לכם להישאר רגועים, חיוביים ומלאי אנרגיה ללא כל חשש.

הובילו את השיחה!

אתם כל כך מרוכזים ומכינים את עצמכם נפשית למשפט ״אני רוצה להתפטר״ ששכחתם שיש המשך לשיחה. השיחה אותה הנכם מנהלים עם הבוס לאחר שהחלטתם להתפטר מהעבודה היא חשובה, ועליכם לזכור כי אתם אלה שמובילים אותה. לפני שאתם ניגשים לבוס שלכם, חישבו על טיעונים וסיבות הגיוניות אשר יגרמו לבוס להבין כי הסיבה להתפטרות היא מוצדקת ולא סתם קמתם על רגל שמאל היום…

מתי יהיה יום העבודה האחרון שלכם?

על פי חוק הודעה מוקדמת להתפטרות, תקופת ההודעה המוקדמת על התפטרות משתנה לפי ותק העובד. אם לדוגמא עבדתם למעלה משנה – אתם מחויבים להודיע על התפטרות כחודש מראש. כמו כן, על ההודעה להיות בכתב (מעבר לשיחה אותה ניהלתם עם הבוס שלכם). כמובן שבמקרים שונים יש לשקול מתי בדיוק יהיה יומכם האחרון בעבודה, אם אתם באמצע פרויקט מורכב, או מודעים לכך שיקח זמן למצוא לכם מחליף, היינו ממליצים שתיקחו זאת לתשומת ליבכם ואולי אף תסכימו לעבוד עוד כמה ימים, על מנת לסיים את העסקתכם בצורה הטובה ביותר.

התשובה לשאלה ״לאן אתם הולכים?״

מומלץ ביותר לשמור על דיסקרטיות מלאה לגבי היעד הבא בקריירה שלכם ולא לנדב מידע שיכול לשבש, בהווה או בעתיד, את הימים האחרונים בתפקידכם הנוכחי.

הסוד כאן הוא להיות כנים, אבל תמציתיים – לא לספק את כל הפרטים! פשוט תגידו למעסיק כי אתם לא יכולים לתת פרטים אודות המשרה החדשה, אך עשו מאמץ קטן לנדב מידע אודות התפקיד החדש אותו תבצעו, לדוגמא: ״אני הולך/ת לנהל פרויקטים בחברת סטארט-אפ צומחת״. במידה ועדיין לא מצאתם מקום עבודה חדש, אמרו למעסיק כי כרגע יש לכם הצעות פוטנציאליות, אך אתם מעדיפים לקחת כמה שבועות לאגור כוחות לפני ההתחלה החדשה.

אז מה עושים עכשיו? תוכנית פעולה לימים האחרונים

כאשר אתם מודיעים לבוס שלכם כי אתם הולכים להתפטר מהעבודה, ככל הנראה הדבר שהכי ידאיג אותו תהיה הפעילות השוטפת שלכם והמשימות הרבות שעליכם לבצע עד היום המיוחל. עצה שלנו? הרגיעו אותו, שתפו אותו בתוכנית העבודה שלכם ואף תכננו מראש כיצד אתם הולכים להתנהל בתקופה הקרובה, תוך ניהול זמנים אפקטיבי. הכנת תוכנית עבודה זו ושיתופה עם המעסיק תגרום לשני הצדדים להרגיש הרבה יותר טוב.

זכרו, כאן לא נגמרות כל מערכות היחסים אותן בניתם

אמנם זוהי פרידה, אבל בשונה מפרידה רומנטית בה לרוב ייווצר ניתוק מוחלט בינכם לבין בן/בת הזוג, כאן זה לא המצב. העולם קטן, וברוב המקרים אנשים שומרים על יחסים עם עמיתים לעבודה. אם חלק מהחרדה שלכם היא הפרידה מהחברים הטובים שליוו אתכם יום יום בתקופה האחרונה, אל חשש – אתם בהחלט יכולים להישאר חברים. יש הרבה דרכים לשמור על קשר ואף ייתכן כי יהיו לכם הזדמנויות לשיתופי פעולה בעתיד. לכו תדעו אולי אפילו תזכו לעבוד ביחד שוב.

אז נכון, להתפטר מהעבודה זהו תהליך לא קל אשר מצריך מכם להתמודד עם פחדים ורגשות שלא הכרתם. אבל החדשות הטובות- עוברים את זה! יש לכם  חברים שרוצים להתפטר מהעבודה? רוצים לעזור להם? שלחו לנו את קורות החיים שלהם במסגרת מבצע חבר מביא חבר– תקלו עליהם בתהליך, תרוויחו חברים פחות לחוצים ותוכלו לזכות ב-4,000 ש״ח! ואם גם אתם מעוניינים לעזוב את מקום עבודתכם- אנחנו כאן לעזור לכם לעשות את הצעד הראשון- היכנסו לעמוד המשרות שלנו ומצאו את התפקיד הבא שלכם בקריירה!

דברו איתי כדי למצוא את המשרה הבאה שלכם!