בלוג-און

מחשבים מסלול מחדש? 7 צעדים בעזרתם תעשו שינוי קריירה בכל שלב בחיים

שינוי קריירה או תפקיד יכול להיות משימה מרתיעה, במיוחד אם אתם בשלב בחיים בו כבר השקעתם זמן ומאמץ בקריירה הנוכחית. אבל לפעמים, ללב יש היגיון משלו. אם אתם מרגישים לא מרוצים בתפקיד הנוכחי, ייתכן שהגיע הזמן לשקול לעשות שינוי. בין אם אתם בתחילת דרככם המקצועית ובין אם כבר באמצע, אתם יכולים לעשות את זה! רגע לפני שאתם מחפשים את העבודה הבאה בהייטק, הנה כמה צעדים לשינוי קריירה מוצלח בכל שלב בחיים.

קריירה

1. תשאלו את עצמכם – "למה אני בעצם רוצה לעשות שינוי?"

אם יצא לכם לחשוב הרבה על הסבה מקצועית, כנראה שהגיע הזמן להתייחס לשאלות שמתבשלות אצלכם זה מכבר. כדי לעשות סדר בכל סימני השאלה האלה, תתחילו בלשאול את עצמכם למה אתם מחפשים שינוי. האם זה קשור למקום העבודה הספציפי שבו אתם עובדים? האם זה קשור לתחושה של חוסר בפיתוח עצמי במהלך הקריירה הנוכחית? או שאולי אתם בכלל מחפשים שינוי כללי באורח החיים? נסו לזהות את המקור לצורך בשינוי הזה והאם הוא באמת קשור לאופי התפקיד עצמו.

קריירה

2. זהו את הכישורים ואת תחומי העניין שלכם

אם החלטתם שאתם רוצים לבחון מסלולי קריירה נוספים, הצעד הבא יהיה זיהוי הכישורים, החוזקות ותחומי העניין שלכם. בדקו עם עצמכם מה אתם נהנים לעשות, מה ממלא אתכם ומהן השאיפות המקצועיות שלכם. כך תוכלו לבחון קריירות או תפקידים פוטנציאליים שמתיישרים עם החוזקות והתשוקות שלכם.

קריירה

3. תחקרו קריירות או תפקידים פוטנציאליים

תתחילו בסקר שוק של קריירות או תפקידים פוטנציאליים שעומדים בקנה אחד עם החוזקות ותחומי העניין שלכם. למשל, אם אתם שמים לב לפרטים הקטנים, לומדים מהר ויודעים להעריך מצבים דרך העיניים של הצד השני, ייתכן ועולם בדיקת התוכנה יתאים לכם. אם אתם נוטים לנתח דברים, יורדים לשורש הבעיה ומעולים בבניית אסטרטגיות פעולה ייתכן ותתאימו לתחום ה-BI. חפשו תיאורי תפקיד, כישורים נדרשים ומשכורות פוטנציאליות כדי לקבל מושג למה לצפות בקריירה או בתפקיד החדש.

קריירה

4. אל תהססו להתייעץ

כשאתם מתלבטים על דבר קריטי כמו מסלול הקריירה שלכם, אין דרך טובה יותר מאשר לדבר עם מישהו שיודע. ייעוץ תעסוקתי הוא דרך אחת מעולה להגיע לתובנות בעזרת אנשי מקצוע שזו המומחיות שלהם. עבור חלק מכם, הפתרון לכל הדילמות והשאלות שלכם יהיה דווקא קרוב אליכם משציפיתם. חפשו חברים או בני משפחה שעוסקים בתחום שמעניין אתכם ואל תהססו להתייעץ איתם!

קריירה

5. חפשו אחר השכלה או הכשרה נוספת

הגעתם להחלטה ובחרתם במסלול קריירה שמלהיב אתכם ממש? חדשות מדהימות! אבל מה עושים מכאן? בהתאם למסלול הקריירה החדש בו בחרתם, ייתכן שתצטרכו השכלה או הכשרה נוספת – וזה לא בהכרח אומר לעשות תואר נוסף. קיימים מגוון תוכניות וקורסים שיעזרו לכם לרכוש את הניסיון והכישורים הדרושים כדי לעשות שינוי קריירה.

נטוורקינג

6. בנייה והגדלה של רשת הנטוורקינג

שינוי קריירה דורש אומץ רב, סקרנות ורעב להגשמה עצמית. יותר מזה – זו ההזדמנות שלכם להמציא ולמצוא את עצמכם מחדש! השתתפו באירועים וכנסים מקצועיים, הצטרפו לקבוצות – אפילו וירטואליות – ונסו להתחבר לאנשים בתחום שאתם מחפשים. בניית רשת נטוורקינג חזקה יכולה לעזור לכם ללמוד על משרות פוטנציאליות ולחבר אתכם לאנשי מקצוע שיכולים לספק הכוונה ותמיכה.

שינוי

7. לקפוץ למים העמוקים

לבסוף, לאחר שזיהיתם מסלול קריירה או תפקידים פוטנציאליים ורכשתם את הכישורים הדרושים, הגיע הזמן להעז ולהגיש מועמדויות למשרות מתאימות. לא לפני שתעדכנו כמובן את קורות החיים למשרות אליהן אתם מגישים מועמדות, תוך הדגשת הכישורים והניסיון הרלוונטיים בתחום. התכוננו לריאיון והגיעו מוכנים עם ציפיות שכר בהתאם למקובל בשוק לפי תפקיד והניסיון שלכם.

שינוי קריירה הוא צעד גדול, משמעותי ולעיתים מאיים. באותו אופן זו גם הזדמנות מרגשת לצמיחה אישית ומקצועית שלכם. אם אתם מחפשים לחשב מסלול מחדש ולעשות הסבה מקצועית, אנחנו מעודדים אתכם לאמץ את השינוי. היו פתוחים ללמידת מיומנויות חדשות וגלו מוכנות להתמודד עם אתגרים חדשים. נשמח ללוות אתכם במסע למימוש מקצועי ואישי ולהציע לכם משרות הייטק שיתאימו בדיוק לכם. 

את לוגי כבר הכרתם? דברו עם המגייס שימצא עבורכם את המשרה הטכנולוגית שתתאים בדיוק למה שאתם מחפשים!>>>

דברו איתי כדי למצוא את המשרה הבאה שלכם!