בלוג-און

6 טיפים פשוטים לחיפוש עבודה דיסקרטי בהייטק

מרגישים שמיציתם את העבודה הנוכחית שלכם? רוצים להתקדם ולהתפתח? אולי הגיע הזמן למצוא עבודה חדשה (ענו על השאלון וגלו את התשובה)! חיפוש עבודה תוך כדי עבודה נוכחית יכול להיות דבר מאוד מאתגר. למזלכם – אנחנו כאן לעזור! בעידן הנוכחי חיפוש עבודה יכול להתבצע גם באופן דיסקרטי לחלוטין. איגדנו עבורכם 6 טיפים שיעזרו לכם בחיפוש העבודה הדיסקרטי שלכם. בהצלחה!

1. נפלאות הלינקדאין

בעולם חיפוש העבודה בתחום ההייטק כיום – לינקדאין הוא המפתח (קראו בהרחבה על כתיבת פרופיל לינקדאין מנצח)! תדאגו שהפרופיל שלכם מעודכן כך שמגייסים וסורסרים אשר מגיעים לפרופיל שלכם יוכלו לדעת באילו טכנולוגיות אתם עוסקים ובכך ידעו להציע לכם את המשרות הרלוונטיות אליכם. טיפ נוסף לשימוש בלינקדאין למטרות חיפוש עבודה דיסקרטי הוא כיבוי ההתראות, כך עדכוני הפרופיל לא יפורסמו בקרב כל הרשת שלכם הכוללת ככל הנראה גם חברים לעבודה. פיצ׳ר מגניב שלא כולם מכירים הוא האפשרות להגדיר את עצמכם כ-״מחפש/ת עבודה״ (Open to Job Opportunities) רק כלפי אנשים חיצוניים שאינם עובדים בחברה אליה אתם שייכים. קחו בחשבון שהאפשרות הזו קצת ריסקית מכיוון שאנשים העובדים בחברה ולא הצהירו על כך בלינקדאין יוכלו לראות את העדכון!

2. חיפוש משרות הייטק בטלגרם

היום כולם כבר מבינים את כוחו של הטלגרם, ואם עדיין לא – הגיע הזמן שתקראו על כך בכתבה שלנו. באפליקציה ניתן לקיים צ'אט סודי על ידי הצפנה מסוג AES עם פרוטוקול MTProto המאפשר לכם להיות חלק מקהילה/קבוצה גדולה באופן דיסקרטי לחלוטין. בצורה זו תוכלו לשמוע על משרות בהייטק מבלי שתצטרכו להצטרף לקבוצות חיפוש עבודה פומביות כמו בפייסבוק לדוגמה ותימנעו מחוסר נעימות במקום העבודה הנוכחי שלכם.

הצטרפו לערוץ חיפוש המשרות הדיסקרטי שלנו >>>>

3. קשר עם סורסר

סביר להניח שמתישהו יצא לכם לדבר עם סורסר, אם זה היה בזמן שחיפשתם עבודה בעבר ואולי כשלא חיפשתם עבודה כלל. שמירת יחסים טובים עם סורסרים שפונים אליכם יכולה לשרת אתכם בדיוק במצבים כאלו (קראו כיצד הסורסינג משנה את כללי המשחק). פנו לסורסר ובקשו ממנו עזרה בחיפוש עבודה חדשה. הסורסר מכיר את מגוון משרות ההייטק הפתוחות שקיימות במאגר ויוכל להציע לכם משרה שתתאים ליכולות ולתנאים שלכם. רק אל תשכחו לבקש ממנו לשמור על דיסקרטיות!

4. אנשי סוד

זכרו לבקש דיסקרטיות בכל מייל או שיחה עם מקום עבודה פוטנציאלי. שמירה על פרטיותכם אומנם נראית כדבר מובן מאליו אך חשוב שתדגישו זאת בפני המגייסים/הסורסרים במקום החדש. הקפידו לרשום זאת גם בתוך קורות החיים שלכם ובכותרות המיילים. אצלנו בלוג-און נדאג לשמור על דיסקרטיות וללוות אתכם תוך מתן יחס אישי לכל אורך תהליך הגיוס!

מחפשים משרה חדשה בהייטק? שלחו לנו קורות חיים >>>

5. אל תשימו לעצמכם רגל

גם אם מקום העבודה הנוכחי שלכם מוציא לכם את המיץ והבוס שלכם פשוט בלתי נסבל – אל תעשו דברים שיירמזו על כך שאתם מחפשים עבודה חדשה! המשיכו לבצע את עבודתכם הנוכחית בדיוק כמו שהייתם מבצעים אותה לפני כן, אל תהיו שאננים ונסו לשמור על סודיות גם אם מדובר על עמיתיכם לעבודה. חבל שסוד קטן בין חברים יהפוך לשיח משרדי ויוביל לסיטואציה מביכה. כל עוד אתם נמצאים בחיפושים או במיונים – שמרו זאת לעצמכם. זכרו שישנה אפשרות שלא תתקבלו לעבודה החדשה ותצטרכו להמשיך לעבוד במקום הנוכחי עוד קצת.

6. ריאיון עבודה – מתי ואיך?

חזרו אליכם? צריכים להגיע לריאיון עבודה? נסו לקבוע את זמן הריאיון לשעת בוקר מוקדמת או לאחר הצהריים המאוחרים. המעסיקים הפוטנציאליים הרבה פעמים מבינים את המצב ויוכלו להתחשב. ביום הריאיון זכרו ללבוש בגדים ייצוגיים. נסו לא להגיע למשרד בלבוש החורג מהלבוש היומיומי שלכם, מקרה כזה יגרור שאלות וייאלץ אתכם לתת תשובה מספקת. פתרון לכך הוא בגדים להחלפה בתיק או קפיצה קצרה הביתה לפני/אחרי הריאיון. בכל הנוגע לריאיון עצמו אנו מזמינים אתכם להציץ בטיפים שלנו לריאיון עבודה ובשאלות הנפוצות ביותר בראיונות עבודה

כשמדובר בחיפוש עבודה דיסקרטי – הסוד הוא להיות סבלניים וזהירים. כל עוד לא חתמתם על חוזה העבודה החדש המבטיח את המשרה הבאה שלכם זכרו כי טעות קטנה יכולה לחבל בעבודתכם הנוכחית. אצלנו בלוג-און נוכל לעזור לכם במציאת המשרה הבאה שלכם בהייטק ומבטיחים שנשמור על דיסקרטיות! בכל מקרה, מאחלים לכם המון בהצלחה!

מחפשים משרה חדשה בהייטק? >>>

 

 

דברו איתי כדי למצוא את המשרה הבאה שלכם!