בלוג-און

תנו לעבוד בשקט – 4 סוגי מנהלים ומה תוכלו ללמוד מכל אחד מהם

אם אתם כבר זמן מה בשוק העבודה, סביר להניח שכבר עבדתם עם מנהלים שונים לאורך הקריירה שלכם. ואולי אפילו אתם אלה שנמצאים בתפקיד ניהולי או שואפים להתקדם כמנהלים. לכל מנהל יש את הסגנון, הפילוסופיה והגישה שלו לניהול. חלקם יעוררו בכם השראה ואף יעודדו ויעזרו לכם לצמוח בקריירה שלכם. אחרים עשויים לנקוט בגישה פחות תומכת ומעורבת, או, לחלופין, עשויים להתערב יתר על המידה ולהגביל את צמיחתכם. ללא קשר לגישה ולדרך הניהולית בה יבחרו, לכל מנהל יש משהו ללמד אתכם. הנה 4 סוגים של מנהלים ומה תוכלו ללמוד מכל אחד מהם!

מנהלים

1. המיקרו-מנג'ר

המיקרו-מנג'ר (Micro-Manager) מעורב בכל היבט בעבודה של עובדיו ומקפיד לתת הדרכה ומשוב בכל שלב. למרות שזה יכול להיות מתסכל עבור חלק מהעובדים, זה גם יכול להוביל להבנה טובה יותר של התפקיד. ניהול מיקרו נוטה להתרכז בבקרת איכות ועין לפרטים הקטנים ובעמידה בלוחות זמנים קפדניים, כדי למקסם את העבודה. על ידי התבוננות בשיטות המיקרו-מנג'ר, תשאפו לדייקנות ולתוצרי עבודה ברמה איכותית ככל הניתן. עם זאת, המיקרו-מנג'ר עשוי להיתפס בעיניי העובדים כתובעני וכפוגם באוטונומיה שלהם. מנהלים מסוג זה עשויים להגביל את היצירתיות של העובדים ולמנוע מהם לפתח כישורים כמו פתרון בעיות. כמנהלים, הקפידו לספק לעובדים שלכם הדרכה ותמיכה, לצד החופש לעבוד ולקבל החלטות באופן עצמאי.

2. המנהל שהוא חבר

מנהל בעל אישיות או התנהגות ידידותית הוא יתרון עצום לכל עובד. אבל האם זה בהכרח הופך מנהל למנהל טוב? גם מנהלים בעלי גישה ידידותית, קלילה ופתוחה, מביאים איתם אתגרים משלהם. בעוד שמנהלים חברותיים יכולים להיות מבינים וחומלים יותר, סגנון המנהיגות שלהם גם עלול לפגום בטיב העבודה של הצוות כולו. אלו המתמקדים יותר בכיף וביצירת חברויות מסתכנים במתירנות ונוטים פחות להעביר משוב קריטי ובונה לעובדיהם. כל זה עלול לגרום לעובדים לזלזל במנהל ולפגוע בפרודוקטיביות של הצוות ואפילו במוניטין של החברה. לכן, כמנהלים, חשוב להיות "אנושיים", חומלים ומבינים, ועדיין לדעת לשים גבול בין החיים המקצועיים לבין החיים הפרטיים שלכם.

מנטור

3. המנטור

המנטור מושקע בהתפתחות אישית ומקצועית של עובדיו. מנהלים הרואים בעצמם "מנטורים" מספקים הכוונה ותמיכה, ופועלים כדי לעזור לעובדים שלהם לצמוח ולהצליח. כעובדים, אתם יכולים ללמוד מהם כיצד להגדיר יעדים ולפתח תוכנית לצמיחה והתפתחות אישית. אולם, הם עשויים לעיתים להיות מרוכזים מדי בפיתוח העובדים שלהם על חשבון אחריותם כמנהלים. אז אם אתם בתפקיד ניהולי, חשוב שתקפידו לאזן בין חונכות לבין החובות והאחריות שלכם כמנהלים.

4. המנהל הדמוקרטי

מנהל "דמוקרטי" הוא מהסוג שיעריך ויעודד שיתוף פעולה טוב ותקשורת פתוחה בין חברי הצוות. הם ייטו לערב יותר את חברי הצוות בקבלת ההחלטות תוך הערכת ההשקעה שלהם. ממנהלים דמוקרטיים טובים, תוכלו ללמוד על החשיבות בהעצמת חברי הצוות והערכת הרעיונות שלהם. בנוסף, תוכלו ללמוד מהם רבות על החשיבות של בניית תרבות ארגונית חיובית של אמון, תקשורת ושיתוף פעולה. מהצד השני של המטבע, הם לעיתים ייתפסו כמתווכים יותר מאשר אלה שאומרים את המילה האחרונה. מרוב שהם ינסו להקשיב לכל הצדדים יהיה להם קשה יותר לקבל החלטות עבור הצוות. פלורליזם במקום העבודה הוא ערך קריטי להצלחה והתקדמות הצוות, אך כמנהלים טובים, עליכם לאזן בין פלורליזם לבין החלטיות.

בעוד שלכל מנהל יש את החוזקות והחולשות שלו, ישנם לקחים חשובים שניתן ללמוד מכל סגנון ניהול. דרך התבוננות ולמידה מסוגי מנהלים שונים, תוכלו לפתח מגוון מיומנויות, להשכיל ולהיות יעילים יותר להבא. ואם אתם כבר מנהלים או מכוונים להגיע לתפקיד ניהולי, מקווים שקיבלתם תובנות ומסקנות שימנפו לכם את הקריירה!

עוד מחפשים עבודה? סמכו על לוגי שיקלוט אתכם! המגייס הדיגיטלי שלנו ימצא עבורכם את התפקיד הבא בהייטק!>>>

דברו איתי כדי למצוא את המשרה הבאה שלכם!