בלוג-און

כבר לא מה שחשבתם – כיצד יראה תהליך הגיוס שלכם לחברות ההייטק ב-2020?

אנו עדים לכך שבשנים האחרונות תהליך גיוס המועמדים בעולם התעסוקה וההייטק עובר שינויים רבים. עם התקדמות הטכנולוגיה והשינוי באופי המשרות ואופי המועמדים, חברות נדרשות לרענן ולשדרג את תהליך הגיוס כך שיתאים לעולם החדש. בחרנו להתמקד ב-5 טרנדים שתוכלו לזהות כבר כיום בתהליכי הגיוס ועתידים להתפתח אפילו יותר ב-2020!

1. It's All About YOU

חברות הייטק הבינו כי עליהן לשים את המועמדים במרכז ולפעול ליצירת חוויית מועמד חיובית ככל האפשר. ככל שהחוויה שלכם מתהליך הגיוס תהיה טובה יותר – כך תעלה שביעות הרצון שלכם מהחברה וככל הנראה הסיכוי כי תרצו לעבוד בה יגדל! החוויה בנויה מהבנת הצרכים שלכם, המועמדים, ראשית בשילוב טכנולוגיה כבר מהשלב הראשוני – הנגשת האתר למובייל, שיח עם צ׳אט-בוט שזמין בכל שעה, הטמעת מערכות דיגיטליות מותאמות אישית ועוד. שנית, מתן דגש על הפן הבין-אישי שבין המועמדים למגייסים – שיחות אישיות גם בפלטפורמות בלתי-פורמאליות כמו וואטסאפ, מתן ייעוץ בנוגע לשדרוג קורות החיים, עדכון שוטף לגבי מועמדותכם ועוד. הרוב המוחלט של המועמדים אשר חוו תהליך גיוס בלוג-און סיפרו על חוויה חיובית ויעילה. אנחנו נדאג להכיר אתכם ואת הצרכים שלכם (קראו בהרחבה על מה עובדים באמת מחפשים במקום העבודה) ובכך נייצר חוויית גיוס חיובית יותר ומותאמת אישית אליכם!

2. חיפוש אחר מיומנויות חברתיות ורגשיות

ניתן לצפות כי מיומנויות ׳רכות׳ יהוו מרכיב חשוב בגיוס של מועמדים (קראו בהרחבה על 8 התכונות שכל הייטקיסט צריך שיהיו לו). מה הכוונה במושג ׳מיומנויות רכות׳? הכוונה היא למיומנויות חברתיות ורגשיות כמו תקשורת, חשיבה ביקורתית, שיתוף פעולה ועוד. הצפי הוא שעד 2030 הביקוש למיומנויות אלו יגדל בכל הענפים בכ- 26% בארצות הברית וב- 22% באירופה. בעולם העבודה של ימינו, התפקידים והטכנולוגיה מתפתחים במהירות. בתגובה, חברות הייטק וגם אנחנו בלוג-און, מחפשים אנשים שיכולים להסתגל לפנים המשתנות של הטכנולוגיה ועולם התעסוקה ולכן נגייס אנשים בעלי מיומנויות רכות כמו היכולת לחדש, ליזום, לתקשר ועוד. כתגמול על ההשקעה והערך המוסף שתביאו אתכם – אנו נלווה, נכוון ונעזור לכם להתקדם ולהתפתח בקריירה שלכם!

מחפשים משרה חדשה בהייטק? שלחו לנו קורות חיים >>>

3. AI בתהליך הגיוס

מערכות של בינה מלאכותית (AI) משפרות את תהליך הגיוס והמגמה הזאת רק תלך ותיגבר בשנים הקרובות עם התפתחות הטכנולוגיה. תחילה, מתן תהליך הבדיקה הראשוני לתוכנות מוכוונות בינה מלאכותית יאפשר להרחיב משמעותית את כמות קורות החיים הנבדקים ואף להכפיל פי כמה את הכמות שהייתה יכולה להיבדק ע״י אדם. בנוסף, תוכנות אלו בוחנות את קורות החיים ללא השפעה של דעות קדומות או הטיות שאדם אינו יכול להתעלם מהן ולכן מספקות תוצאות אובייקטיביות לחלוטין. כיום חברות מובילות כמו UnileverIBM ועוד רבות אחרות משתמשות במוצרים המנתחים ראיונות עבודה מצולמים באמצעות בינה מלאכותית (Hirevue הוא המוכר שביניהם) המאפשרים לבחון את מידת כנותו של המועמד, התאמתו לתפקיד ועוד (קראו עוד על שילוב בינה מלאכותית בריאיון עבודה). שילוב AI בתהליך הגיוס צפוי לתת מענה טכנולוגי וחדשני להליך הקיים אשר דורש התאמה לעולם החדש.

4. סורסינג וגיוס אקטיבי

תפקיד המגייסים משתנה – הם טכנולוגיים ואקטיביים יותר מאי פעם. כניסתו של תפקיד הסורסר לתהליך משנה את כל אסטרטגיית הגיוס והופכת אותו למחוכם הרבה יותר. גם אצלנו בלוג-און ניתן לזהות כי חל שינוי בתפקיד המגייסים והסורסרים. מוזמנים לקרוא בהרחבה כיצד הסורסינג משנה את כללי המשחק בריאיון עם אור הסורסר שלנו.  איתור המועמדים הופך לאקטיבי ולא מסתמך רק על אתרי דרושים ושליחת קורות החיים על ידי המועמדים עצמם. כבר היום הצעות העבודה מגיעות עד אליכם ובהתאמה אישית על פי הפרופיל המקצועי והנוכחות האינטרנטית שלכם! ההתאמה לתפקיד הספציפי כה מדויקת עד כי לעיתים אפילו מועמדים שכלל לא מחפשים עבודה משוכנעים לעבור תפקיד.

5. Ready, Set, GO!

מספר חברות הייטק כבר הבינו כי שילוב תחרויות, האקתונים ואתגרים חדשניים במקום מבחנים תיאורטיים עוזרים לאתר מועמדים מוכשרים. אתגרים אלו מאפשרים למעסיקים לצפות במועמדים ולבחון את העבודה שלהם בשטח – יכולות טכניות, עבודה בצוות וכו׳. מלבד הגדלת מאגר קורות חיים ואיתור עובדים פוטנציאליים, ימים אלו תורמים לתדמית החדשנית של החברה והופכים את חווית הגיוס לחיובית ומהנה יותר. הצפי הוא כי חברות רבות יבינו את היתרונות בימים כאלו לתהליך גיוס העובדים ובשנה הקרובה מגמה זו תעלה ותתרחב בתחומים רבים. אז… מוכנים? צאו לדרך!

כבר היום תוכלו לזהות מגמות וטרנדים בעולם הגיוס. הטכנולוגיה מאפשרת לייצר תהליך יעיל, מהיר וחוויתי בהרבה מהתהליך הנוכחי ונראה כי אנו מתקדמים לקראת שינוי מהותי בכל הנוגע לגיוס מועמדים חדשים בעולם התעסוקה וההייטק. לוג-און גאה ביכולות הטכנולוגיות שלה ובהתאמה לצרכים המתחדשים של המועמדים. אנחנו מבטיחים לעשות כל שביכולתנו בכדי לתת לכם חוויית גיוס חיובית ככל האפשר! 

מחפשים את המשרה הבאה שלכם בהייטק? >>>

 

 

דברו איתי כדי למצוא את המשרה הבאה שלכם!