בלוג-און

Business Women's Day – הכירו את הנשים שהשפיעו על עולם ההייטק!

ה-22 בספטמבר 1949 הוא תאריך היווסדו של האיגוד American Business Women's Association) ABWA) שמטרתו לקדם שוויון מגדרי בעולם העסקים. מאז נהוג להקדיש את היום לחגיגת תרומתן של נשים לעולם העסקים בכל רחבי תבל! זו הזדמנות מצוינת ללמוד קצת יותר על הנשים שבלעדיהן עולם ההייטק לא היה נראה אותו הדבר. הכירו את חמש הנשים המשפיעות, החזקות והחכמות ביותר מהמאה ה-18 ועד ימינו!

מריה גאנטה אנייזי

מריה גאנטה אנייזי נולדה ב-1718 באיטליה והייתה מתמטיקאית ופילוסופית. כבר כשהייתה ילדה קטנה הביעה את דעותיה על כך שלנשים יש זכות להשכלה גבוהה. ב-1748 הוציאה ספר שהיה הראשון לעסוק בחשבון אינטגרלי ודיפרנציאלי. ספר זה נחשב למסמך המתמטי הראשון שנכתב בידי אישה והשתמר עד היום!

 

  עדה לאבלייס

עדה לאבלייס נולדה ב-1815 באנגליה והייתה מתמטיקאית וסופרת. בין עבודותיה נמצא גם מה שמוכר כיום כאלגוריתם הראשון ולכן היא ידועה בתור מתכנתת המחשבים הראשונה! האלגוריתם שכתבה נועד לחישוב מספרי ברנולי בצורת פקודות שמתבצעות בזו אחר זו בדומה מאוד לקוד מחשב מודרני. בסוף שנות השבעים הכריז משרד ההגנה האמריקאי על שפת תכנות חדשה שנקראת על שמה – Ada.

לכל המשרות בתחום פיתוח תוכנה >>>

 

   אידה רודס

אידה רודס נודלה ב-1900 באוקריינה והייתה מתמטיקאית ומחלוצות פיתוח המחשבים ומערכות התכנות בעולם. ב-1938 החלה לעבוד על פרויקט לוחות מתמטיים ובשנות החמישים עבדה יחד עם שש נשים נוספות על המחשב המסחרי הראשון בארצות הברית, אידה הייתה זו שפיתחה את שפת התכנות עבורו. בנוסף, רודס יצרה אלגוריתם להכנסת חגים יהודיים לתוכנות לוח שנה, אלגוריתם שנמצא בשימוש עד היום!

 

  מרגרט המילטון

מרגרט המילטון נולדה ב-1936 והייתה אשת מדעי מחשב, מהנדסת מחשבים ואשת עסקים. המילטון ניהלה את חטיבת הנדסת התוכנה של MIT במסצו'סטס שהייתה אחראית על פיתוח התוכנה עבור טיסות חלל של נאס"א. שלוש דקות לפני שרכב הנחיתה הירחי של אפולו 11 הגיע אל פני הירח הועלו אזהרות במחשב ונוצר עומס נתונים. התקלה, שהייתה קשורה להפעלה שגויה של טייסי החלל, טופלה בדיוק בזמן הודות לעבודתה של המילטון והצילה את אפולו 11. המילטון הייתה מנכ"לית ומייסדת של כמה וכמה חברות וב-2016 קיבלה מהנשיא ברק אובמה את מדליית החירות הנשיאותית שמהווה עיטור הכבוד הגבוה ביותר בארצות הברית.

 

 דפנה קולר

ואחרונה חביבה – הגאווה הישראלית שלנו! דפנה קולר נולדה ב-1968 והיא אשת מדעי מחשב מישראל. כבר בגיל 21 השלימה קולר דוקטורט במדעי המחשב באוניברסיטת סטנפורד והפכה לפרופסורית. קולר הוציאה מחקרים שעוסקים בתורת ההחלטות, תורת המשחקים, תורת ההסתברות ובינה מלאכותית. ב-2012 קולר ייסדה את חברת קורסרה שדרכה רבים מאתנו למדנו באופן מקוון, חינמי ומאוניברסיטאות מובילות בעולם. לא פלא שב-2013 קולר נרשמה כאחת מ-100 האנשים המשפיעים ביותר בעולם!

כל הזכויות לתמונות שמורות לויקימדיה.

גם אתן מחפשות להשפיע ולהוביל את עולם ההייטק? יש לנו מגוון משרות טכנולוגיות עבורכן (וגם עבורכם 😉) >>>  

דברו איתי כדי למצוא את המשרה הבאה שלכם!