בלוג-און

כך תמצאו את ה"אחת" – 5 צעדים בעזרתם תבצעו חיפוש עבודה מוצלח

חיפוש עבודה הוא תהליך שכנראה תצטרכו לעבור יותר מפעם אחת בחייכם. ומה לעשות, כמו שוק "הפנויים-פנויות" גם בשוק העבודה לעיתים תתקשו למצוא את "האחת". כשמדברים על הקשיים במציאת עבודה, רבים נוטים להתמקד בהכנה נכונה לקראת ראיונות העבודה. אבל מה עם שלב אחד לפני – התהליך של חיפוש עבודה? כדי להקל עליכם קצת, הכנו עבורכם 5 צעדים שיהפכו את חיפוש העבודה שלכם למוצלח ואפקטיבי!

חיפוש עבודה

1. הגדירו מטרות ובצעו סקר שוק

חיפוש עבודה טוב יהיה כזה הכולל הגדרת מטרות, יעדים וציפיות מהמשרה העתידית. עשו מחקר על התפקידים והתחומים השונים בהם אתם מתעניינים ואפילו כתבו זאת לעצמכם באופן מסודר. בדקו את השכר המקובל בשוק לפי התחום והוותק שלכם כך שתבואו עם ציפיות שכר מגובשות. הגדירו אזור עבודה, אפשרויות קידום ועוד מטרות שחשובות לכם בסביבת העבודה החדשה שלכם.

ממוקדים

2. תהיו ממוקדים ובררנים

לשלוח כמה שיותר קורות חיים למקומות עבודה שונים אמנם עשוי להביא ליותר טלפונים, אך זה לא אומר שזה בהכרח טוב יותר. זה עשוי להקשות עליכם לעקוב אחרי רשימת המקומות והתפקידים אליהם שלחתם ואף לפגוע ברושם שתעשו. להיות בררנים, כמובן במידה, יעזור לכם לוודא שאתם מגישים מועמדויות רק למקומות ולתפקידים המתאימים ביותר עבורכם ועבור החברה המעסיקה. זכרו – אתם רוצים "למכור" את הכישרונות שלכם לחברה אליה אתם פונים. לכן, גם אם הכישורים שלכם מתאימים למספר תפקידים, רצוי שתתרכזו בהגדרת תפקיד אחת בכל חיפוש עבודה.

שם תפקיד

3. נסו כמה וריאציות של שמות לאותו תפקיד

אומרים בודק תוכנה או QA? בקר אבטחת מידע או אנליסט SOC? קרה לכם שחיפשתם משרה לפי תחום ומצאתם מגוון כותרות שעונות על אותו תפקיד? בשוק העבודה של היום, ובמיוחד בעולם ההייטק, כל תפקיד מקבל מספר שמות והגדרות תפקיד. לכן, שיטוט קצר באינטרנט עשוי לעזור לכם למקד את הכותרות הנפוצות של התפקיד שאתם מחפשים. כך, תוכלו להרחיב את החיפוש שלכם ולקבל יותר תוצאות ומשרות בהן ייתכן ולא הייתם נתקלים קודם.  

קורות חיים

4. הכינו כמה גרסאות של קורות חיים

קורות חיים ומכתב מקדים עובדים בצורה הטובה ביותר כאשר הם מותאמים למשרות או למעסיקים ספציפיים. לכן, מלבד הצורך במיקוד בעת חיפוש עבודה, עליכם גם למקד את קורות החיים שלכם לפי התפקיד ודרישותיו. השתמשו במילות המפתח שבהן נעשה שימוש כמה פעמים בתיאור התפקיד ולפי דרישות המעסיק. תשומת לב למילות מפתח בקורות החיים תגדיל את הסיכוי שלכם להתקדם הלאה בתהליך המיון ולעבור את הסינון בהצלחה.​

חיפוש עבודה

5. Thank you, Next!

מכירים את ההרגשה? אתם עוברים מריאיון אחד לאחר, וממבחני הקבלה שעשיתם אפשר לחבר מבחן אקדמי שלם. ובכל זאת, עדיין לא מצאתם את המשרה. למרות הצורך הכמעט תמידי בעובדים, הדרך למשרה אליה אתם מייחלים לעיתים מלווה במהמורות ואכזבות. ובכל זאת, המשיכו קדימה ואל תתנו לעצמכם לשקוע לתוך הבאסה. נסו לקחת כל "לא" שאתם מקבלים כשיעור לחיים ממנו אתם יכולים להפיק מסקנות.

חיפוש עבודה הוא תהליך לעיתים ארוך ומייגע. לצד זאת, חשוב לדעת שחיפוש עבודה טוב ואפקטיבי איננו תלוי בהכרח רק בזמן שהוא לוקח. בעזרת הצעדים שהכנו עבורכם אנחנו בטוחים שתהפכו את החיפוש ליותר נעים וממוקד! ומי יודע אולי אפילו תמצאו את המשרה לה חיכיתם כל חייכם…

מה אם היינו מספרים לכם שאתם יכולים להפסיק לחפש? שלחו לנו קורות חיים ומצאו את המשרה הבאה שלכם!>>>  

 

דברו איתי כדי למצוא את המשרה הבאה שלכם!