בלוג-און

עבודה מהבית – 5 טיפים שיהפכו את העבודה שלכם ליעילה יותר

הטכנולוגיות המתקדמות של היום יחד עם הציפיות והדרישות של העובדים בהייטק יצרו מציאות בה במשרות רבות ניתן לעבוד מהבית. בין אם אתם עובדים מהבית באופן קבוע ובין אם זה מצב זמני, לעבודה מהבית יש הרבה יתרונות. אך במקביל ליתרונות מדובר על אתגר לא פשוט שמצריך יכולות ריכוז מאוד גבוהות והרבה כוח רצון. כדי להקל עליכם ולהפוך את העבודה מהבית ליעילה יותר, הכנו עבורכם מדריך שיעזור לכם לשרוד עבודה מהבית בלי להיכנס לפאניקה!

לחצו כאן למשרות שלנו >>>

1. מיקום 

חשוב מאוד לארגן לעצמכם פינת ישיבה בה תהיה אווירה של עבודה. שבו ליד שולחן מסודר ותדאגו שיהיה לכם כסא נוח ומספיק תאורה. אם אתם רגילים לשני מסכי מחשב הוסיפו לעצמכם מסך שידמה את העבודה במשרד. עשו כל שאתם יכולים כדי להפוך את הפינה הזו למקום עבודה נוח שיזכיר את פינת העבודה אליה אתם רגילים.

2. לו״ז

קבעו לעצמכם לו״ז עבודה קבוע ותעמדו בו. מומלץ לכתוב הכל בצורה מסודרת בכתב יד או באפליקציות כמו Google Calendar. בלו״ז תקבעו לעצמכם משימות על פי תזמונים, זמן לארוחות וזמן להפסקות. חשוב לייצר הפרדה ברורה בין זמן עבודה לזמן פנוי ולא לגלוש להפסקות ספונטניות במשך היום. אם הילדים שלכם נמצאים בבית נסו לקבוע מראש גם את סדר היום שלהם ובכך תעמדו בלוח הזמנים שיצרתם לעצמכם. חשוב ליידע את תושבי הבית שאתם עובדים ולא תהיו זמינים בזמן זה. לגבי ארוחות, הכינו לעצמכם את ארוחת הצהריים בערב לפני או באותו הבוקר, שלא תצטרכו להפסיק את עבודתכם ולבשל באמצע היום.

מחפשים משרה חדשה בהייטק? שלחו לנו קורות חיים >>>

3. שגרה 

שמרו על שגרת הבוקר שלכם. קומו מהמיטה, התקלחו, שתו קפה. למרות שנשמע מאוד מפתה להישאר במיטה ולעבוד בפיג׳מה – אל תעשו את הטעות הזו. חשוב לקום מהמיטה ולהתלבש. כמובן שלא מצופה מכם ללבוש את הבגדים שהייתם לובשים למשרד, אך החלפת הפיג׳מה לבגד אחר תיצור הפרדה בין הזמן הפנוי לזמן העבודה (כפי שציינו בסעיף 2) ותכניס אתכם לאווירה המתאימה.

4. תקשורת

כאשר עובדים מהבית חשוב מאוד לשמור על קשר עם חבריכם לעבודה. בין אם מדובר על הצוות שלכם או על הממונים עליכם – חשוב שתהיו בתקשורת קבועה לגבי ההתקדמות והעמידה ביעדים. נסו שיחות קבועות בהן כל חבר צוות מעדכן בהספק שלו. שלבו בשיחות אלו גם שיחות קוליות או שיחות ווידיאו – תקשורת כזו יוצרת חיבור אישי ויוצרת הפוגה קלה. ישנן מספר פלטפורמות לשיחות כאלה, דוגמת Skype ו- Zoom.

5. הפסקות

זכרו לצאת להתרעננות מידי פעם! קבעו לעצמכם הפסקות בהן תזיזו את הרגליים ותחלצו איברים. לפחות פעם ביום נסו לעשות הפסקה ארוכה יותר ובה צאו לסיבוב בחוץ; עשו הליכה קצרה, תשאפו אוויר. ההפסקות האלו חשובות כאשר עובדים שעות רבות ויושבים בחדר סגור. מלבד חילוץ איברים עשו הפסקות גם לקפה ועוגייה או כל פינוק אחר שיעשה לכם טוב בלב 🙂

בסופו של דבר אתם מכירים את עצמכם הכי טוב. התאימו לעצמכם שגרת עבודה המתאימה לכם, אשר תהיה היעילה והנוחה ביותר עבורכם. זכרו לנצל את היתרונות של עבודה מהבית ונסו ליהנות מזה! אצלנו בלוג-און קיימות עשרות משרות הייטק ונשמח לעזור לכם למצוא את המשרה המתאימה ביותר עבורכם. לחצו כאן ושלחו לנו קורות חיים עוד היום >>>

חפשו עכשיו את המשרה הבאה שלכם בהייטק:

 

דברו איתי כדי למצוא את המשרה הבאה שלכם!