בלוג-און

איזו שפה ללמוד השנה? שפות התכנות הפופולריות ביותר על פי סקר Stackoverflow

שנה חדשה היא הזדמנות טובה להסתכל אחורה, להסיק מסקנות ואחר כך להביט קדימה על אפשרויות חדשות להתפתחות. Stackoverflow, האתר הפופולארי בקרב מפתחים, פרסם את הסקר השנתי שלו בו הוא בוחן את הטכנולוגיות, שיטות העבודה והפרופילים האישיים של קהילת המתכנתים שלו. בחינת תוצאות הסקר בקטגוריית שפות התכנות הפופולאריות היא הזדמנות לבחון ולהבין, איזו שפת תכנות כדאי לכם ללמוד השנה?

GO

GO, המכונה גם גולאנג, היא שפת תכנות שפותחה על ידי מהנדסים של גוגל ושוחררה ב-2012. התוכנה חדשה יחסית ולכן הביקוש אליה עדיין לא גבוה, אך מתוך ההיכרות שלנו עם המעצמה גוגל, ניתן להסיק כי זה רק עניין של זמן. בסקר של Stackoverflow היא נמצאת באמצע התחרות עם 10 אחוז מההצבעות. עיקר השימוש ב-GO הוא פיתוח יישומים בצד שרת עם ביצועים גבוהים. רמת הקושי היא קלה עד בינונית ואנשים בעלי ניסיון בשפות כמו JAVA או ++C לא יתקשו ללמוד אותה. היתרונות שלה הם בפשטות והעיצוב בדומה לפייתון בשילוב הכוח של C, וכמובן קהל המשתמשים הענק של אנדרואיד.

סי שארפ #C

שפת #C היא שפת תכנות מודרנית שפותחה על ידי מיקרוסופט ונחשבת לאחת משפות התכנות הפופולאריות ביותר כיום. בסקר היא נמצאת כשפת ה-Net. בעלת הכי הרבה הצבעות. #C מיועדת בעיקר לפיתוח Backend, Web, משחקים, אפליקציות מובייל ועוד. #C מתבססת על ++C וכל יתרונותיה בשילוב NET CORE. שהופך אותה למולטי-פלטפורמית כמו JAVA. בניגוד לפיתוח ב-JAVA המאופיין בפשטות והקפדה על תכנות מונחה עצמים במחיר של עוד כמה שורות קוד, בשפת #C הדגש הוא על מהירות פיתוח במחיר של קוד פחות מפורט. היא נחשבת קלה ללמידה ויישום.

לכל משרות פיתוח Net. לחצו כאן >>>

Node.js

Node.JS היא בעצם פלטפורמת JavaScript שרצה על בסיס מנוע V8 של גוגל על שרת לינוקס. חוץ מ-Node.JS העובדת בצד שרת, ישנן עוד שפות כמו Angular.JS  ו-React.JS העובדות בצד קליינט. העובדה ש-Node.JS עובדת על Thread אחד מאפשרת לה לקבל עשרות אלפי בקשות מבלי להעמיס על המערכת, אך מנגד היא לא מספיק חזקה בשביל להריץ אפליקציות הדורשות כוח חישוב רציני. השימוש ב- Node.JS הוא בעיקר לפיתוח אפליקציות Web והיא נחשבת לשפה מאוד פופולארית. יש שיגידו שהיעילות והחדשנות של Node.JS הופכות אותה לאחת ההשפעות העיקריות על הפופולאריות הגדלה של JavaScript!

לכל משרות פיתוח Node.JS לחצו כאן >>>

Java

JAVA היא אחת משפות התכנות הפופולאריות עוד משנות ה-90 וממוקמת במקום החמישי בסקר. היתרון המשמעותי שלה הוא היכולת להשתמש בה בכמעט כל מערכת או פלטפורמה, דבר ההופך אותה למבוקשת מאוד וכמות המשרות בתחום תמיד גדולה. כיום מלמדים JAVA כמעט בכל מסלול אקדמי למדעי המחשב בעיקר בגלל המולטי-פלאטפורמיות והירידה לפרטים, המאפשרות הבנה עמוקה יותר של תכנות מונחה עצמים. הפופולאריות שלה נובעת גם מעצם היותה תוכנה מאוד יציבה ואמינה. עיקר השימוש ב-JAVA הוא פיתוח אפליקציות למערכת הפעלה אנדרואיד. רמת הקושי היא בינונית.

לכל משרות פיתוח JAVA לחצו כאן >>>

Python

Python קיבלה כמעט מחצית מההצבעות בסקר. היתרון הכי משמעותי של Python הוא היותה שפת תכנות קלה יחסית ללמידה, מה שהופך אותה לשפה אידיאלית למתחילים. יתרון משמעותי נוסף הוא הביקוש הרב בשוק – Python מבוקשת בקרב חברות הייטק, ארגונים וסטארטאפים. תוכנות כמו YouTubeInstagram ו-Pinterest פותחו גם הן ב-Python. עיקר השימוש בה הוא ליישומים של למידת מכונות, בינה מלאכותית וניתוח טקסט, תחומים הצפויים לצבור תאוצה בשנים הבאות. הביקוש לשפה רק ממשיך לעלות ולכן בחירה ב-Python כשפת התכנות שלכם, תהיה בחירה טובה עם פוטנציאל עתידי.

לכל משרות פיתוח Python לחצו כאן >>>

JavaScript

שפת התכנות הפופולרית ביותר על פי Stackoverflow שזכתה ב-39,749 הצבעות ומחזיקה במקום הראשון בשנה התשיעית ברציפות. JavaScript היא שפה מכוונת Frontend ל-WEB שלרוב מוטבעת בדפי HTML על מנת להציג דפים דינמיים שמשלבים בהם תוכנה. בהשוואה לתוכנות פופלראיות אחרות, JavaScript קלה ללמידה וזו כנראה אחת הסיבות שהיא זכתה במקום הראשון הנחשק.

לשפת התכנות שתבחרו ללמוד משמעות רבה להמשך הקריירה המקצועית שלכם. הסקר של Stackoverflow נותן תמונה רחבה על שפות התכנות הפופולאריות ביותר, ולכם עוד כלי בבחירת שפת התכנות הבאה שלכם. לא משנה באיזו שפה תבחרו ללמוד ולהמקצע, אצלנו בלוג און מחכות לכם מגוון רחב של משרות חמות בתחום הפיתוח! >>>

אפשר לעזור?