בלוג-און

איך למנף את סיכויי ההצלחה שלך בראיון עבודה פרונטלי

ראיון עבודה, בין אם למשרות הייטק או למשרה בתחום אחר, הוא רגע האמת – אחרי שהתרשמו מקורות החיים שלך וניהלו עמך שיחת טלפון מרתקת, זומנת לראיון עבודה פרונטלי. מתוך שלושת השלבים הקריטיים בדרך למשרת חלומותייך, שניים עברו בהצלחה, אך מוקדם מדי לנוח על זרי הדפנה! ראיון עבודה פרונטלי הוא השלב המשמעותי ביותר בדרך לקבלת המשרה הנחשקת, ולא מספיק להיות רק סופר מקצועי בשביל להתקבל אליה…

אין בהכרח קשר בין המיומנות המקצועית לבין המיומנויות הדרושות בכדי לצלוח ראיון עבודה (וכמובן להשתלב בארגון, אבל זה כבר נושא אחר). במבחן התוצאה, המראיין ירצה לדעת שיש בך הרבה מעבר למתכנת/מפתח על, וזה ייקבע על פי הרושם שתשאיר עליו. החשש מראיונות עבודה הוא טבעי ומובן לחלוטין, אבל אולי נחדש לך משהו עכשיו: אם תדע איך לגשת לריאיון עבודה, עולים הסיכויים שגם תעבור אותו בהצלחה! זה לגמרי תלוי בך. צוות הגיוס של לוג-און אסף כמה כלים שיעזרו לך למצב את עצמך כמועמד המושלם בעולם הדרושים בהייטק.

ידע זה כוח!

אם זומנת לראיון עבודה פרונטלי, זה משום שאתה ככל הנראה מוכשר לתפקיד מבחינה מקצועית. טעות נפוצה של מועמדים היא לגשת לראיון מבלי ללמוד מעט על התחומים בהם עוסקת החברה, היכן היא עומדת בשוק, מהי הסביבה התחרותית בה פועלת וכד'. היכן ניתן לקבל את מלוא האינפורמציה? ברחבי הרשת, כמובן! לשם כך נועדו אתר הבית של לוג-און, עמוד ה- Facebook ועמוד ה- LinkedIn שלנו, באמצעותם תוכל להכיר אותנו קצת ולהגיע לראיון כשבידייך אחד הכלים החשובים ביותר, שמהווה הוכחה לרצינות ומקצועיות. אין ספק שמועמד שמגיע עם ידע מקבל נקודות זכות שמגדילות את הסיכוי לעבור לשלב הבא, בדרך למשרה הנחשקת.

לשפת הגוף תפקיד מכריע בראיון עבודה פרונטלי!

שפת הגוף מהווה 93% מהתקשורת בין אנשים ונשענת על הממד הבלתי רציונלי בקבלת החלטות. במילים פשוטות יותר – המראיינ/ת מקנה לשפת הגוף שלך משמעות עצומה, וההחלטה האם להמשיך בתהליך קשורה קשר הדוק לאיך שתיתפס בעיניו/ה. נכון, ראיון עבודה הוא סיטואציה מעט מלחיצה, אך בסופו של יום עם קצת תרגול תדע כיצד למנף את הדברים החיוביים שיעזרו לך להסוות את המתח. מעסיקים פוטנציאלים רוצים להכיר אותך מעבר ליכולת המקצועית, אחרת היו מעסיקים רובוטים. הפגנת יחסי אנוש טובים וחיוך (טבעי, לא מוגזם!) חשובים מאד להצלחתך בראיון העבודה. בסופו של יום, משרות הייטק רבות דורשות יכולת השתלבות בצוותים, לכן חשוב למראיינ/ת לדעת שאתה שחקן צוות או לכל הפחות מסתדר עם אנשים.

סמול טוק? ממש לא… ראיון עבודה = שיחה מעמיקה!!

כמו שבוודאי כבר הבנת, ראיון העבודה נועד לבדוק הרבה מעבר לידע מקצועי. למשרות הייטק מתקיים ראיון מקצועי שבו נמדדות גם תכונות האופי שלך כעובד. שאלות שתישאל בנוגע לעבודתך הקודמת, על פרויקטים בהם השתתפת, אתגרים בהם נתקלת, תהליכים שהלכו קצת פחות טוב ומה עשית בכדי להתגבר עליהם. על פניו נראה כי מדובר בשיחה תמימה, אך המטרה היא ללמוד מי אתה כעובד, כיצד תשתלב בצוות והאם אתה אדם שמגדיל/מקטין ראש. עלייך להגיע מוכן מראש עם תשובות ל"שאלות הקשות" הללו, תשובות כמו "אני לא יודע כי זה לא קשור אליי" מתקבלות בעין מאד לא יפה בעיניי המראיינ/ת.

אנחנו כאן בשבילך!

ראיון עבודה פרונטלי בלוג-און הוא כלי הכנה מעולה לראיונות העבודה הבאים שלך. בעזרת חטיבת היועצים של לוג-און, תגיע לראיון הפרונטלי עם מינימום הפתעות ומקסימום תשובות לכל השאלות שעשויות לעלות, ובכך תוכל לצמצם את אי הוודאות ולהפוך את חווית ראיון העבודה לפחות מאיימת. לכל חברה הדרישות הייחודיות לה, ואנחנו בלוג-און נדאג להביא אותך הכי ממוקד שאפשר בדרך לתפקיד שעשוי לסלול עבורך את הדרך לקריירה בשוק ההייטק התחרותי. בסופו של דבר הכדור בידיים שלך – אנחנו אמנם שותפים מלאים בתהליך ההכנה לראיון, אך הנכונות, הלמידה וההיערכות לרגע האמת היא שלך. למרות שמדובר גם בהכנה לראיונות עתידיים, יש להתייחס לתהליך כאל ריאיון עבודה לכל דבר, מכיוון שבו תימדד על כל כישורייך המקצועיים והאישיותיים.

דברו איתי כדי למצוא את המשרה הבאה שלכם!