בלוג-און

ראיון עבודה בימי קורונה – השאלות הנפוצות ביותר וכיצד תתמודדו איתן

הקורונה נכנסה לחיינו לפני למעלה מחצי שנה ועל פי התחזיות לא נותר לנו אלא להתרגל אליה וללמוד לחיות איתה. המצב החדש אילץ את כולנו לשנות הרגלים, לשנות את צורת העבודה ובין היתר גם את צורת הגיוס להייטק. ראיון עבודה להייטק זו סיטואציה מלחיצה, ובמיוחד בימים אלו כשראיונות העבודה הם מקוונים. כבר הכנו עבורכם מדריך שיעזור לכם לצלוח ראיון עבודה בווידיאו למשרות הייטק, אך איך מתמודדים עם השאלות החדשות, בהשפעת הקורונה, שהפכו נפוצות מאוד בראיונות ועלולות להשאיר אתכם ללא תשובה מוכנה?

לחצו כאן למדריך המלא שלנו – שאלות נפוצות בראיון עבודה >>>

ראיון עבודה בימי קורונה – השאלות הנפוצות ביותר:

כיצד התמודדתם עם הלחץ סביב נגיף הקורונה?

אף אחד לא מצפה מכם להיות גיבורים. התקופה האחרונה הייתה מאוד מלחיצה ולכן תשובה כנה היא התשובה הכי טובה לשאלה הזו. ענו בכנות והסבירו את טכניקות ההתמודדות שלכם. מה עזר לכם בתקופה הזו? חשיבה חיובית? הליכות ארוכות בשכונה? מדיטציה? התשובה שלכם תשקף כיצד אתם מתפקדים במצבי לחץ והאם תוכלו למצוא פתרון יצירתי להתמודדות איתם. 

האם למדתם משהו חדש בחודשים האחרונים?

אתם לא צריכים להעמיד פנים שניצלתם כל רגע ורגע פנוי בתקופה האחרונה כדי ללמוד טכנולוגיות ושפות פיתוח חדשות. במקרה זה המראיין מעוניין לקבל הצצה קטנה לאישיות שלכם, בין אם באמת ניצלתם את הזמן לפיתוח היכולות הטכנולוגיות שלכם ובין אם פיתחתם את יכולות הבישול והאפייה שלכם. ניצול הזמן הפנוי לפיתוח עצמי מעיד על פרודוקטיביות ועצמאות.

לכל משרות הפיתוח לחצו כאן >>> 

מאילו היבטים בעבודה מהבית נהניתם, ואילו מצאתם הכי מאתגרים?

גם שאלה זו נועדה לבחון כיצד אתם מתמודדים עם סיטואציות מאתגרות. במקרה זה אלו יכולות להיות בעיות טכניות כמו התנהלות בשיחות ווידיאו ב-Zoom ואפילו התמודדות עם צעקות הילדים בבית. תנו דוגמאות ספציפיות לאתגרים בהם נתקלתם כשעבדתם מהבית, ויותר חשוב – ספרו כיצד התמודדתם איתן! דוגמה לכך יכולה להיות למשל האתגר של עבודה על פרויקט משותף ביחד עם צוות פיתוח כשכל אחד נמצא במקום אחר.

טיפ: הוסיפו לקורות החיים ופרופיל הלינקדאין שלכם ניסיון בעבודה מרחוק (לחצו כאן למדריך לבניית פרופיל לינקדאין מנצח). הוסיפו מונחים כמו ״עבודה מרחוק״ או ״עבודה מהבית״ בתוספת הטכנולוגיות בהן השתמשתם כמו Zoom, Skype ו- Google Meet. מילים אלו הן מילות מפתח יקרות ערך שמגייסים מחפשים כעת. מילות מפתח נוספות הרלוונטיות עבור שוק העבודה כיום כוללות יכולות ניהול עצמי גבוהות, זריזות ועצמאות.

איך אתם מתנהלים באופן עצמאי?

הריחוק החברתי והעבודה בקפסולות יהיו חלק מחיינו בזמן הקרוב ולכן המראיין ירצה לדעת שאתם מסוגלים לעבוד באופן עצמאי מהבית. ניהול עצמי ברמה גבוהה זו תכונה מאוד חשובה בתקופה הזו ולכן הדגישו את היכולת שלכם לנהל את עצמכם, את הזמן שלכם ואת המשימות שלכם. הדגישו את חשיבות התקשורת במצבים כאלה ואת חשיבות הדיווח. אתם יכולים לתת דוגמה לפרויקטים או משימות שביצעתם בהצלחה באופן עצמאי מהבית שיוכיחו את הפרודוקטיביות והיעילות שלכם במצבים לא שגרתיים.

האם יש לכם שאלות שתרצו לשאול אותנו?

התשובה לשאלה זו צריכה להיות תמיד – כן. התעניינות נוספת ושאילת שאלות מראה שאתם מקצועיים, ממוקדים ומעוניינים במשרה. תוכלו לשאול שאלה כללית אודות החברה, התפקיד או הטכנולוגיות איתן עובדים, או שתוכלו לשאול שאלה רלוונטית למצב אשר מעניינת אתכם ותראה שאתם באמת רואים את עצמכם משתלבים בחברה:

  • איך החברה התמודדה עם הקורונה?
  • כיצד החברה אוכפת את ההנחיות במשרד?
  • כיצד החברה שומרת על קשר עם העובדים מרחוק?
  • האם החברה מספקת לעובדים כלים שיסייעו להם בעבודה מרחוק?
  • האם הקורונה הביאה לשינויים במבנה הארגוני של החברה?
  • האם הקורונה הביאה לשינויים באידיאולוגיה של החברה?

ראיון עבודה זו סיטואציה מלחיצה אך אם תגיעו מוכנים – היא תהיה מלחיצה קצת פחות 😉 
עכשיו זה הזמן למצוא משרה חדשה בהייטק! אנו ממשיכים לגייס Online למגוון משרות טכנולוגיות. שלחו קורות חיים עוד היום >>>