בלוג-און

קו הפרדה – 5 טיפים לאיזון בית ועבודה!

אז מצאתם את משרת החלומות שלכם, מזל טוב! הגיוני וטבעי שיהיה לכם רצון למצוינות והצלחה אך חשוב לזכור ולהכיר בחשיבות של איזון הבית והעבודה. עבודה מרובה מידי עלולה לגרום לעייפות חריגה, הזנחת קשרים חברתיים ואף לבעיות רפואיות ומנטליות. בעקבות מגמת ה-Wellbeing, "גמישות" ו"איזון" הן לא מילים גסות יותר בעולם ההייטק וארגונים גדולים מבינים שכדאי להם להתאים את עצמם לסדר העדיפויות של המועסקים הפוטנציאליים. הכנו לכם כמה טיפים חשובים עבור שמירה על איזון בין עבודה בהייטק ל-בית, משפחה וחיי חברה.

1. הציבו גבולות לזמן עבודה

עובדים נוהגים להיסחף אל מעבר לשעות הקבועות בעבודה. הלחצים, הצורך להתבלט והגישה החרוצה של עובדי הייטק מובילים לכך. אנחנו ממליצים להציב גבולות לזמני עבודה ולהתחייב אליהם. גם אם יש משימה קטנה לביצוע לאחר שעות העבודה, למזלנו תמיד יש את מחר.

2. השאירו את העבודה במשרד

בהמשך להגבלת זמני העבודה, נסו להגביל גם את עבודתכם בבית. האילוצים של עבודה מרחוק הביאה איתה שכלולים משמעותיים באופן העבודה מרחוק כך שאין הבדל יותר בין המשרד, למשרד הבייתי. הסתכלו על הבית לא כהמשך של יום העבודה אלא כמקום מנוחה שבו אתם מטעינים את המצברים בין ימי העבודה ומקדישים זמן למשפחה וחברים.

3. עושים Log-Off

גם אחרי שהגבלתם את זמני העבודה ואת העבודה בבית, בגלל טבעו של העולם המודרני, יש לכם עדיין תקשורת בלתי פוסקת עם העבודה שלכם. אנחנו ממליצים להעביר למצב "לא להפריע" בטלפון הסלולארי או להגביל התראות מאפליקציות ואתרים הקשורים לעבודה במהלך הערבים המשפחתיים וסופי השבוע.

4. לוזים ועוגנים משפחתיים

אתם כבר בטח מכירים את החשיבות של ניהול זמן והכנת לו"זים. אנחנו ממליצים לכם לשלב יותר זמני משפחה וחברים בלו"ז השבועי שלכם ולבסס אותם כחשובים לא פחות מפגישות עסקיות. נסו גם להכניס ללו"ז שלכם עוגנים קבועים, כל שבוע הקדישו זמן לפעילות אחרת תחת אותה המשבצת, סרט בערב עם המשפחה, ערב זוגי עם בן / בת הזוג או השקעה בתחומי העניין האישיים שלכם.

5. צאו לחופשה!

מתי לקחתם יום חופש אמיתי? כזה שאפשר לכם לנשום קצת, אולי להתפנק קצת מול הטלוויזיה, לעשות משהו נחמד עם המשפחה או לחזור לתחביב ישן? גם אם אין חו"ל ואין אילת – לפעמים יום חופש אחד אמיתי (בלי לגעת בעבודה בכלל!) מאפשר מרחב נשימה ומקנה פרספקטיבה מחודשת על החיים והקריירה שלכם.

אז נכון שכולנו במרוץ החיים, שואפים להתקדם ולהיות מצטיינים בעובדתנו. אך אנחנו מאמינים שעם הטיפים הנ"ל תוכלו להגיע לאיזון מושלם בין הקריירה לבית.

ואם גם אתם מחפשים עבודה מאוזנת בית ועבודה, יש לנו המון משרת באתר! >>>

 

דברו איתי כדי למצוא את המשרה הבאה שלכם!