בלוג-און

על Onboarding שמעתם? הכול על התהליך ש”קולט” את העובדים שלו

כעובדים חדשים, יש הרבה דברים ללמוד ולהסתגל אליהם. חשוב שתלמדו את התרבות הארגונית של החברה, תחומי האחריות בתפקיד, סביבת עבודה ואינטראקציות פנים ארגוניות. כאן נכנס לתמונה תהליך ה- “Onboarding”, או תהליך "קליטת עובדים חדשים", הממלא תפקיד קריטי עבור הארגון והעובדים. בעזרת מפגשים מסודרים, הארגון יוצר קשר אישי ומעורב יותר עם העובדים שלו. העובדים החדשים מקבלים מידע על נהלים, שיטות עבודה ו"האני המאמין" של החברה. אם ככה, איך תוכלו להשתמש בתהליך ה- Onboarding בשביל לשגשג בארגון החדש? ולמה זה חשוב שכל ארגון יקיים את התהליך הזה? ריכזנו לפניכם 5 יתרונות, עבור העובד החדש ועבור הארגון, בקיום תהליך ה-Onboarding.

Onboarding

1. תהליך מפחית מתח ולחץ

תחילת עבודה חדשה כוללת בתוכה התרגשות מהולה בלחץ ומתח עבור כל אחד מאיתנו. איך יהיה לי? מה מצפים ממני? איך אשתלב במקום העבודה החדש? אלה רק חלק מהשאלות המטרידות אותנו בכניסה לתפקיד ומקום חדש. ארגון המקיים תהליך Onboarding מסודר, למעשה מספק לעובדים חדשים הבנה ברורה של המצופה מהם. זה כולל אחריות בעבודה, ציפיות ביצועים ומדיניות החברה. על ידי מתן ציפיות ברורות, תוכנית Onboarding מקיפה תתרום לתחושת הביטחון והמוכנות שלכם לעבודה החדשה.

2. שיעורי שימור עובדים גבוהים יותר

שימור עובדים הוא היבט קריטי עבור כל ארגון. כאשר ארגון משקיע בתהליך הקליטה של עובדים חדשים, הוא גם תורם להצלחה ארוכת טווח של העובדים וגם להצלחת הארגון עצמו. על פי מחקר אמריקאי, ארגונים המקיימים מפגשי Onboarding מוצלחים, מגדילים את שיעורי שימור עובדים ב- 82%. כך שלמעשה, אם אתם עובדים חדשים וחווית הקליטה הייתה חיובית עבורכם, רוב הסיכויים שגם תישארו בארגון לתקופה ארוכה יותר.

Onboarding

3. שביעות רצון גבוהה מהעבודה

תהליך Onboarding טוב יכול לעזור לכם כעובדים חדשים להרגיש בטוחים יותר בתפקידכם. מה שיכול להוביל להרגשה של שביעות רצון גבוהה בעבודה ולהשפיע לטובה על ביצועי העבודה שלכם. תוכנית קליטה יעילה יכולה להוביל לתרבות ארגונית חזקה יותר, המספקת לכם מעטפת ארגונית תומכת לכל אורך דרככם בחברה. הרגשה של ביטחון בארגון המעסיק גורמת לחיבור חזק יותר למטרות וליעדי הארגון, לעמיתים ולעבודה עצמה. ובמילים אחרות, ככל שתרגישו מרוצים יותר מעבודתכם, כך גם המוטיבציה והמעורבות שלכם בעבודה תגדל.

4. מעורבות וחיבור לארגון

קליטת עובדים היא הזדמנות להכיר לעובדים חדשים את תרבות החברה וערכי החברה. כאשר אתם מבינים את הייעוד ואת ערכי הליבה של החברה, יש סיכוי גבוה יותר שתאמצו ותשלבו אותם בעבודתכם. כל זה יכול להשפיע לטובה על הפרודוקטיביות, היצירתיות והחדשנות שלכם כעובדים. גם הצד המעסיק מרוויח מכל העניין – מעורבות העובדים בעבודתם תביא את הארגון לאופקים עסקיים טובים יותר.

Onboarding

5. פיתוח מקצועי של העובד ושיפור יעילות הארגון

תוכנית Onboarding מתוכננת היטב תכלול גם הכשרה ומשאבים המסייעים לעובדים ללמוד את מרכיבי עבודתם מהר יותר. תוכנית הדרכה מקיפה תעזור לכם כעובדים חדשים להתעדכן במהירות ולהכיר טוב יותר את התרבות ואופי הארגון. כך תרגישו מעורבים, מחוברים ומוכשרים יותר כבר בתחילת התפקיד. כך תהפכו להיות פרודוקטיביים בזמן קצר יותר, מה שיתרום למטרות וליעדי הארגון מוקדם יותר.

תהליך ה- Onboarding הוא חלק קריטי בכל אסטרטגיית משאבי אנוש מוצלחת. לאופי תהליך הקליטה לעבודה חדשה משמעות גדולה על האופן בו נתפוס ונעריך את הארגון ומקום העבודה. גם בחברת לוג-און השכלנו להבין את החשיבות הגדולה בקיום התהליך עבור העובד החדש והארגון עצמו. בעזרת מפגשי Onboarding מסודרים, אנחנו עושים הכול כדי להבטיח לעובדים החדשים שלנו נחיתה רכה במקום החדש.

הדקו חגורות והיכונו להמריא! יש לנו משרות הייטק חמות שיפתחו בפניכם אופקים חדשים>>>

דברו איתי כדי למצוא את המשרה הבאה שלכם!