בלוג-און

עבודה מתגמלת – 5 טיפים לניהול מו"מ שכר!

אז עברתם ראיון עבודה, מזל טוב! אבל לפני החגיגות, יש עוד שלב קטן ומאיים שאסור להקל ראש לגביו, המשא והמתן על השכר. לדבר על כסף יכול להיות לא נעים ולהרגיש לא מתוגמלים כראוי על עבודתכם זה בכלל תחושה רעה. לכן חשוב להגיע לשיחת המו"מ שכר מוכנים ומכוונים לגביי מטרותיכם. הכנו לפניכם כמה טיפים יעילים לקראת המשא ומתן, קראו בעיון ושיהיה בהצלחה!

1. הכירו ביכולתכם

ברור שמגיע לכם את השכר הטוב ביותר, אבל תחילה כדאי שתבינו בעצמכם מה אתם מציעים. יש לכם הרבה ניסיון בתחום? מצויין. יש לכם כישורים ויכולות שיתאימו למעסיק ולחברה? רשמו לעצמכם. הכינו רשימה של כל מה שאתם מרגישים שמייחד ומבליט אתכם על מנת להבין כמה באמת ראוי שתקבלו עבור התפקיד. גם להיות מציאותיים זה חשוב, אם זוהי המשרה הראשונה שלכם בתחום או שאין לכם המון נסיון בתפקיד הספציפי, דעו זאת על עצמכם שלא תצאו מנותקים מול המעסיקים.

2. הציבו לכם מטרה

כמו בכל סוג של משא ומתן, המשתתפים מגיעים לשולחן עם מטרה מסויימת. אל תבואו לפגישת השכר ללא מטרה או ציפייה מסוימת. איך תוכלו לקבוע ציפייה זו? כפי שכתבנו בטיפ הקודם, הכרה ביכולתכם היא התחלה טובה, משם אנו ממליצים לערוך מחקר שוק קצר בנוגע לציפיות השכר בתפקידכם. מלבד התפקיד, חשוב לשים לב לשכר על פי שנות נסיון, על מנת לקבל תמונה מדוייקת יותר לגבי עתי הקריירה לכם בתפקיד.3. שעות נוספות ועבודה מהבית

שווי השכר הוא לא הדבר היחיד שעליכם לבדוק בשיחת השכר. זהו הזמן גם לשאול את מעסיקכם לגביי שעות נוספות, שמאוד נפוצות בעבודה בהייטק. וכיאה לסביבת העבודה המשתנה בשנים האחרונות, רצוי לשאול גם על עבודה מהבית.

4. שימרו על טווח מיקוח

בדקתם, השוואתם, חשבתם ויש לכם ציפיית שכר, יופי! אך משא ומתן נבנה על פשרות. תנו לעצמכם מרווח מיקוח, כשישאלו אתכם מהן ציפיות השכר שלכם, תענו מספר שהוא כ-10 אחוזים מעל המספר שבראשכם, על מנת לאפשר מרווח התמקחות בלי שתרגישו שמורידים אתכם מעבר לערככם.

5. שדרו ביטחון עצמי וניסיון

אם עברתם את ראיון העבודה ועקבתם אחר הטיפים האלו, אין סיבה שתתרגשו. שמרו על ביטחון עצמי לאורך השיחה, הראו שליטה במספרים ובמיקוח, שמרו על קשר עין ואל תתביישו לעמוד על שלכם כאשר אתם מרגישים שהדבר נחוץ. מעסיקים לרוב, לא יראו זאת כחוצפה אלא כאישור שניצב מולם עובד בעל עמוד שדרה (ונסיון במיקוח, שלא מזיק אף פעם) שראוי לעבוד בחברה שלהם.

אנחנו מקווים שכל ציפיות השכר שלכם יתממשו ותרגישו מסופקים ומתוגמלים כראוי בעבודתכם. שיהיה בהצלחה!

עדיין לא מצאתם עבודה בהייטק? אל דאגה! המון משרות הייטק שוות נמצאות באתר שלנו כאן >>>

דברו איתי כדי למצוא את המשרה הבאה שלכם!