בלוג-און

כמה דברים שחשוב שתדע על עבודה בתחום מערכות מידע

מערכות מידע מהוות כלי ניהול מרכזי, המשמש לקבלת החלטות בארגונים ומסייע ביצירת אינטגרציה בין חלקיו השונים של הארגון. בתור בוגר/ת תואר או בעל/ת ניסיון מקצועי בתחום מערכות המידע, יש בידך כלים וידע ייחודיים שיאפשרו לך להשתלב בסביבה טכנולוגית, מתקדמת, מודרנית, דינמית ואינטגרטיבית – ומכאן הדרך למציאת עבודה בהייטק בתחום היא קצרה. מדובר בתחום צעיר יחסית, אשר נולד מתוך הצורך בניהול ממשק יעיל יותר בין חלקי הארגון, וככזה הוא דורש כוח אדם איכותי ומקצועי.

מערכות מידע – עבודה בהייטק בלבד? ממש לא!

אז אחרי שלוש או ארבע שנים של לימודים אינטנסיביים (וכן, קצת מייגעים), מגיע הרגע לחפש עבודה בהייטק או בארגונים רבים ואחרים הנשענים על מערכות מידע, ומי מאיתנו לא חושש מהשלב הזה? בוגרי תואר בתחום מערכות המידע יכולים להירגע, משום שמדובר במקצוע מבוקש מאד בשוק ומתגמל לא פחות! ישנן משרות הייטק רבות לצד משרות בארגונים ביטחוניים, פיננסיים, ממשלתיים ועוד, גם למתחילים וגם לבעלי ניסיון, ואפשרויות הקידום הן אדירות!

העולם נמצא במירוץ טכנולוגי בלתי פוסק, בו כמות המידע הולכת וגדלה, וכך הדרישה למערכות מידע איכותיות ומתוחכמות עולה גם היא, מה שהפך את המקצועות בתחום למבוקשים מאד. אז עכשיו כשהבנו שמדובר במקצוע יוקרתי, נחשק ונחשב, בואו נגיע לתכל'ס: מה הם תחומי העיסוק העיקריים בתחום מערכות המידע? באילו סוגי ארגונים תוכלו להשתלב?

היכן ניתן להשתלב כאשר מחפשים עבודה במערכות מידע?

אפשרויות העיסוק בתחום הן מגוונות מאד. העבודה היא בסביבה ממוחשבת ואינטגרטיבית, המאפשרת שילוב של אלמנט ניהולי, יחסי אנוש ושירות. בין המשרות המוצעות, תוכלו למצוא מגוון רחב של משרות הייטק ומשרות בארגונים אחרים, כגון: ניהול מוצר, ניהול פרויקטים, BI, בסיסי נתונים, פיתוח והנדסת תוכנה, בדיקות תוכנה, אפיון מערכות, ניהול טכני ותחזוקה, ניתוח מערכות, אבטחת מידע, יישום והדרכה.

מהנדסי מערכות מידע, מהנדסי תוכנה ובוגרי תואר במדעי המחשב, יוכלו להשתלב בארגונים השונים בתפקידים נוספים, כגון פיתוח קודים, ניהול רשתות, מחקר ופיתוח ועוד! בתור אנשי מערכות מידע, אשר מחזיקים בידע בתחומי הכלכלה והניהול, אתם מהווים נכס לארגון, ובזכות הידע המקצועי שלכם תוכלו להשתלב בתחומים כגון: סיוע בקבלה ובניתוח של החלטות עסקיות, מסחר אלקטרוני, פתרון בעיות ארגוניות, תכנון תהליכים עסקיים ועוד.

היתרון הגדול של עבודה בהייטק בתחום מערכות המידע הוא האופציה לבחור את סביבת העבודה שלכם, ויש לכם את הפריבילגיה להיות בררנים! אנשי מערכות מידע יכולים להיקלט הן בחברות הייטק גדולות במגזר הציבורי והפרטי והן בארגונים גדולים או קטנים (חברות ביטוח, מוסדות רפואיים, ארגונים ממשלתיים וכד'), בהתאם להעדפות האישיות.

אז עכשיו כשבידיכם כל המידע, היכנסו למאגר המשרות ותמצאו את האתגר הבא שלכם!

דברו איתי כדי למצוא את המשרה הבאה שלכם!