בלוג-און

בחזרה לעתיד – כיצד מוצאים עבודה בהייטק בתחום ה – Mobile

כמעט שני עשורים עברו מאז אותם הימים בהם דובר על המהפכה שעתיד לחולל האינטרנט, והיום נראה כי הוא חולש כמעט על כל תחומי החיים. תחום ה-Mobile, אשר הולך וצובר תאוצה בשנים האחרונות, הוא דוגמה מובהקת לכך. בשנת 2008, בחודש שלאחר השקת חנות האפליקציות של Apple, היו יותר מ – 60 מיליון הורדות לכ- 3000 האפליקציות שבחנות!!! ומאז הדרישה לאפליקציות הולכת וגוברת וכך עולה גם ההיצע של עבודה בהייטק, והצורך במפתחי אפליקציות בשפות השונות. נראה כי הביקוש עתיד להישאר במגמת עלייה בשנים הקרובות. 

תחום ה-Mobile הולך וגדל בשנים האחרונות והגיע לשיאו בשנה שעברה כאשר עולם האפליקציות וה- Mobile עקף את תעשיית הסרטים ובתוכה הוליווד, בגודל ושווי השוק. לא צריך לציין שמי שכבר עובד בתחום לא הופתע, אך גם להם ברור שזו רק תחילת הדרך. הצורך באפליקציות בימינו הוא כמעט אלמנטרי – כל יישום בסיסי או בית עסק דורש אפליקציה נלווית, בין אם מדובר באפליקציה המיועדת לממשק בין לקוח לבית עסק, לשימוש בין עסקי (B2B) או לממשק בין עובדים למקום העבודה (B2E). עם התפתחות התחום, עולה גם הדרישה למפתחים טובים, שיעבדו לטובת חווית המשתמש ויתאימו את האפליקציות לדרישות הנוחות, היעילות והאיכות.

אז איך מוצאים עבודה בהייטק בתחום ה – Mobile המשגשג והדינמי?

הייחודיות של תחום זה היא מגוון אפשרויות התעסוקה. המשרות בתחום זה מתחלקות ל-3:

  • משרות פיתוח IOS בשפת Objective-C או Swift: שפות אלו הן הבסיס לפיתוח אפליקציות הפועלות במכשירי Apple. הביקוש למפתחים ולמתכנתים בשפות אלו גבוה מאוד בעיקר בשל הפופולריות הגואה בשימוש אפליקציות לביצוע משימות יום יומיות. בהתאם לכך, ובשל העובדה כי השפות התפתחו משפת C, ישנו צורך רב גם במתכנתים מתחום זה.
  • משרות פיתוח Android: למערכת ההפעלה הנפוצה והפופולרית ביותר בעולם מבית הענקית Google, יש מאגר אפליקציות עצום. שפה זו מתבססת כידוע על שפת Java המפורסמת וגם בעולם זה ישנו צורך מתמיד במפתחים ובמפתחות.
  • משרות פיתוח Hybrid: מדובר בעולם בפני עצמו המשלב מפתחי IOS או Android. בנוסף, ישנם לא מעט מפתחי Mobile שבונים את האפליקציה על בסיס שפת HTML, כלומר אפליקציה שהיא למעשה אתר אינטרנט. שיטה זו פופולרית במיוחד בשנים האחרונות בשל המהירות שבה ניתן לפתח ובקלות היחסית שניתן ללמוד את השפה.

ליבת תחום ה-Mobile היא, כאמור, בעיקר פיתוח אפליקציות לסלולר. מרב האפליקציות הן ל- IOS ,Android ול-Windows phone. החברות שמעסיקות מחפשות מתכנתים ומפתחי JAVA לאנדרואיד, Objective-C לאייפון, #C ל- Windows, ו- JavaScript לאפליקציות היברידיות.

אתם מוזמנים להיכנס לעמוד המשרות שלנו וללמוד עוד על מגוון המשרות המצוינות שאנחנו מציעים בתחום ה- Mobile, ותהיו גם אתם חלק מעולם שלא מספיק לחדש ולהתחדש.

דברו איתי כדי למצוא את המשרה הבאה שלכם!