בלוג-און

דו"ח מצב – סקירה מלאה של סקר המפתחים של Stack Overflow 2022!

עוד שנה, עוד סקר מפתחים של Stack Overflow. כמדי שנה אתר המפתחים הפופולארי עורך סקר רחב ומקיף של מעל 70,000 מפתחים על מנת לזקק מסקנות ותובנות על דפוסי עבודה, כלים, ושיטות של עולם הפיתוח. יש המון מה ללמוד מהסקר הענק הזה לכל מי שעובד ישירות או מסביב לתחום הטכנולוגי, ולשם כך הכנו לכם סיכום קצר של כל מה שצריך לדעת על סקר המפתחים של Stack Overflow!

החומר האנושי

Stack Overflow מתחילים את הסקר שלהם בהבנת הפרופיל האישי של המפתחים שהשתתפו בסקר, והתוצאות מעניינות – אל אף של-87% מהמפתחים יש השכלה גבוהה (תואר ראשון ומעלה), 38% מהמחזיקים בתואר ענו שהם עדיין לומדים לתכנת. אחוז לומדי התכנות דרך האינטרנט עלה מ-60% ל-70% בהשוואה לשנה שעברה, נתון שמצביע על גדילה ברלוונטיות הלימוד העצמי של תכנות באמצעות האינטרנט.

הכלים הטכנולוגיים

זהו כנראה החלק החשוב ביותר בסקר של Stack Overflow, בו האתר שואל מגוון שאלות על הטכנולוגיות השונות שיש בשוק היום והשימוש שלהן בעבודתם. לפני שנה בחנו על פי הסקר את שפות הפיתוח הפופולאריות ביותר בכתבה מלאה והשנה התוצאות דומות – JavaScript היא השפה הפופולארית ביותר בקרב משתתפי הסקר עם 65%, ובכך מסמנת את השנה הרביעית בה היא מוכתרת במקום הראשון בסקר. במקום השני HTML/CSS עם 55%, ובמקום השלישי SQL עקפה את Python עם 49% ו-48% בהתאם. עוד נתון מעניין הוא בגזרת שפת התכנות "המפחידה" ביותר – השפה שהמפתחים סימנו כמאיימת ביותר לשימוש ולמידה – כמעט 80% מהמשתתפים סימנו את COBOL כ-המאיימת ביותר, וייתכן שזאת יכולה להיות הזדמנות מצוינת עבור אלו המעוניינים באתגר.שפות פיתוח

העבודה השוטפת

לבסוף, הקטגוריה האחרונה של הסקר עוסקת באופי ובסביבת העבודה של המשתתפים בסקר. בנוגע לגודל של החברות, יותר מ-53% מהמפתחים שענו על הסקר סימנו שהם עובדים בארגונים של מעל 100 אנשים. בנוסף, אפשר בהחלט להבחין בגלי השינוי שהביאה מגפת הקורונה עד היום על ידי הנתון הבא – כ-43% מהמשתתפים עובדים מהבית באופן מלא, 42% עובדים באופן היברידי – שילוב של עבודה מהבית ועבודה במשרד, ורק 14% ענו שהם עובדים פרונטלי באופן מלא. נראה שהעתיד של מקומות העבודה הוא בהחלט במודל הרחוק או לכל היותר במודל ההיברידי.

וזה כמובן רק קצה המזלג של הנתונים והמידע הרב שיש בסקר של Stack Overflow, אנחנו ממליצים לכם להיכנס ולעיין בסקר המרתק הזה ולגזור לכם תובנות משמעותית על תחום הפיתוח וההייטק.

ואם אתם עדיין מחפשים משרה בתחום, יש לנו המון משרות שוות במגוון שפות הפיתוח והתחומים הטכנולוגיים ממש כאן! >>>

 

 

דברו איתי כדי למצוא את המשרה הבאה שלכם!