בלוג-און

נכנסתם לתפקיד ראש צוות? – 4 שלבים שיעזרו לכם לעשות את זה נכון!

מזל טוב! קיבלתם את הבשורה המשמחת שהתקבלתם למשרת ראש צוות או שאתם מתמיינים לתפקיד כזה? אתם לא יודעים מאיפה להתחיל? בדיוק בשביל זה ריכזנו לכם 4 שלבים חשובים שיעזרו לכם בכניסה יעילה, חלקה ומקצועית לתפקיד.

1. הציגו את עצמכם

עברתם את ראיון העבודה והמנהל שלכם כבר מכיר אתכם מתהליך המיון והקבלה לתפקיד, כעת עליכם לבצע היכרות מול אנשי הצוות ואנשי הארגון. בשלב הראשון – תחייכו, תגידו שלום, תציגו את עצמכם, את תפקיד ראש הצוות אותו אתם ממלאים ותכירו את האנשים שסביבכם. אל תשכחו שרושם ראשוני הוא חד פעמי. ההיכרות חשובה ותסייע לכם להתמקצע, לתחושת ביטחון ונוחות במקום החדש.    

גיבוש אסטרטגיה ניהולית

2. גיבוש אסטרטגיה ניהולית

בימים הראשונים לתפקיד יש המון לחץ ואי וודאות. כראש צוות, גיבוש אסטרטגיה ניהולית הוא צעד שיכול לעזור לכם להירגע ולכוון את מסלולכם החדש. תחילה, שבו עם עצמכם וכתבו מהן הציפיות והשאיפות שלכם לתפקיד. תשאלו את עצמכם שאלות כמו: "איזה ראש צוות אני רוצה להיות? מה אני רוצה להביא לתפקיד החדש?" תיאום הציפיות שלכם, מסייע להבנת הפעולות הנדרשות להמשך ולהבנת היעדים אליהם אתם שואפים.

3. הכירו את הצוות שלכם

השלב הבא שעליכם לבצע הוא שיחות הפתיחה. קיימו שיחות היכרות לאנשי הצוות, מקדו את תשומת הלב שלכם אליהם. מהות ההיכרות היא רתימת האנשים החדשים שלכם ויצירת מערכת יחסים טובה ומלמדת.                                                  

שלבי ההיכרות מתחלקים לשניים:

היכרות אישית – קיימו שיחות אישיות עם אנשי הצוות שלכם. שאלו שאלות כדי להכיר אותם טוב יותר, נסו לגלות מהן החוזקות והחולשות שלהם ומה חשוב להם בעבודה ובחיים האישיים שלהם, אך דעו מתי לעצור ולא לשאול שאלות חודרות מידי, מה שעלול לפגוע בהיכרות הראשונית.

היכרות עם הצוות – הבנת הדינמיקה הקבוצתית היא קריטית. נסו להבין תחילה אם ישנם גורמים המשפיעים על תפקוד הצוות, זאת כדי שתוכלו להיערך בהתאם. חשוב לקיים גם שיחות במסגרת קבוצתית, כגון מפגשי גיבוש, מפגשי עבודה מפרים ושיחות משותפות אחת לשבוע או לשבועיים.

הכירו את הארגון

4. הכירו את הארגון

אנחנו בטוחים כי כבר חקרתם על הארגון טרם הגשתם את מועמדותכם לתפקיד, אך שימו לב כי היכרות יסודית ומעמיקה עם מטרות הארגון וחזונו, מסייעת לגיבוש יעדי הצוות ויישום המשימות בשוטף. בצעו מחקר ושאלו את השאלות המכוונות בכניסה לתפקיד:

"לאן הגעתי?" – הכירו את חזון הארגון, הייעוד שלו, באיזה עולמות תוכן מתעסק וחקרו על כך.

"כיצד אני יכול לתרום לארגון?" – הבינו את תפקידכם ואת תפקיד האנשים תחתיכם, חשבו כיצד תוכלו לשנות ולהוסיף תחומים חדשים אשר יתרמו לארגון ולייעול הצוות.

"כיצד אני יכול לשתף פעולה עם האנשים בארגון?" – קיימו פגישות אישיות עם בעלי תפקידי מפתח וכן עם אנשים שיש לכם ממשקי עבודה עמם. כל אלו יסייעו לכם להבין את הדרך בה מתנהלת החברה ואת היעדים המרכזיים שלה. ידע הוא כוח.

אלו הם ארבעת השלבים שיעזרו לכם בכניסה לתפקיד כראש צוות. חשוב לנו להזכיר לכם שכניסה לתפקיד לוקחת זמן. עליכם לפעול לפי אסטרטגיה סדורה ונכונה בצירוף לוח זמנים ונעיצת יעדים. שיהיה לכם המון בהצלחה בתפקיד החדש!

מחפשים משרת ראש צוות? רוצים להתקדם למשרת ראש צוות טכנולוגי במקום חדש? לנו יש המון משרות חמות עבורכם! לחצו כאן למעבר למשרות >>>

 

 

דברו איתי כדי למצוא את המשרה הבאה שלכם!