בלוג-און

נטוורקינג בחגים? ככה תנצלו את החג להזדמנויות עסקיות

אנחנו יודעים, כשאתם חושבים על חג הפסח, כנראה ועבודה איננה בראש מעייניכם. רבים נוטים לחשוב שאין טעם להשקיע בקשרים עסקיים או בחיפוש עבודה בזמן החגים. אבל מה אם היינו מספרים לכם שדווקא הזמן הזה יכול להביא איתו הזדמנויות עסקיות מעולות? ואתם ממש לא צריכים להתאמץ מידי או שזה יהיה על חשבון זמן משפחתי. הנה כמה דרכים בעזרתן תנצלו כל חג כדי למנף את הקריירה שלכם!

חג

1. זמן לתחזק את הפרופילים העסקיים ולהגדיל את רשת הקשרים

במיוחד במציאות של היום, לפרופיל העסקי שלכם ברשתות החברתיות חשיבות והשפעה גדולה על עתיד הקריירה שלכם. אם עוד אין לכם פרופיל עסקי, פתחו אחד חדש ואם יש לכם – שפצו אותו. כדי להישאר מעודכנים ואטרקטיביים בתוך שוק גדול ותחרותי, נצלו את החגים כדי לנהל את הנראות שלכם ברשתות. השתדלו להיות מעורבים במה שחדש בעולם ושתפו נושאים, ולא רק עסקיים, שנוגעים אליכם. בין אם זה לינקדאין ובין אם פלטפורמה אחרת, השתדלו להגדיל ולשמר את רשת הקשרים שם.

חג

2. זה ה-זמן לחפש עבודה

אם חשבתם שעדיף לחכות לאחרי החג כדי לחפש עבודה, תופתעו לגלות שזה לא המצב. מעבר לזה שיש לכם הרבה יותר זמן פנוי מבדרך כלל, בזמן החג גם כנראה ותהיה לכם פחות תחרות. בגלל שרבים זונחים את שגרת חיפוש העבודה בזמני חופשה ונופש, חג הוא דרך מעולה בשבילכם להתבלט. למי מכם שעובדים ומחפשים עבודה אחרת, כדי לקדם את עצמכם, החג הוא גם הזדמנות טובה לעשות זאת בנחת ובפרטיות. לכן, אם אתם בחיפושי עבודה, נצלו את ההזדמנות ושלחו קורות חיים למקומות פוטנציאליים.

נטוורקינג

3. נטוורקינג בארוחות החג

כמה פעמים גיליתם בשיחה מסביב לשולחן שבמקרה בן דוד רחוק שלכם מכיר מישהו שמכיר מישהו שמחפש עובדים בתחום שלכם? בין אם מדובר בארוחות חג ובין אם במפגש חברתי אחר – נטוורקינג הוא חלק בלתי נפרד מחיינו. פעולת הנטוורקינג אמנם נועדה לשמש ככלי ליצירת קשרים עסקיים, אך זה לא אומר שהיא חייבת להתרחש רק במפגשים עסקיים. בראש ובראשונה, זו יכולת חברתית המבוססת על קיום דיאלוג בינאישי בו יחסי חליפין מסוימים. בסופו של דבר, אין מקום יותר מתאים מלדבר על חיינו המקצועיים מאשר עם המשפחה והחברים. ואם על הדרך זה יכול לעזור לכם להתקדם בקריירה, אז למה לא?

חג

4. תעשו לעצמכם סדר ביעדים והמטרות העסקיות שלכם

בעיקר בחג הפסח, קחו בשתי ידיים את ההזדמנות לעשות סדר לא רק בבית אלא גם במטרות וביעדים שלכם. וזה ממש לא בלעדי רק לחג הפסח! אם אתם מחפשים עבודה חדשה, חשבו עם עצמכם מה אתם מצפים ממקום העבודה? לאן אתם שואפים להתקדם? אולי אתם מעוניינים בכלל בשינוי קריירה? דווקא בחג, תוכלו לחקור את כל הדברים האלה בנחת ובצורה שקולה.

לנוח

5. ובעיקר – תנפשו, תהנו ותנוחו!

בסופו של יום, אי אפשר לעבוד טוב מבלי לקחת הפסקה ולעשות דברים שאתם אוהבים. חג הפסח הם בדיוק הזמן לנוח ולנקות את הראש. תבלו עם המשפחה, תנפשו ותטיילו, ותעשו כל מה שעושה לכם טוב ולא הספקתם לעשות קודם. גם אם נראה לכם שמנוחה תפגע לכם בהזדמנויות עסקיות, במידה הנכונה, מנוחה היא גם חלק מהעשייה. למעשה, מחקרים מעידים שעובדים שלוקחים פסק זמן מהעבודה באופן מאוזן גם מגבירים את התפוקה שלהם בעבודה.

בעזרת כלים פשוטים אלה, תוכלו להמשיך למנף את הקריירה שלכם לגבהים חדשים גם בעת החג! לוג-און מאחלת לכם חג פסח שמח, מרענן ומלא בתחושת התחדשות וניקיון פנימי.

אל תחכו שהחגים יסתיימו – המגייס הדיגיטלי שלנו ימצא לכם בכל זמן את המשרה שאתם מחפשים!>>>

דברו איתי כדי למצוא את המשרה הבאה שלכם!