בלוג-און

מ-״טוב״ ל-״מצוין״ – 8 תכונות שכל הייטקיסט צריך שיהיו לו

 

עולם התעסוקה עבר שינויים רבים בשנים האחרונות (קראו על כניסת דור ה-Z לשוק העבודה). גם שוק ההייטק מושפע מאוד משינויים אלו ודורש מהעובדים להוכיח את עצמם ולא מסתפק ביכולות טכנולוגיות גבוהות. אנחנו כאן כדי לעזור לכם לבלוט יותר מאחרים, למצוא עבודה בהייטק ולהתפתח בתחומכם!

אספנו עבורכם את 8 התכונות שכל הייטקיסט צריך שיהיו לו:

1. יצירתיות

גם במציאות בה מכונות יכולות לעשות כמעט הכל – אין תחליף לראש יצירתי. תכונה זו חיונית מאוד בעולם ההייטק. תצטרכו להיות אנשים יצירתיים ובעלי חשיבה חדשנית כדי שתוכלו לפתור בעיות ולהמציא דברים חדשים. אם אתם יכולים לדמיין את העתיד ואם אתם בעלי גישה פעילה ויוזמת קרוב לוודאי שאתם האנשים שתוכלו להניע את החברה שלכם קדימה!

2. יכולת ניתוח נתונים

מידע ונתונים הפכו לנכס החשוב ביותר של כל ארגון – ה״דלק״ של המהפכה התעשייתית הרביעית. חברות שאינן משתמשות במידע כדי להניע את הצלחתן נשארות מאחור. לכן, על מנת להפוך מידע לנכס עסקי חשוב ובעל ערך לחברה, חברות חייבות להעסיק אנשים בעלי כישרון לניתוח של מידע והסקת מסקנות רלוונטיות לארגון. ידע הוא כוח!

3. יכולת הסתגלות

העולם שמשתנה ללא הרף מצריך יכולת הסתגלות גבוהה. עובדים נדרשים ללמוד מיומנויות חדשות כל הזמן, להישאר מעודכנים ולהיות מוכנים לשינויים. תחום ההייטק בפרט דורש מהעוסקים בו להיות דינאמיים, להכיר וללמוד את הטכנולוגיות הכי חדשות ואף לקחת חלק בפיתוחן. השינויים והעדכונים מתרחשים כל הזמן ולכן עובדים ללא יכולת הסתגלותית יהפכו ללא רלוונטיים ולא יצליחו להתקדם בעולם ההייטק.

4. כישורי מנהיגות

כישורי מנהיגות חשובים לא רק למי שנמצא בראש הארגון. בכל מקום עבודה אנשים בעלי כישורי מנהיגות יהיו אלו להוביל צוותים או פרויקטים ויבלטו בסביבתם. מנהיגים טובים יהיו אלה שידעו כיצד להוציא את הטוב ביותר ולתת השראה לסובבים אותם. רוצים להתקדם בעולם ההייטק ולתפוס תפקידי מפתח? הראו כישורי מנהיגות וראש גדול!

מחפשים משרה חדשה בהייטק? שלחו לנו קורות חיים >>>

5. יכולת שיתוף פעולה

מלבד יכולת מנהיגות נדרשת גם יכולת שיתוף פעולה. יכולת זו חשובה כמעט בכל תחום והיא הכרחית כדי להשיג מטרות רבות. שיתוף פעולה הוא הבסיס להתנהלות בתוך קבוצה, הן בין חברי הצוות והן בין המחלקות השונות בארגון ולכן חוסר יכולת לנהוג בשיתוף פעולה יכול לפגוע בהצלחתו של פרויקט מסוים או בהעלאת גרסה מתוכננת וכתוצאה מכך לפגוע בארגון כולו ואף בעתידכם המקצועי. 

6. ניהול עצמי ועצמאות

יכולת ניהול עצמי תהפוך עובד ״טוב״ לעובד ״מצוין״. כאשר מנהלים יודעים שיש להם על מי לסמוך הם ירגישו בטוחים יותר ויתנו בכם את האמון שלהם. התנהלות עצמית טובה מורכבת ממוטיבציה גבוהה, יכולת ניהול זמנים, עבודה תחת לחץ, למידה מטעויות ועוד. מוזמנים להציץ בבלוג שלנו המציע טיפים להתנהלות עצמית טובה יותר!

7. אינטליגנציה רגשית

תחום נוסף בו לבני האדם יש יתרון מול מכונות הוא אינטליגנציה רגשית – היכולת שלנו להיות מודעים, לשלוט ולהביע את רגשותינו ולהבין את רגשותיהם של אחרים. יכולת זו חשובה בכל מקום עבודה מכיוון שכל ארגון מתבסס על יחסי אנוש וכאשר התקשורת לקויה ייפגע גם התפקוד של כלל הארגון. גם בעולם דיגיטלי – השקיעו ביכולות החברתיות שלכם!

8. חשיבה ביקורתית

עודף המידע הקיים היום מביא איתו צורך בחשיבה ביקורתית אשר עוזרת בזיהוי מידע אמין אל מול Fake News, תעמולה ועוד. הכוונה היא ליכולת של אדם להעריך באופן אובייקטיבי מידע ולהשתמש בו לטובת הארגון בו נמצא. טובת הארגון יכולה לבוא לידי ביטוי בצורה של חשיבה יצירתית, שאילת שאלות בנוגע לבעיה שעלתה או פתרון שהוצע, העלאת רעיונות חדשים והצעת פתרונות חדשניים.

8 תכונות אלו יתנו לכם יתרון משמעותי במקום העבודה שלכם ובעתידכם המקצועי. חושבים שיש לכם את התכונות האלו? כנראה שאתם בתחום הנכון!
אל תשכחו, לכל שאלה – אנחנו כאן! שיהיה בהצלחה! 🙂

מחפשים משרה חדשה בהייטק? אנו כאן בשבילכם וממשיכים לגייס ONLINE למגוון תחומים טכנולוגיים בהייטק >>>

 

דברו איתי כדי למצוא את המשרה הבאה שלכם!