בלוג-און

בדקו בעצמכם – האם מקום העבודה שלכם מעודד גיוון תעסוקתי?

ככל שארגונים ממשיכים לקדם ערכים של גיוון והכלה, כך גיוון תעסוקתי הופך לקריטי יותר בבחירת מקום עבודה. גיוון תעסוקתי מתייחס למגוון הקיים של התפקידים, הגדרותיהם והאם יש ייצוג לסט המיומנויות השונות במקום עבודה. מלבד הגדרת התפקיד ויוקרת החברה, ישנם פרמטרים נוספים שכדאי שתבדקו בבחירת מקום עבודה כמו תרבות וערכי החברה. אז איך תוכלו לדעת שמקום העבודה הקיים או זה שאתם מתמיינים אליו מעודד גיוון תעסוקתי? יום הגיוון הבינלאומי שחל כל שנה ב-21 במאי הוא הזדמנות מעולה לבחון בדיוק את זה. הנה הסימנים שעליכם לחפש כדי לענות על השאלה אחת ולתמיד!

תעסוקתי

1. רקע השכלתי וניסיון מגוון

אנשים בעלי תפקידים ואחריות שונים בחברה מביאים נקודות מבט שונות ומערך כישורים שונים. לכן, קבוצה הומוגנית עשויה להוביל לנקודות מבט ופתרונות מוגבלים. אם לרוב העובדים אותו רקע השכלתי וניסיון תעסוקתי, זה יכול להצביע על חוסר בגיוון תעסוקתי. לפני שאתם שולחים קו"ח, בצעו מחקר קטן של משרות פתוחות בחברה אליה אתם רוצים להתמיין. בדקו אם הדרישות רחבות ומאפשרות הזדמנויות למגוון רמות של ניסיון והשכלה.

תעסוקתי

2. ייצוג שווה בתחומים מסוימים

למרות המאמץ הגדול לשבור תקרות זכוכית עבור אוכלוסיות מגוונות, עדיין אין שוויון מוחלט בהזדמנויות בעבודה. אחת הדוגמאות המובהקות לכך היא המחסור הגדול בייצוג ואיוש נשים במשרות טכנולוגיות ומדעיות. החוסר בגיוון הזה נובע בין השאר מדעות קדומות ואי מתן הזדמנויות שוות במקומות עבודה שונים. אם אין ייצוג למגוון של אוכלוסיות בתפקידים מסוימים במקום העבודה, הדבר עשוי להעיד על חוסר גיוון תעסוקתי.

תעסוקתי

3. הזדמנויות לשיתוף פעולה בין-תפקודי ובין-ארגוני

שיתוף פעולה בין מחלקות או תפקידים יכול להוביל לפתרונות חדשניים יותר וקבלת החלטות טובה יותר. במידה רבה, מקום עבודה המעודד עבודה משותפת ככל הנראה גם יטפח ערכים כמו גיוון תעסוקתי. לכן, אם אתם בשלב של חיפוש עבודה, נצלו את ההזדמנות לברר את נושא שיתופי הפעולה במעמד הראיון. תאמינו לנו, מקום עבודה שנכון לכם אפילו יעריך את השאלה ויראה בכך הגדלת ראש וחריצות. אם אתם עובדים, עשו בדק בית ובררו עד כמה מקום העבודה מאפשר לכם הזדמנויות לשיתופי פעולה. אותו דבר נכון גם לשיתופי פעולה בין ארגונים. אם יש לחברה בה אתם עובדים שותפים חיצוניים, בדקו האם כולם מגיעים מאותו תחום או תעשייה.

תעסוקתי

4. הרבה הזדמנויות לצמיחה אישית ומקצועית

הזדמנויות לצמיחה מתייחסות ליכולת של עובדים לקדם את הקריירה שלהם בתוך החברה. מקום עבודה המעודד גיוון תעסוקתי יספק לעובדים הזדמנויות ללמוד מיומנויות חדשות ולהרחיב תחומי אחריות. מקום כזה יעזור לכם להתקדם לתפקיד גם אם הוא שונה בתכלית מהתחום או התפקיד ממנו התחלתם. לעומת זאת, ארגון שלא מאפשר הרבה צמיחה והתפתחות לעובדיו, כנראה פחות דוגל בסביבת עבודה מגוונת. בסופו של דבר, לא רק אתם תרוויחו מקצועית מהפתיחות הזו של הארגון. גם הארגון ירוויח עובד מקצועי, מרוצה ונאמן יותר.

עלינו להמשיך לפעול כדי ליצור ולשמר סביבת עבודה המעודדת גיוון תעסוקתי. הרי בסופו של דבר, לסביבה מגוונת יתרונות רבים לכל הצדדים המעורבים. כוח עבודה הטרוגני מייצר סביבת עבודה עשירה, רב גונית ובעלת פוטנציאל גבוה לחדשנות וליצירתיות. כך, יותר מועמדים מקבלים הזדמנות שווה לתעסוקה והתפתחות מקצועית, מה שגם מצמיח כלכלית את הארגון.

אם גיוון תעסוקתי זה דבר שמעסיק גם אתכם, המקום שלכם איתנו! יש לנו מגוון משרות, במגוון תחומים ובכל ניסיון להציע לכם!>>>

דברו איתי כדי למצוא את המשרה הבאה שלכם!