בלוג-און

גאוות יחידה גם בעבודה – מה הופך מקום עבודה למעורר גאווה?

מקום עבודה המסב בעובדיו תחושת גאווה אמיתית, הוא מתכון בטוח להצלחה וצמיחה. בנוף העסקי, התחרותי והמתפתח של היום, ארגונים מבינים שעליהם לעשות יותר מלהעניק תגמולים והטבות כדי לשמר עובדים כישרוניים. כאשר אתם מתגאים בסביבת עבודתכם, אתם נעשים יותר מעורבים, בעלי מוטיבציה ומחויבים להשגת יעדים אישיים וארגוניים כאחד. אבל כמה מאיתנו באמת מרגישים תחושת גאווה במקום העבודה? ריכזנו לכם 6 גורמים שעושים את כל ההבדל בין ארגון טוב לארגון מעורר גאווה.

גאווה

1. אחריות חברתית וקיימות

אחד המניעים הבסיסיים לגאווה במקום העבודה הוא ההזדמנות לעסוק בעבודה משמעותית המכוונת למטרה נעלה וברורה. כיום, עובדים מחפשים ארגונים המספקים תחושת הגשמה ותורמים למטרה חברתית, קהילתית או סביבתית גדולה יותר. זה יכול להיות דרך פיתוח טכנולוגיה מתקדמת, השתתפות הארגון במעורבות קהילתית ואפילו דרך העברת מסרים של קיימות וסובלנות. כאשר עובדים מבינים כיצד עבודתם משפיעה לטובה על העולם הסובב אותם, הם חשים תחושת גאווה עמוקה בתרומתם.

2. תרבות ארגונית מכילה ומגוונת

בשנת 2023, גיוון תעסוקתי ותרבות ארגונית מכילה ושוויונית הם ערכים המקבלים מקום מרכזי בבחירת מקום עבודה. עובדים מעריכים ארגונים שיוצרים סביבה נעימה ובטוחה בשבילם להביא את האני האותנטי שלהם לעבודה. בעזרת אימוץ המגוון על כל צורותיו, חברות יכולות לטפח יצירתיות, חדשנות ותחושת שייכות בקרב העובדים. מה שבפני עצמו מביא למעורבות גבוהה יותר בכל מרכיבי ותהליכי העבודה ולתחושת גאווה כללית בארגון.

גאווה

3. מנהיגות טובה ומעצימה

מנהיגות יעילה, מעצימה ונוכחת היא גורם מכריע בבניית מקום עבודה מעורר גאווה עבור עובדיו. לפי סקר של Glassdoor, כ-70% מהמשתתפים ענו שחשוב להם שמנהלי הארגון יקדמו את ערכי החברה ותרבותה. עובדים מעריכים מעסיקים המספקים כיוון ברור, מעודדים שיתוף פעולה ומעצימים את הצוות. בעזרת מפגשי Onboarding, למשל, הארגון יוצר קשר אישי ומעורב יותר עם העובדים שלו. תקשורת שקופה, הן מבחינת יעדי החברה והן מבחינת הביצועים האישיים, יוצרת תרבות של אמון וכבוד. כל זה מטפח תחושת גאווה להיות חלק מארגון בעל ניהול חזק ותומך.

4. הזדמנויות צמיחה ופיתוח

ארגונים המציעים תוכניות הכשרה, חונכות ומסלולי קידום ברורים בקריירה, ממחישים את מחויבותם להצלחה ארוכת טווח של העובדים. מקום עבודה המשקיע בעובדיו, עוזר להם למצות את הפוטנציאל שלהם ולהרחיב את סט הכלים והכישורים בהם מחזיקים. כל זה יכול לעודד אותם להשקיע ולהיות מעורבים יותר בארגון בחזרה. אחרי הכול, העובדים הם הפנים של הארגון – והם הראשונים לשווק כלפי חוץ את החברה בה הם עובדים.

5. איזון בריא בין בית ועבודה

דינמיות, גמישות ואיזון הן מילות הקסם כשזה נוגע לתרבות ארגונית חיובית ומתחשבת בעובדיה. ובפרט, איזון בין עבודה ובין החיים הפרטיים עודו נשאר תנאי קריטי בבחירת מקום עבודה. אי הפרדה ברורה בין בית ועבודה עשויה להוביל לשחיקה של העובדים ולפגיעה במוטיבציה ובחיבורם לארגון. לכן, יותר ויותר ארגונים מאפשרים עבודה מרחוק וגמישות בשעות העבודה. כל זה גורם לכך שהעובדים יסתכלו על הארגון באור חיובי יותר וירגישו תחושת גאווה כלפי הארגון. בסופו של יום, התחשבות בזמנם הפרטי של העובדים תורמת לכוח עבודה מרוצה, חרוץ ונאמן יותר.

גאווה

6. דגש על ה- Wellbeing של העובד

במידה רבה, ה- Wellbeing של העובד תלוי בכל הגורמים שהזכרנו לפניו. רווחת העובדים, המוכרת גם בשם "Wellbeing", היא גורם מכריע ביצירת מקום עבודה המעורר גאווה בקרב עובדיו. ארגונים המשקיעים ברווחת כוח העבודה שלהם מספקים להם בסיס של תמיכה, טיפול והערכה. עובדים שמרגישים נתמכים ברווחתם הפיזית, הנפשית והרגשית, מה שיוצר סביבה שבה העובדים יכולים לשגשג.

ועכשיו הגיע הזמן שלכם לענות על השאלה בעצמכם: האם מקום העבודה הנוכחי שלכם מסב לכם גאווה? ואם אתם בחיפושי עבודה, איזה מבין הגורמים האלה הכי חשובים לכם שיהיו במקום העבודה העתידי?

הגיע הזמן להשתלב בחברה שתעורר בכם גאווה! לכל המשרות הכי חמות לחצו כאן>>>

דברו איתי כדי למצוא את המשרה הבאה שלכם!