בלוג-און

מהפכת ההייטק החרדי – איך החברה החרדית משנה את פניי ההייטק?

בשנים האחרונות מתעוררים קולות חדשים בעולם ההייטק. יותר ויותר גורמים מתוך החברה החרדית פורצים מחסומים חברתיים ונכנסים לתחומי עבודה חדשניים. עם התגברות ההתעניינות, ההכרה והעידוד להשתלבות בשוק, נראית עלייה מתמדת בכמות היזמים והסטרטאפים החרדים. מהצד השני, חברות הייטק רבות רואות בערכים של דינאמיות, אקוסיסטם יעיל וגיוון תעסוקתי כקריטיים לתפקודן התקין. לוג-און מעסיקה ומעודדת גיוון תעסוקתי למגוון מקצועות טכנולוגיים. נכון לשנת 2023, לוג-און מעסיקה מעל 800 עובדים כאשר כמעט 15% מתוכם הינם מהמגזר החרדי.

סטארטאפ

מסטרטאפים קטנים לארגונים גדולים שמגלגלים מיליונים

לצד חברות כמו קמא-טק, חברה הפועלת לשילוב החברה החרדית בתעשיית ההייטק בישראל, חברות רבות ממשיכות במגמה זו. אחד מהשינויים התודעתיים הגדולים בישראל התרחש עם פריצת הדרך של חברת תוכנה ישראלית-חרדית בשם אלמנטור. תוך שנים בודדות הסטארט-אפ לבניית אתרים גדל וצבר תאוצה ניכרת בשוק ההייטק. החברה הוקמה על ידי יוני לוקסנברג ואריאל קליקשטיין, שני בוגרי ישיבה מבני ברק. ללא לימודי ליבה או תואר אקדמי הצליחו השניים להשתלב בעולם ההייטק ולהנכיח בו יזמות חרדית.

ecosystem

גיוון תעסוקתי ושדרוג האקוסיסטם הטכנולוגי בישראל

אחד מהתנאים שאפשרו צמיחה של השתלבות ויזמות של החברה החרדית בשוק העבודה, ובהייטק בפרט, הוא האקו-סיסטם שמאפיין אותו. ישראל כאומת הסטארט-אפ והאקוסיסטם הטכנולוגי בה מהווים תשתית עבור הצלחת חברות וסטארט-אפים ישראליים. אקוסיסטם יעיל זה מאפשר גיוון תעסוקתי, המעודד שיתופי פעולה וחיבורים בין קבוצות ואנשים שונים. כך, עולם ההייטק מחבר בין האנשים הנכונים, גורם להם להיחשף ולהאמין שהם יכולים להצליח גם. מקומות רבים משקיעים בפיתוח סביבת עבודה משותפת בין החברה החרדית לבין החברה החילונית ובהקמת מתחם ייעודי ליזמי הייטק מהחברה החרדית. כל זה מאפשר קרקע פורייה לצמיחת יזמות חרדית המשנה את פניי שוק ההייטק הישראלי.

מגמה מרשימה של מנהלות ונשות הייטק בכירות וחרדיות

בעבר המגוון התעסוקתי של נשים חרדיות נשאר בתחומי החינוך והבית. אולם, ככל שאפשרויות תעסוקה נוספות נפתחו בפני החברה חרדית, כך גם יותר נשים חרדיות החלו להשתלב בשוק העבודה. למעשה, אחוז הנשים החרדיות העובדות במגוון תפקידי הייטק הינו במגמת עלייה של ממש. דבר זה מרשים במיוחד לנוכח העובדה שהפער בין נשים וגברים בשוק העבודה בכלל, ובפרט בהייטק, עודו קיים. עולם התעסוקה וההייטק בפרט, גם התאים עצמו במידה רבה לצרכיי נשים מהחברה החרדית. בין השאר, בעזרת הקמת מכללות המכשירות אותן לשוק העבודה, שהובילו גם להצלחתן במקומות העבודה. חברות רבות מאפשרות לנשים חרדיות תנאים המותאמים לאורח חייהן.

כך, ההייטק החרדי משנה את כללי המשחק של שוק ההייטק ושל החברה החרדית כאחד. בנוסף לשגשוג כלכלי ומקצועי של כל הכוחות המעורבים, להייטק החרדי גם הפוטנציאל לעשות שינוי חברתי של ממש. בהדדיות ובסימביוזה, מצליחים שני עולמות שנראים למראית העין שונים לגמרי, להשתלב ולהשפיע זה על זה.

עוד מחפשים את המקום שלכם בשוק ההייטק? אתם לא צריכים להתרחק מידי! מגוון משרות טכנולוגיות מהמבוקשות בשוק נמצאות ממש כאן אצלנו>>>

דברו איתי כדי למצוא את המשרה הבאה שלכם!