בלוג-און

תנו לנו לסדר לכם את (קורות) החיים – מדריך לכתיבת קורות חיים

כתיבת קורות חיים עשויה להיות חוויה מעיקה ומלחיצה. בשביל רבים מאתנו בעולם ההייטק צמצום קורות החיים המקצועיים שלנו לתוך מסמך Word אחד קצר מרגיש די מסובך. איך אפשר לשקף באמת את מי שאת/ה באופן מלא אך עדיין בצורה מתומצתת, קלה לקריאה וברורה לעין? צוות הגיוס של לוג-און ריכז טיפים שיעזרו לכם להפוך את קורות החיים שלכם לאטרקטיביים, בהירים ואפקטיביים כדי שתוכלו להתקבל למשרה הבאה שלכם בעולם ההייטק!  

סדר, בהירות ונראות

שליחת קורות חיים למעסיקים פוטנציאליים היא פעולה של שיווק עצמי, שכן מסמך הקו"ח מהווה בסיס ליצירת רושם ראשוני. חשוב לזכור כי המראה של המסמך עצמו משקף מאוד את מי שעומד מאחוריו. מעסיקים מחליטים האם להמשיך לקרוא את קורות החיים או לא תוך שניות ספורות. בדיוק בגלל זה כדאי לדאוג שהמסמך שלכם יראה טוב ואטרקטיבי! איך עושים את זה?

  • משתמשים בפונט אחיד, נקי וקריא.
  • מתנסחים במשפטים קצרים. 
  • מחלקים את קורות החיים לבולטים (פסקאות המסודרות לפי נושאים).
  • מקפידים לבצע הגהה כדי להימנע משגיאות כתיב או ניסוח מסורבל.

שיטת סינון קורות החיים

מגייסות ומגייסים קוראים המון קורות חיים ביום. לכן, הם משתמשים בשיטת סינון מהירה שבעזרתה יוכלו להחליט אילו מועמדים מתאימים יותר לתפקיד ואילו פחות. איך הם עושים זאת? קודם כל, בעת קריאת מסמך קורות החיים הם מתמקדים בחלק בו מופיע הניסיון התעסוקתי. מתמודד בעל ניסיון תעסוקתי רלוונטי למשרה יהווה מועמד מוביל בעבור המגייס/ת. כדי להגיע למועמדים הרלוונטיים ביותר למשרה מסוימת, מגייסים משתמשים במערכות חיפוש אשר מאפשרות סינון קורות חיים לפי מילות מפתח. לכן, חשוב מאוד שקורות החיים שלכם יתאימו לדרישות המשרה אליה אתם מעוניינים להתקבל. כך יהיה קל יותר למגייסים להבין שאתם אכן רלוונטיים ומתאימים לתפקיד. למשל, אם אתם מחפשים משרות פיתוח Java ודאו שהניסיון התעסוקתי הרלוונטי ביותר למשרה והטכנולוגיות איתן צברתם ניסיון מופיעים בצורה בולטת במסמך.

כתבו מסמך קורות חיים בעל אורך מתאים

בכתיבת קו"ח לא פעם עולה השאלה, כמה ארוך צריך להיות המסמך שלי? התשובה לשאלה זו חבויה בניסיון שצברתם עד לאותו היום בו אתם שולחים את קורות החיים. כך למשל, אדם בעל ניסיון של שנה או בוגר תואר צעיר, לא צריך לכתוב מסמך של ארבעה עמודים אלא לתמצת אותם למקסימום עמוד אחד. וכך גם הפוך – אדם בעל ניסיון מקצועי של עשור בעולם ההייטק לא יכול לאפשר למסמך קורות החיים המייצג אותו להיות באורך של פחות מעמוד. נסו להתאים את אורך המסמך שלכם לבין 1-2 עמודים בהתאם לניסיון התעסוקתי שלכם.

מחפשים את העבודה הבאה שלכם בהייטק? לחצו כאן >>>

תמצות נכון (ועוד פעם קצת סדר)

תמצתו את קורות החיים שלכם לידע טכני הרלוונטי למשרה אליה אתם מגישים את מועמדותכם. סדרו את המסמך בצורה כזו שהניסיון הרלוונטי ביותר לתפקיד יהיה הראשון להופיע. תחת כל תפקיד שביצעתם, פרטו אילו יכולות טכנולוגיות רכשתם במהלכו. בצורה זו, מילות המפתח יהיו מסודרות לפי רלוונטיות וניסיון קודם והמגייס או המגייסת יוכלו לזהות במהירות לאיזו משרה אתם הכי מתאימים. למשל, אם אתם בודקי תוכנה ורכשתם ידע בעבודה עם כלים שונים לניהול באגים ויש לכם גם ניסיון בבדיקות אוטומטיות, ציינו זאת בקורות החיים תחת התפקיד הרלוונטי במסגרתו צברתם את הניסיון.
במהלך הכתיבה, נסו לפרט על ההישגים המשמעותיים ביותר אליהם הגעתם בעבר. בין אם אתם יוצאי צבא ג'וניורים וברשותכם ניסיון טכנולוגי מסוים ובין אם אתם מנהלי פרויקטים בעלי ניסיון רב במגוון רחב של תחומים טכנולוגיים.

הגהה ועין שנייה

אחרי שעברתם על כלל הנושאים החשובים ביותר בעת כתיבת קורות חיים, ניתן לומר שיש בידיכם את הבסיס לכתיבת מסמך איכותי שיגדיל את הסיכויים שלכם להתקדם לשלב הראיון. טיפ אחרון מצוות הגיוס שלנו הוא לבצע הגהה פעם נוספת לפני השליחה! טעויות הקלדה, שגיאות כתיב וניסוחים מסורבלים עשויים להרוס את התדמית הרצינית והמקצועית שאתם מנסים לייצר. כדי להימנע מכך, שלחו את מסמך הקו"ח שלכם לחבר/ה הקרובים אליכם ובקשו מהם את חוות דעתם, אולי הם ישימו לב לטעויות שהצליחו לחמוק מעיניכם. 

רוצים לקבל מאתנו טיפים נוספים? עקבו אחרינו בפייסבוק ובלינקדאין

שכתבתם את קורות החיים שלכם? כל מה שנותר הוא למצוא משרה בעולם ההייטק ולשלוח אותם! יש לנו מגוון משרות טכנולוגיות בהייטק להציע לכם >>>

דברו איתי כדי למצוא את המשרה הבאה שלכם!