בלוג-און

לא רק סטארטאפ – 7 יתרונות של משרות הייטק בארגונים הגדולים!

כל מי שנמצא מספיק זמן בעולם ההייטק שאל את עצמו לפחות פעם אחת מה עדיף – להיות עובד בחברה קטנה/סטארטאפ או בארגון גדול? למרות שעבודה בסטארטאפ יכולה להיראות אטרקטיבית מאוד, גם לארגונים הגדולים כמו משרדי ממשלה, חברות ביטחוניות, חברות ביטוח וחברות גדולות אחרות יש המון מה להציע עבור עובדי ההייטק. עדיין מתלבטים? קבלו 7 סיבות מצוינות לעבוד בהייטק בארגונים הגדולים!

1. יציבות 

בדרך כלל סטארטאפ יחשב לפחות יציב מארגון גדול. לעבוד בארגון גדול יקנה לכם תחושת רוגע וביטחון תמידית, זאת כיוון שארגון גדול שמכיר אתכם ואת היכולות המקצועיות שלכם ירצה לשמר אתכם לטווח הרחוק, גם אם יהיו תקופות פחות טובות וגם אם החברה תקלע למשברים. 

2. גמישות מקצועית 

בניגוד לסטארטאפ, בארגון גדול כמעט כולם עושים שינוי במסלול הקריירה שלהם. חברות גדולות רוצות לשמר את העובדים שלהן ולכן מאפשרות להם בחירות מקצועיות רבות במגוון תפקידים שונים בעולם ההייטק. בסטארטאפ כמות המשרות הפתוחות איננה גדולה כמו בארגון גדול, כך למשל, אם התחלתם כמפתחי Frontend תוכלו להתגלגל בין צוותי הפיתוח השונים או אפילו לעבור בין מחלקות. זכרו שהעמדה הכי טובה להגיע למשרות שוות היא מבפנים 😉

3. קידום מקצועי 

בארגון גדול תמיד תהיה אפשרות קידום כלשהי. כך למשל, הסיכוי שתתקדמו לתפקיד ניהולי או לפרויקט משמעותי הוא גדול יותר בארגון גדול מאשר בסטארטאפ. בארגון גדול תוכלו לצבור ניסיון בתפקידי מפתח בסביבה שכבר יודעת איך כדאי לנהל תהליכים ושקיימת בה שגרת ניהול מסודרת. 

4. זה טוב לקורות חיים! 

יכול להיות שעבדתם מאוד קשה בסטארטאפ על פרויקטים מרשימים, אבל בגלל שכמעט אף אחד לא מכיר את השם של הסטארטאפ השורה בקורות החיים שלכם לא בהכרח מספיק מרשימה. לכל ארגון גדול שתעבדו בו יש מותג שעומד מאחוריו והרבה פעמים מדבר בעד עצמו. קורות חיים המכילים שורה של עבודה בארגון גדול ירשימו את המגייסים העתידיים שלכם גם אם התפקיד שמילאתם בחברה היה קטן יחסית לגודל שלה. 

5. צ'ופרים, צ'ופרים, צ'ופרים 

סל הרווחה בארגון גדול הוא בדרך כלל רחב משמעותית מאשר זה של הסטארטאפ. ארגונים גדולים אוהבים לצ'פר את העובדים שלהם בימי כיף, ארוחות, הטבות, מתנות לחג, פעילויות גיבוש ועוד. זו אולי לא הסיבה היחידה לעבוד בארגון גדול אבל אף אחד לא מתנגד לצ'ופרים שהופכים את העבודה להרבה יותר כיפית 😉

6. נטוורקינג 

בסטארטאפ יהיו כמה עשרות עובדים, אבל בארגון גדול יש מאות ואולי אפילו אלפים! תמיד תוכלו למצוא למי להתחבר, ממי ללמוד וגם מי יוכל לעזור לכם לקדם את הקריירה שלכם לשלב הבא. בנוסף, ארגונים גדולים בדרך כלל עובדים עם חברות חיצוניות מהארץ ומחו"ל ובכך טמונה הזדמנות גדולה לנטוורקינג שעשוי לקדם אתכם משמעותית בעולם ההייטק. 

7. לארגונים גדולים יש הרבה יותר מה להציע 

לארגון גדול יש הרבה יותר מה לתרום לכם – הרבה אפשרויות, הרבה לקוחות, הרבה אתגרים, הרבה מתחרים. כל אלו מאפשרים הזדמנויות לפיתוח הקריירה וכן הזדמנויות לשילובים מרתקים בין תפקידים ומקצועות שונים בעולם ההייטק – Big Data, BI, אבטחת מידע, Devops, פיתוח תוכנה או כל מה שאתם רק חולמים עליו! 

מחפשים את התפקיד הבא שלכם בעולם ההייטק? תנו לנו לעזור לכם למצוא אותו >>>

דברו איתי כדי למצוא את המשרה הבאה שלכם!