בלוג-און

לא מוותרים על הפרודוקטיביות – 5 טיפים לניהול זמן נכון גם בעבודה מהבית

מאז שהקורונה נכנסה לחיינו רבים מצאו את עצמם עובדים מהבית. אולי כבר נתקלתם במדריך שלנו עבודה מהבית – 5 טיפים שיהפכו את העבודה שלכם ליעילה יותר. הפעם, החלטנו להתמקד בברכה שהיא גם קללה אשר נובעת מהמציאות החדשה – ניהול זמן עצמי. אז איך תהפכו להיות הבוסים של עצמכם מבלי לפגוע בפרודוקטיביות העבודה? אספנו עבורכם 5 טיפים לניהול זמן נכון גם מהבית!

1. לו"ז, לו"ז, לו"ז

לעיתים העבודה מהבית מטשטשת את הגבולות בין החיים האישיים לחיי העבודה. לכן, חשוב לעשות הפרדה ברורה בין שעות עבודה לשעות פנאי. בין אם זה ניהול זמן דרך Google Calendar, Monday, Notion  או אפילו מחברת משימות אישית, הקפידו לארגן לעצמכם לוח זמנים ברור וחד משמעי.

2. לא מתפשרים – קובעים דד ליין!

אם כבר בגבולות עסקנו, ניהול זמן נכון ופרודוקטיבי מתחיל קודם כל מדד ליין קבוע מראש. היו הבוסים של עצמכם, קבעו מתי אתם מסיימים כל משימה והקפידו לעמוד בדד ליין שקבעתם. אם נקבעה העלאת גרסא בסוף הספרינט, דאגו שכל המשימות שלכם מתנקזות אל עבר אותו התאריך. קבעו לעצמכם דד ליין עצמי, גם לטיפול בבאגים הקטנים וגם לעבודה על הפיצ'רים הגדולים.

3. תעדפו את המשימות שלכם

לפעמים זה מרגיש שהכול חשוב ודחוף, אבל בפועל יש דברים שיכולים לחכות. מארק טוויין היה אומר "אכלו את הצפרדע דבר ראשון בבוקר ושום דבר גרוע מזה לא יקרה בהמשך היום" או במילים אחרות, נצלו את שעות הבוקר הפרודוקטיביות דווקא למשימות הקשות ביותר או אלו שפשוט הייתם מעדיפים לדחות. משימות שוטפות או כאלו שבאות לכם יותר בקלות יכולות לחכות לשעות מאוחרות יותר ביום.

4. בוחן עצמי!

בניתם לו"ז, קבעתם דד ליין, תעדפתם משימות ועדיין מרגיש לכם שניהול זמן זו משימה בלתי אפשרית? בדקו את עצמכם שוב! נסו לחשוב מה אתם לא מספיקים ולמה, אילו משימות נשכחות בצד ואילו משימות מקבלות יותר מדי תשומת לב והשקעה. תחקור עצמי ופענוח דפוסי פעולה יגלו לכם מה מקור הבעיה בניהול הזמן שלכם.  

5. אפשר גם לפרגן, קחו איזו הפסקה אחת או שתיים

אל תהיו קשים עם עצמכם! גם אם כולם אומרים שהמסך השחור והאותיות הבהירות של ה- VS Code מקלים על העיניים, חשוב לתת להן זמן מנוחה אמיתי. מחקרים מראים כי פרק זמן העבודה האפקטיבי ביותר נע בין 90 ל- 120 דקות. הקפידו להגדיר בלו"ז הפסקה של כ-15 דקות אחרי כל פרק זמן ממושך של עבודה. על מנת לנצל את ההפסקות כמו שצריך החליטו מראש מה אתם עושים בהן – קפה, סיבוב עם הכלב או כל דבר שעושה לכם קצת טוב. מרווח נשימה עשוי להיתפס כ"בזבוז זמן" אך בפועל הוא הכרחי לשמירה על ערנות, ריכוז ורמת פרודוקטיביות גבוהה.

בין אם אתם עובדים מהבית ובין אם במשרד, ניהול זמן נכון הוא הכלי החשוב ביותר לפרודוקטיביות! אצלנו בלוג און ניתן למצוא משרות הייטק גם בתקופה זו בה רובנו עובדים מהבית, נשמח לעזור לכם למצוא את המשרה המתאימה ביותר. שלחו קורות חיים עוד היום >>>

דברו איתי כדי למצוא את המשרה הבאה שלכם!