בלוג-און

מהצבא לשוק העבודה – לאן ניתן להתקדם בתחום ה- System?

יוצאי חיל התקשוב? 8200? ביצעתם תפקיד טכנולוגי הקשור לעולם ה-System? אם עסקתם במהלך השירות בתפעול מערכות, ניהול רשתות, וירטואליזציה ומחשוב ענן ואתם שואלים את עצמכם מה התפקיד שיתאים לכם שם בחוץ, אז הכתבה הזו בדיוק בשבילכם! ריכזנו עבורכם מספר תפקידים בהם תוכלו להשתלב ולהתקדם במהלך הקריירה שלכם.

System

1. Help-Desk: התשתית של תחום ניהול התשתיות

Help-Desk הוא אחד מהמקצועות המבוקשים ביותר בתחום ההייטק. התפקיד שמורכב מאבני יסוד רבות, יעזור לכם להמשיך לסלול את הקריירה בתור אנשי System בכירים. פעמים רבות מדובר בתשתית הנדרשת כדי להתפתח ולהתקדם בתחום ניהול התשתיות.

בתור אנשי Help Desk תהיו אחראיים על תחזוקה שוטפת של מערכות הפעלה ותוכנות ממוחשבות כמו שרתים, רשתות אינטרנטיות ואפליקציות. חלק מתפקיד ה-Help Desk הוא מתן תמיכה ופתרון תקלות טכניות תוך-ארגוניות עבור המשתמשים במערכות השונות. תמיכה זו תתבטא דרך סיוע טלפוני ועד סיוע אקטיבי על ידי התחברות מרחוק למחשבי המשתמש.

תפקיד זה לרוב אינו מצריך ניסיון קודם רב ולעיתים תינתן הכשרה לתפקיד במקום העבודה. כל אלה הופכים את המשרה לנוחה גם עבור חיילים משוחררים וסטודנטים, בעלי ידע קודם בסיסי במערכות הפעלה ומידע שונות.

System

2. טכנאי PC: האיזון המושלם בין עבודה עם משתמשים ושרתים

בחברות וארגונים רבים, ישנו ביקוש גדול לטכנאיי PC או במילים אחרות, טכנאי מחשבים. הטכנאים אחראיים על תחזוקה ושדרוג המחשבים של העובדים באופן שוטף. התפקיד יתאים לאנשים בעלי רקע טכני וזיקה למחשבים. בדומה לתפקיד ה-Help Desk, הוא לא מחייב ניסיון קודם.

כטכנאיי PC יהיה עליכם להכיר טוב את עולם התוכנה, החומרה והמחשבים, ולהתמצא ברשת התקשורת המקומית בארגון. טכנאיי PC אמונים על תיקון וניהול תקלות חומרה ותוכנה, תקלות ברשת ובחיבורים לשרתי החברה. כטכנאיי PC תהיו אחראים על כוונון, ייעול שרתים ואבטחת מידע ונתונים.

חלק נוסף מתפקידכם כטכנאיי PC הוא מתן תמיכה ושירות לקוחות לעובדי הארגון או לקוחותיהם.במידה רבה, תפקיד זה הוא האיזון המושלם בין עבודה עם שרתים לבין עבודה עם משתמשים.

3. מנהלי רשתות מחשבים: מאחורי הקלעים של ההייטק

מנהל רשתות מחשבים הוא בין התפקידים החשובים ביותר בהייטק. כמנהלי רשתות מחשבים תהיו אחראיים על שמירת תשתיות הארגון (LAN/WAN) והכרת מגוון מערכות הפעלה ונתונים. כחלק מעבודתכם, תסייעו בהקמה ותחזוקה של הרשת בארגון, התקנת ציודי תקשורת, הטמעת מערכות, מעקב וניטור תקלות תקשורת ובטיפולן. מנהלי רשתות טובים יהיו אלה המכירים מגוון רחב של מערכות הפעלה ונתונים, היודעים לפעול תחת לחץ ועבודה מאתגרת ועצמאית.

תחום אחריות נוסף שלכם כמנהלי רשתות עשוי להשיק לעולם אבטחת המידע, ולכן לעיתים יידרש מכם ידע בהטמעת מנגנוני אבטחה להגנה על הרשת מפני איומים שונים. כמנהלי רשתות ואבטחת מידע תבצעו פעילויות תחזוקה שונות, תמנעו בעיות בציוד מחשב ותסייעו בניהול מערכות אבטחה. למרות שאבטחת מידע היא נישה בתוך עולם ה-System, חשוב לזכור שלא כל איש אבטחת מידע הוא איש System ולהיפך. 

System

4. אנשי System: ידע זה כוח

אנשי ה-System, או בשמם האחר-“System-Admins” מהווים גוף האחראי על ניהול מערכת הפעלה מסוימת ורשת של מחשבים. מדובר בתפקיד בכיר הדורש ניסיון ורזומה מרשים בתחום ניהול תשתיות ומערכות המידע. תחומי האחריות של התפקיד הם: מומחיות וידע רב במערכות המחשוב בחברה, ניהול מערכות מידע ומערכות משתמשים, גיבוי מידע וכל הקשור בתוכנה וחומרה.

רבים חושבים שמנהלי רשת ואנשי System בעלי אותו התפקיד. בעוד שמנהלי הרשת עובדים עם שרתים במקביל למתן תמיכה למשתמשים, אנשי ה- System עובדים מול שרתים בלבד. מאנשי System נדרש ניסיון במערכות System, דוגמת Windows ו-Linux/Unix. בתור אנשי Linux/Unix תדרשו להיות בעלי הידע וההבנה בכתיבת 'סקריפטים', ידע הנחשב כמבוקש ביותר בשוק העבודה כיום.

הצלילה לתוך החיים האזרחיים היישר מהשירות הצבאי עשויה להיות דבר מאתגר ומבלבל עבור רבים מאיתנו. נוסיף לזה את המגוון הרחב הקיים בעולם התעסוקה והדרישות הגבוהות מתפקידים רבים. אנחנו כאן כדי להרגיע אתכם ולעשות לכם סדר בין כל התפקידים, מהג'וניורים ועד הבכירים. ללוג-און יש מגוון של תפקידים העשויים להתאים בדיוק עבורכם, בהם תוכלו להמשיך לגדול ולהתפתח.

מחפשים להשתלב בעולם ה- System ולא יודעים מאיפה להתחיל? מגוון של משרות בתחום מחכות לכם ממש אצלנו >>>

דברו איתי כדי למצוא את המשרה הבאה שלכם!