בלוג-און

כשהאסימון נופל – כל מה שרציתם לדעת על NFT!

מה המשמעות של יצירה וקניין רוחני בעידן האינטרנט? זוהי שאלה שעולה הרבה בשיח הטכנולוגי והאומנותי, במיוחד עכשיו עם עליית הפופולאריות של תחום ה-NFT. שלושת האותיות האלו נזרקות הרבה לאוויר בכל מיני תצורות ועושות הרבה רעש בעולם העסקי. בדיוק בשביל זה החלטנו להכין עבורכם מדריך מקוצר על מה שאתם צריכים לדעת על NFT!

הכול התחיל בחתול

השנה היא 2011 והרשת נסחפת אחרי חתול ורוד מזמר שטס בחלל, או בקיצור האינטרנט. עשר שנים אחר כך, ב-2021 אותו חתול נמכר עבור 300 איתריום (ETH) או במילים אחרות בשווי 600,000 דולר. השאלה הצפויה שדנים ב-NFT היא איך בנאדם יכול להחזיק בעלות על סרטון שהועתק, הופץ ופורסם מאות אלפי פעמים ברשת? כדי לענות על זה צריך להבין מה זה אומר בכלל NFT.

איזו יצירה שייכת לי ואיזו שייכת לך?

NFT הם ראשי תיבות של Non-Fungible Token, בעברית – אסימון חסר תחליף. ה-NFT הוא מעין רישיון או תעודה דיגיטלית המציגה שאובייקט האינטרנטי הנ"ל שייך לך. חשוב להבין: להחזיק ב-NFT לא אומר שכל פרסום או העתק של היצירה תרד ותעלם מהאינטרנט, או שאפילו תתאפשר איסוף תמלוגים מהיצירה, ה-NFT רק מוכיח שאתה מחזיק "בהעתק המקורי". אם נשווה זאת לחיים מחוץ לרשת, ה-NFT הוא המונה ליזה במוזיאון הלובר, וההעתקים הם התמונות שמוכרים בחנות המתנות.

בונים בלוקים

אז איך כל העניין הזה עובד? בדומה לקריפטו, ה-NFT משתמש בטכנולגיית הבלוקצ'יין, מערכת הבנויה באותיות ומספרים אשר עוקבת ומתעדת את דרכה של המטבע או ה-NFT ברחבי הרשת. כל קנייה, החלפה או מכירה מתועדת על הבלוקצ'יין וכמו כן למי שייך האובייקט הדיגיטלי. בניגוד למטבע הקריפטו, כל NFT הוא ייחודי בכך שיש רק אחד כמוהו וזה מה שנותן לו את הייחודיות והאקסקלוסיביות שבהחזקתו.

כל דבר יכול להיות NFT

בשנה האחרונה מאז פריצתה לשיח הרווח, יש בהלה לזהב בכל הנוגע ל-NFT. הן מצד הרוכשים המחפשים להניח את ידם על יצירה נדירה שעלולה להכפיל ולשלש את ערכה, והן מצד היצרנים והחברות שמחפשות לספק את השוק. אמן הרחוב בנקסי היה מהראשונים לקפוץ על הטרנד על ידי תכסיס מורכב שכלל שריפת יצירה מוחשית ומכירת "הרגע" המצולם הנ"ל כ-NFT. ה-NFL הכריזו שכל שחקן בליגה יוכל ליצר ולמכור NFT של דמותם, מעין גרסה אינטרנטית של קלפי סופרגול שעליהם חלקינו גדלנו. ואף בידיעה חדשה דווח שחברת נדל"ן בארצות הברית תציע לראשונה למכור נכס של בית בצורת NFT.

כפי שאתם רואים, למרות שלא מעט אנשים כבר קפצו על רכבת ה-NFT, התחום רק ממשיך להתפתח ולגדול. זה רק עניין של זמן עד שנראה אם כל זה היה רק טרנד מאוד יקר או שמא תחילתו של עידן חדש בכל הנוגע לרכישה ושייכות של קניין בימינו. בכל מקרה שיבוא, אנחנו כאן להמשיך לעקוב ולעדכן.

ואם גם אתם רוצים לעדכן את הקריירה שלכם עם משרת הייטק חדשה ונוצצת, אנחנו דואגים לכם >>>>

דברו איתי כדי למצוא את המשרה הבאה שלכם!