בלוג-און

מנפצות את תקרת הזכוכית – יוזמות שמקדמות נשים בהייטק

חוסר האיזון בין נשים וגברים בעולם ההייטק הוא בין הנושאים המדוברים ביותר בשנים האחרונות. למרות שנראה שיש מגמת שיפור באחוזי הנשים המחזיקות בתארים אקדמיים רלוונטיים להייטק וכן באחוזי התעסוקה של נשים צעירות בשוק הישראלי, עדיין יש הרבה פערים לצמצם. במיוחד לכבוד יום האישה, ריכזנו עבורכן, נשים בהייטק, כמה יוזמות שבעזרתן תוכלו לקדם את הקריירה שלכן וגם כאלו בהן תוכלו להתנדב ולעזור לנשים צעירות להשתלב בעולם ההייטק!

Data Queens

הקהילה הראשונה בארץ שהוקמה במטרה לאגד ולהעצים נשים בהייטק ובעיקר בתחומי הדאטה השונים. Data Queens היא קהילה ללא מטרות רווח שהוקמה ברשת ומקיימת גם מפגשי קהילה ואירועים פיזיים. בנוסף הקהילה יוזמת תוכניות "מנטורינג" בהן תוכלו לקבל עצות מנשים בעולם ההייטק או לתת עצות בנושאים בהן אתן מבינות בעבור נשים צעירות המתחילות את דרכן בהייטק. בנוסף, בקרוב עתידה הקהילה להשיק פודקאסט משלה הדן בנושאי Data והייטק!

לאתר של Data Queens >>> 

לעמוד הפייסבוק של Data Queens >>> 

Woman2Woman

תוכנית אשר הוקמה מתוך עמותת יוצאי 8200. החזון של התוכנית הוא ליצור גיוון בשוק העבודה הישראלי דרך קידום נשים בכלל המקצועות והתחומים. Woman2Woman מייצרת קהילה של נשים בעלות כישורים שונים ממגוון תחומי עבודה ונותנת להן כלים להמשיך לפתח את הקריירה שלהן דרך הרצאות השראה ומוטיבציה מנשים מובילות בשוק העבודה הישראלי והעולמי. תחת תוכנית Woman2Woman מתקיימות מגוון פעילויות שונות לקידום נשים בהייטק הרותמות ארגונים מובילים במשק המעסיקים אלפי עובדים בישראל.

לאתר של Woman2Woman >>> 

לעמוד הפייסבוק של Woman2Woman >>> 

She Codes

She Codes; קמה במטרה להגיע לשוויון מגדרי בתחום פיתוח התוכנה. בקהילת She Codes כיום יש כבר 50,000 חברות. ביניהן נשים המעוניינות ללמוד פיתוח תוכנה או לעשות הסבה למקצועות הייטק וגם נשים שכבר עובדות בעולם ההייטק ומעוניינות ללמוד שפות פיתוח חדשות או להעשיר את הידע שלהן ולהכיר עוד נשים בעולם ההייטק. כחלק מפעילותו הארגון מקיים קורסים שונים, פרויקטים קבוצתיים, הרצאות טכנולוגיות, הרצאות אירוח, ייעוץ קריירה ועוד המון פעילויות נוספות.

לאתר של SheCodes >>> 

לעמוד הפייסבוק של SheCodes >>> 

המיטאפיסטיות

קבוצת פייסבוק שקמה במטרה להגדיל את כמות הנשים המגיעות למיטאפים. המיטאפיסטיות הן קבוצת נשים המתעסקות במקצועות המוצר, ה-Data, ה-UX, הפיתוח, הענן ועוד. כל מי שמתעסקת בעולמות ההייטק בכל צורה שהיא מוזמנת להצטרף לקבוצה, לשמוע ולהצטרף למיטאפים, אירועים, לפרסם פוסטים ולהצטרף לניוזלטר השבועי של הקבוצה.

לעמוד הפייסבוק של המיטאפיסטיות >>> 

QueenB

QueenB היא עמותה ללא מטרות רווח לקידום נשים ונערות אשר שמה לעצמה מטרה להעלות את הייצוג הנשי בתחום הטכנולוגי. העמותה הוקמה על ידי סטודנטיות למדעי המחשב עקב מיעוט נשים בתארים האקדמאיים הרלוונטיים למקצועות ההייטק. העמותה מעודדת נערות לבחור במגמת מחשבים ולייצר אצלן תחושת מסוגלות כבר בשלבים המוקדמים של לימודים בתיכון. התוכנית של העמותה עוסקת בלימודי מגדר, תכנות ויצירת פרויקט אישי לכל משתתפת.

לעמוד הפייסבוק של QueenB >>> 

יזמיות

"יזמיות" הוא ארגון ישראלי אשר הוקם ב-2012 ומאז צבר אלפי חברות התומכות זו בזו ומשתתפות בפעילויות רבות. החזון של הארגון הוא להגדיל משמעותית את כמות הנשים בהייטק ובביו-טק כבר בשנים הקרובות. הארגון תומך ומקדם נשים המעוניינות להקים סטראטאפים משל עצמן או כאלו המעוניינות להשתלב בחברות הייטק גדולות. הארגון מספק לחברות בו כלים, ידע, מנטורינג ורשת חברתית תומכת של נשים בעולמות הייטק.

לאתר של יזמיות >>> 

מחפשות עבודה חדשה בעולם ההייטק? יש לנו מגוון משרות טכנולוגיות להציע לכן! >>>

דברו איתי כדי למצוא את המשרה הבאה שלכם!