בלוג-און

ידע זה כוח – הכירו את תחום ה-BI!

"עם שאינו יודע את עברו, ההווה שלו דל ועתידו לוט בערפל" כתב יגאל אלון בלי כל קשר להייטק. אבל כוחו של משפט ספרותי טוב הוא היכולת שלו להתאים ולהתחבר לכל תחום, ואין תחום יותר רלוונטי למשפט זה בעולם העסקי והטכנולוגי מאשר תחום ה – Business Intelligence. הכנו לפניכם הכרות רחבה עם התחום הכל כך חשוב הזה שעוזר לנו להכיר את עברנו על מנת להאיר את העתיד!

מה זה BI?

תפקידם של אנשי Business Intelligence –  או בשמו המקוצר והנפוץ יותר BI, הוא ליצור עבור מנהלים ועובדים מערכות וכלים המתבססים על הון הנתונים שנמצאים בארגון על מנת לסייע ולאפשר החלטות עסקיות מושכלות. כמו כן, BI משמש גם לתיעוד הנתונים וניתוח אפקטיבי נוח לקריאה והצגה בפורמטים ברורים כמו גרפים ודוחות.

למה צריך BI?

עולם טכנולוגי מצריך בינה עסקית טכנולוגית. מערכת ה-BI עובדת ומנתחת את ההיסטוריה העסקית, החל מתהליכים עסקיים שעבדו (או לא עבדו), חקירת דפוסים חוזרים של לקוחות על מנת לשמר אותם ואיתור לקוחות חדשים. אנשי ה-BI אוספים נתונים אלו ומעבדים אותם לדוחות ומסמכים עבור מנהלי הארגון על מנת לאפשר להם קריאה מובנת וברורה של הנתונים. בסופו של דבר BI הוא הכלי הרלוונטי ביותר היום לכל עסק שרוצה לחקור, לקדם ולנצל את הידע הרב שיש במידע העסקי.

שחקני מפתח

למרות תפקודה האוטונומי של מערכת ה-BI, יש לא מעט אנשים בתפקידים שונים האחראים לתפקוד היעיל שלה. מנתחי מערכות כשמם הם, אחראיים על הבנת צורכי הלקוח ותרגומה לתוך המערכת. מפתחי מערכות הם מפתחי Front-End ו-Back-End שאחראיים על פיתוח המערכת. ואחרונים וחביבים הם בודקי QA, העורכים בדיקות שונות במערכת על מנת להבטיח את תפקודה התקין.

אח קטן ואח גדול

על עולם ה-Big Data כבר כתבנו בכתבה רחבה בעבר, ולאלו שקראו את הכתבה הקודמת או שסתם מכירים את התחום יכול להיות שאתם תוהים מהו ההבדל בין השניים. BI עוסק ב-"מה היה?" על מנת להבין ולהשפיע על תהליכים עסקיים דרך המידע. ביג דאטה לעומת זאת הוא תחום העוסק במידע הרב שיש במאגרי הנתונים על מנת "לנבא" את העתיד ולהחליט החלטות חשובות לפי המידע. כמובן שגם אם עולם הביג דאטה מעניין אתכם יותר יש לנו משרות אטרקטיביות מאוד גם בתחום זה.

אז כפי שאתם רואים, אכן יש הרבה כוח בידע ומרבית החברות היום מכירות בצורך החשוב של מערכת BI טובה בעסק שלהם. רוצים להצטרף לעולם הזה גם? כבר מכירים את התחום ומחפשים משרה שווה? חדשות טובות כי אצלנו יש המון משרות שוות בתחום!

דברו איתי כדי למצוא את המשרה הבאה שלכם!