בלוג-און

במיוחד עבור אנשי ה-IT- חמישה טיפים שיעזרו לכם לקדם את הקריירה שלכם!

אם אתם אנשי IT המחפשים לקחת את הקריירה שלכם צעד אחד קדימה או להתניע תהליכים בקריירה שמסיבה כזו או אחרת קצת נתקעים לאחרונה – כדאי לכם לקרוא את הטיפים המקצועיים שאספנו עבורכם. בין אם רק התחלתם את קריירת ה-IT שלכם ובין אם אתם כבר כמה שנים טובות בתחום, הטיפים הבאים יעזרו לכם להבין איך אתם יכולים לקדם את קריירת ה-IT שלכם לשלב הבא!

1. אל תפסיקו ללמוד

בעולם ההייטק, אשר נשען ברובו על טכנולוגיה, שינויים טכנולוגיים מתרחשים במהירות ואנשי ההייטק בכלל וה-IT בפרט מחויבים לעמוד בקצב. כלל שתהנו מתהליך הלמידה והחיפוש אחר טכנולוגיות חדשניות כך תהיו אנשי IT טובים יותר. לדוגמא, נסו לגלות עניין בטכנולוגיות AI חדשות שצוברות תאוצה בשנים האחרונות או אפילו ללמוד לעומק שפת תכנות פופולארית כמו Python או מנגנוני פעולה חדשים ב-Cloud. ככל שתלמדו על יותר טכנולוגיות חדשות כך תשמרו על הכישורים שלכם רלוונטיים לשוק המשתנה. היו אקטיביים וערים להזדמנויות לקידום הידע הטכנולוגי שלכם.

2. IT טוב יודע לתקשר טוב

רוב אנשי ה-IT יודעים להתמודד עם עבודות טכניות מסובכות, אבל רק מעטים מהם יודעים איך לתקשר נכון עם לקוחות ושותפים עסקיים. על פי סקר שנעשה בקרב אנשי CIO עולה כי אחת המיומנויות שחסרות לאנשי IT המחפשים לקדם את הקריירה שלהם היא מיומנות תקשורת בכתב ותקשורת בינאישית. לכן, מומלץ לשאוף להיות אנשי IT שלא רק בקיאים בתוכנה ובמחשוב אלא גם כאלו שיודעים להסביר בעל פה ובכתב איך הטכנולוגיה עובדת וכיצד ניתן להשתמש בה. התאמנו על יכולות התקשורת שלכם בעל פה מול לקוחות חדשים ועל יכולת הכתיבה הטכנית שלכם במיילים ובדו"חות.

3. עבדו על יכולות המנהיגות והניהול שלכם

במיוחד עבור אלו המגיעים עם רקע טכנולוגי חזק, כדאי מאוד לפתח מיומנויות של מנהיגות וניהול כדי לקדם את הקריירה שלכם. זה נכון שאיש IT טוב יכול להתקדם מאוד בזכות כישוריו הטכנולוגיים בלבד, אבל כל מגייס/ת וכל בכיר IT יגידו לכם שמגיעה הנקודה בה הכישורים האישיים שלכם חיוניים לפיתוח הקריירה לא פחות. היום, טכנולוגיה היא דבר בלתי נפרד מכל ארגון שקיים בעולם, ולכן אנשי IT ששולטים גם בטכנולוגיה וגם במיומנויות הבינאישיות יהיו הראשונים לקדם את הקריירה שלהם ולפתח אותה לכיוונים חדשים ומרתקים.

4. בחרו נושא מקצועי והתמקדו בו

זה נכון שאמרנו לכם בטיפ הראשון לא להפסיק ללמוד ותמיד להתעניין בטכנולוגיות חדשות. בכל זאת, עדיף להיות מומחים בנושא מסוים מאשר בינוניים בכמה נושאים. לרוב, מעסיקים מחפשים מועמדים שיש להם מגוון מיומנויות אך כאלו שיהיו מאוד טובים בתפקיד הספציפי שלהם. לכן, השתדלו לשמור על סקרנות ועל היכולת להתגמש ולהסתגל לשינויים טכנולוגיים ובו בזמן מצאו נושא שמלהיב אתכם במיוחד, התמקדו בו והתמקצעו בו.

5. שיקלו להיכנס לעולמות אבטחת המידע והסייבר

אם אתם כבר הרבה שנים בתחום ה-IT ומחפשים הזדמנות לעבוד עם טכנולוגיות חדשניות או שאתם מחפשים משרה שתאתגר את היכולות הטכנולוגיות שלכם ותגוון את הקריירה הנוכחית שלכם – עולמות אבטחת מידע וסייבר עשויים להיות אופציה מצוינת עבורכם. תחומים כמו אבטחת מידע וסייבר יכולים לתת לכם גישה לפתרונות טכנולוגיים חדשניים וגם לאפשר לכם אינטראקציה עם אנשים מתחומים שונים בהייטק.

מחפשים את הצעד הבא שלכם בעולם ההייטק? יש לנו מגוון משרות טכנולוגיות בשבילכם >>>

דברו איתי כדי למצוא את המשרה הבאה שלכם!