בלוג-און

TOP 5 – מקצועות ההייטק המבוקשים ביותר לשנת 2021

השנה שוק ההייטק מצא את עצמו עובר למתכונת של עבודה מהבית וניהול מרחוק, חלק מהחברות הסתגלו למציאות החדשה והצליחו לגדול ולצמוח בעוד שחלקן נאלצו להצטמצם ואף להיסגר. עכשיו כשסיומו של משבר הקורונה נראה קרוב מתמיד, רבים בעולם ההייטק שואלים את עצמם איך יראה היום שאחרי? האם שוק העבודה בהייטק ישתנה אחרי משבר הקורונה? כדי לנסות לענות על שאלות אלו, איגדנו עבורכם 5 מקצועות בהייטק שיהיו מבוקשים בשנת 2021!

1. מפתחי Full Stack

פיתוח תוכנה תמיד יהיה בין המקצועות המבוקשים ביותר בישראל, לפחות בחודשים הראשונים של שנת 2021 הביקוש למתכנתים צפוי לעלות בהרבה. למה? כי אם יש משהו שהקורונה לימדה את כל עולם העסקים זה שאם אתה לא בדיגיטל אתה לא קיים. לכן צפוי להיות ביקוש גדול למפתחי אתרים ואפליקציות. עוד דבר שחשוב לתת עליו את הדעת בתחום פיתוח התוכנה זה שאם בעבר החלוקה ל- Frontend ול-Backend עבדה מצוין עבור חברות מסוימות, בעקבות משבר הקורונה מנהלים רבים הבינו שהם צריכים מפתחים שמבינים גם צד שרת וגם צד לקוח, לכן עובדים היברידיים מסוג זה צפויים להיות העובדים שיהיו הכי מבוקשים בהמשך השנה הקרובה.

לכל משרות הפיתוח >>>

2. אנשי QA

לא סתם פרסמנו בזמן האחרון כתבה על חשיבותו של מקצוע ה-QA לעולם ההייטק. הביקוש למקצוע בדיקות תוכנה נגזר מהעלייה בביקוש של מפתחי אתרים ואפליקציות. כל מוצר דיגיטלי שמפותח היום חייב לעבור סדרת בדיקות מקיפות וככל שיש יותר מוצרים דיגיטליים שצריך לפתח כך גם עולה הצורך בצוות QA איכותי שיבצע בקרה על הקוד והתהליך. לכן, עם העלייה בדרישה למתכנתים, מקצוע ה-QA צפוי להיות בין המקצועות המבוקשים בשנת 2021. 

לכל משרות ה-QA >>>

3. אנשי DATA ו- BI

עוד שיעור שמשבר הקורונה לימד את עולם ההייטק זה כמה חשוב להפיק מסקנות רלוונטיות מהנתונים הנאספים במערכות השונות. לכן, יותר ויותר חברות צריכות אנשי Data שיודעים לקחת את האוצר הבלום בכל מערכת ולהפיק ממנה נתונים ותובנות. עולם ה-Big Data רלוונטי היום כמעט לכל תחום – אסטרטגיות שיווק, מחקרים אפידמיולוגיים, ניתוח נתונים גיאוגרפיים ואפילו פיתוח תרופות. בנוסף לאנשי Data, הצורך בניתוח מידע רחב דורש גם שימוש במערכות טכנולוגיות העוזרות לארגונים השונים להפיק מידע משמעותי מבחינה עסקית וכאן נכנסים גם מקצועות ה-BI.

למשרות הData וה-BI  >>>

4. מנהלי תשתיות טכנולוגיות ואנשי System

תמיד צריך אנשי System טובים וסבלניים שידאגו שכל התשתיות שהארגון מתבסס עליהן באמת יעבדו, אבל משבר הקורונה העלה את הצורך הזה פי כמה וכמה. לא רק שיש ביקוש למנהלי תשתיות ואנשי System אלא שהצורך בהם נפרס כעת גם למרחבים האישיים והביתיים של העובדים השונים בחברות. לכן, הצורך במנהלי תשתיות ענן, מנהלי רשת וניהול פרויקטים של תשתיות צפוי להמשיך לעלות גם במהלך שנת 2021.

לכל משרות התמיכה, System  וניהול תשתיות >>>

5. אבטחת מידע וסייבר

עם המעבר של עולם העסקים לדיגיטל בעקבות משבר הקורונה, כל המידע הרגיש ביותר של הארגונים השונים נאלץ לעבור למחשבים ביתיים ולטלפונים ניידים. עם העלייה בכמות המידע המצויה בעולם הוירטואלי כך גם הסכנה לפריצות עולה. בעקבות מגמה זו, ארגונים רבים מוצאים את עצמם זקוקים לאנשי אבטחת מידע וסייבר אשר יגנו על המידע הרגיש להם וימנעו מהאקרים לפרוץ לאתרים או לאפליקציות שלהם. ארגונים קטנים וגדולים חוששים באופן שווה מפריצות וגניבות ולכן בתור אנשי אבטחת מידע וסייבר תוכלו למצוא משרות מגוונות בארגונים השונים.

לכל משרות אבטחת המידע והסייבר >>>

עולם ההייטק בהחלט עבר שינוי משמעותי בעקבות משבר הקורונה, אולם נדמה שעם כל הקשיים שהביא עמו המשבר, דווקא עכשיו זה הזמן המתאים ביותר לרכוש את הידע הדרוש או להמשיך לפתח את הקריירה שלכם בהייטק ולהקפיד להישאר רלוונטיים! 

גם אתם רוצים להשתלב בעולם ההייטק במקצועות המבוקשים ביותר? ללוג-און יש מגוון משרות טכנולוגיות בהייטק להציע עבורכם!  >>>

דברו איתי כדי למצוא את המשרה הבאה שלכם!