בלוג-און

"זמן יקר" 5 טיפים לניהול זמן בהייטק!

כולנו היינו שם, הרגע שבו מרגישים שהשאיפות שלכם לא תואמות להספק שלכם, שהזמן חולף מהר יותר מהרגיל והמשימות שלכם בעבודה רק מצטברות. אז נכון שעוד לא המציאו את הדרך לחזור זמן, אך לפעמים כל מה שצריך זה ללמוד לנהל אותו נכון יותר. בדיוק בשביל זה קיבצנו לכם כמה טיפים יעילים לניהול זמן שיעזרו לכם להרגיש פרודוקטיביים יותר וחדורי מטרה כלפי היעדים שלכם!

1. להחזיק את עצמכם קצר

ניהול זמן נכון ופרודוקטיבי מתחיל קודם כל מדד ליין קבוע מראש. היו הבוסים של עצמכם, קבעו מתי אתם מסיימים כל משימה והקפידו לעמוד בדד ליין שקבעתם. אם נקבעה העלאת גרסה בסוף הספרינט, דאגו שכל המשימות שלכם מתנקזות אל עבר אותו התאריך. קבעו לעצמכם דד ליין עצמי, גם לטיפול בבאגים הקטנים וגם לעבודה על הפיצ'רים הגדולים.

2. אנשי בוקר או לילה?

כולנו אינדיבידואלים, פסיפס של תכונות ויכולות שונות שמרכיבות את מי שאנחנו. גם בשעות העבודה אנחנו מותאמים אחרת, יש אנשים שהכי פרודוקטיביים בבוקר, ויש אנשים שרק בלילה מצליחים לסיים את משימותיהם. שעות פרודוקטיביות יכולות להיות ברכה ושעות של חוסר פרודוקטיביות יכולות להיות מאוד מתסכלות. נסו לאתר את השעות שבהם אתם מרגישים הכי יעילים, נסו לעבוד בשעות שבהם לא עבדתם עדיין ותבחנו מתי אתם בשיא הייעול שלכם.

3. לו"ז לו"ז לו"ז

בין אם אתם עובדים במשרד או מהבית, בניית לו"ז אישי ומותאם לכם הוא הכרחי לניהול הזמן שלכם. נהלו את זמנכם דרך Google CalendarMondayNotion או אפילו מחברת משימות אישית, והקפידו לארגן לעצמכם לוח זמנים ברור וחד משמעי. יש לכם כבר לו"ז ורוצים לשפר אותו? נסו למדוד זמנים לכל משימה, עקבו אחר התוצאות ובנו לו"ז אפקטיבי יותר המותאם לזמן העבודה שלכם.

4. נא לא להפריע

העבודה בעת הנוכחית מביאה איתה מבול של הסחות דעת, בין אם זה מהטלפון הסלולרי שנמצא לידכם ומתריע על כל רגע שלא רלוונטי לעבודתכם או הרשתות החברתיות כמו, Facebook, Twitter ו-Instagram שמושכות אתכם ברגעים של חוסר תשומת לב. כמובן שכוח רצון הוא הפתרון העיקרי, אך ביכולתכם למזער הסחות אלו באמצעות התוסף StayFocused ל-Google Chrome שבהוראתכם מגביל אתרים לא רלוונטיים לעבודה, ואף יכול לאפשר לכם גישה רק לאחר שביצעתם את משימותיכם. תוסף זה, כמו גם תוספי ניהול זמן אחרים מופיעים בכתבה שהכנו על תוספי ה-Chrome שישדרגו לכם את העבודה בהייטק! >>>

5. Take a Break

אל תהיו קשים עם עצמכם! גם אם כולם אומרים שהמסך השחור והאותיות הבהירות של ה-VS Code מקלים על העיניים, חשוב לתת להן זמן מנוחה אמיתי. מחקרים מראים כי פרק זמן העבודה האפקטיבי ביותר נע בין 90 ל-120 דקות. הקפידו להגדיר בלו"ז הפסקה של כ-15 דקות אחרי כל פרק זמן ממושך של עבודה. על מנת לנצל את ההפסקות כמו שצריך החליטו מראש מה אתם עושים בהן – קפה, סיבוב עם הכלב או כל דבר שעושה לכם קצת טוב. מרווח נשימה עשוי להיתפס כ"בזבוז זמן" אך בפועל הוא הכרחי לשמירה על ערנות, ריכוז ורמת פרודוקטיביות גבוהה.

בין אם אתם עובדים מהבית ובין אם במשרד, ניהול זמן נכון הוא הכלי החשוב ביותר לפרודוקטיביות! השתמשו בטיפים האלו כדי למקסם את עבודתכם בהתאם לזמן שניתן לכם ותוכלו להגיע ולממש את כל שאיפותיכם בתחום ההייטק!

עוד לא מצאתם עבודה בהייטק? יש לנו המון משרות חדשות וחמות בשבילכם! >>>

דברו איתי כדי למצוא את המשרה הבאה שלכם!