בלוג-און

הצצה אל עולם ה-DevOps – אחד התחומים החמים ביותר בהייטק

בשנים האחרונות תחום ה-DevOps צבר תאוצה רבה בעולם ההייטק. DevOps נשען על עולמות הפיתוח (Development) ועל עולמות האופרציה (Operation) והיום כבר ברור שמדובר בהרבה מעבר לתפקיד – DevOps זו תפיסת עולם חדשנית וייחודית. באמצעות תחום חדשני זה מקצועות כמו פיתוח, System, IT ואבטחת מידע שנתפסו בעבר כנפרדים כעת מתאחדים תחת עולם אחד שתפקידו לקדם את חברות ההייטק, לייעל תהליכי פיתוח, לייצר מוצרים טובים יותר, להיות קשובים לצרכי הלקוח וגמישים לאור השינויים הטכנולוגיים המתרחשים סביבנו בקצב מסחרר. מסוקרנים? בואו לגלות למה כדאי לכם להשתלב בתחום החם הבא של עולם ההייטק וכיצד תוכלו לעשות זאת!

איך הכל התחיל

עד שנות ה-2000 המוקדמות פיתוח מוצרים טכנולוגיים התנהל בשיטת WaterFall (מפל מים). שיטה זו התאימה מאוד לדרך שבה היו מפתחים תוכנות בשנים בהן רוב המחשבים היו נייחים ואינטרנט לא היה נגיש לכולם. אולם כשהתאפשר להפיץ תוכנות דרך האינטרנט, צוותי פיתוח נאלצו לאמץ מתודות זריזות יותר וכך התפתחה שיטת ה-Agile שיטה בה כל שלבי הפיתוח – מכתיבת קוד, דרך ביצוע בדיקות ועד להפצה לשוק – מתבצעים במקביל.

היום, עם ההתפתחויות המרשימות בתחומי ה-IT וה-Cloud, פיתוח תוכנה באופן מהיר ואיכותי הפך להכרחי בעבור חברות הייטק שרוצות לעמוד בקצב ולספק גרסאות ותוספות חדשות למוצרים שלהן. כך, צמח עולם ה-DevOps והפך להיות אחד מהתחומים החמים והנדרשים ביותר בהייטק המצריך מאנשיו מקצועיות וניסיון רב הן בתחומי האופרציה והן בתחומי הפיתוח. אנשי DevOps נדרשים למקצועיות בשני תחומים אלו גם יחד שכן הם אחראיים לחבר בין עולמות אלו על מנת לשלוט ולייעל תהליכי פיתוח, בדיקות, הפצה והפעלה.

היתרונות של ה-DevOps בעולם ההייטק

חברות המאמצות את תחום ה-DevOps כתפיסת עולם, בונות מוצרים טכנולוגיים המתכתבים עם דרישות הלקוח ובאותה הנשימה גם מסוגלות לעדכן את המוצרים שלהן במהירות ובהתאם לשינויים הטכנולוגיים. זאת כיוון שבתרבות זו כל תפקידן מעורב בכל שלב במידה מסוימת כך ששלבי הפיתוח מסתמכים אחד על השני אך אינם מוגבלים לתפקידים ספציפיים.

כך למשל, בתרבות DevOps, אנשי IT יהיו מעורבים גם בשלבי התכנון, הפיתוח, ההפצה וההפעלה ולא רק בשלבי התחזוקה והתפעול. דבר זה מאפשר בקרה מרבית על תהליך הייצור של מוצר טכנולוגי כזה או אחר, גמישות במהלך הפיתוח וכן פיקוח על אמינותו של המוצר.

מחפשים את הצעד הבא שלכם בעולם ההייטק? יש לנו מגוון משרות טכנולוגיות עבורכם! >>>

למה כדאי להיות חלק מתחום ה-DevOps?

יש שיטענו כי יכולות ניטור מתקדמות המשלבות בינה מלאכותית יחד עם טכנולוגיות ענן המקלות על הפצה והטמעה ייתרו את עבודתם של אנשי ה-DevOps. טענה זו לא מתייחסת לעובדה שעולם ה-DevOps הוא תפיסת עולם טכנולוגית הרבה מעבר לתפקיד הטכני שאנשי ה-DevOps מבצעים.

אנשי DevOps הם היחידים שמבינים תהליכי פיתוח בצורה מספיק רחבה כדי לדעת כיצד ניתן לטייב אותם לטובת הלקוח ולייעל אותם לטובת הארגון. באמצעות תהליכי עבודה כמו CI/CD ואוטומציות אנשי ה-DevOps מבטיחים את איכות המוצר וייעול תהליך הפיתוח. ניהול כזה של תהליכי פיתוח ויכולות התגמשות מול שינויים טכנולוגיים המתרחשים בקצב מסחרר תמיד יישארו הכרחיים בעולם ההייטק ולא יוכלו להיות מוחלפים על ידי אף טכנולוגיה.

אז מה צריך בשביל להשתלב בתחום ה-DevOps ?

להפגיש בין עולם האופרציה לעולם הפיתוח זו משימה לא פשוטה בכלל, במיוחד כשבדרך כלל המתכנתים רוצים לדהור קדימה בעוד שאנשי האופרציה מוודאים שהמוצר אכן עובד בצורה האופטימלית ביותר. אז איך הופכים להיות החולייה המקשרת והמניעה של כל התהליך?

בדרך כלל משרות DevOps ידרשו מכם ניסיון ב-Jenkins, AWS ,Docker ו-תשתית Kubernetes. אבל מעבר לניסיון טכנולוגי ספציפי, נדרשות שתי תכונות חשובות כדי להצליח בתחום החדש. האחת, היכרות מעמיקה עם עולמות הפיתוח והאופרציה גם יחד. השנייה, יכולות בין-אישיות גבוהות במיוחד. משרות הייטק בתחום ה-DevOps בדרך כלל בנויות על היכולת של המועמד/ת לדעת לתווך בין שני הצדדים ולייעל את תהליכי הפיתוח עליהם מושתת החברה כולה.

רוצים להפוך לאנשי DevOps? יש לנו מגוון משרות בשבילכם: 

 

דברו איתי כדי למצוא את המשרה הבאה שלכם!