בלוג-און

העולם הפיננסי של המחר – טרנספורמציה דיגיטלית בבנקים!

כמו כל תחום בחיינו בשנים האחרונות, גם הבנקים הבינו שזה או להשתדרג טכנולוגית או להישאר מאחור. מגפת הקורונה אילצה את כל השוק להשקיע ולהטמיע שירותים, פלטפורמות ואלטרנטיבות דיגיטליות בכל המגזרים ושוק הבנקים לא שונה בכך. אז מהי הטרנספורמציה הדיגיטלית של הבנקים? איך היא תשפיע על חיינו? והאם באמת צפוי לנו עתיד שבו הבנקים הם חברות טכנולוגיות? הגיע הזמן לגלות!

מהי טרנספורמציה דיגיטלית בבנקאות

בבסיסה, הטרנספורמציה הדיגיטלית בבנקאות היא התהליך שבו מוסדות פיננסים מפתחים ומשדרגים את המערכות הדיגיטליות שלהן לטובת הלקוחות. הטרנספורמציה קורת באמצעות אימוץ של כל מיני טכנולוגיות חדשות שקיימות בשוק היום, כמו Blockchain, בינה מלאכותית, הענן, Big Data ועוד. הטכנולוגיות משמשות לשיפור חווית הלקוחות, סיכול טעויות ואף מניעת הונאות פוטנציאליות.

ביג דאטה – שפע של נתונים

לבנקים הגדולים לא חסרים נתונים של הלקוחות שלהם. ניצול של שפע זה על ידי Big Data יכול להוביל לשיפור של המודל התפעולי, לשפר מוצרים קיימים, לייעל תהליכים שחוזרים על עצמם בצורה אוטומטית ואפילו להשפיע על האסטרטגיה הארגונית. בעזרת Big Data, הבנקים יכולים להכיר יותר את הצרכנים שלהם ולמקד קמפיינים ואפשרויות בדיוק לצרכיהם והעדפותיהם, בדומה לחברות טכנולוגיות אחרות כמו אמזון ו-גוגל.

הענן – הגיע הזמן להתקדם

במחקר שנעשה על ידי Digital Banking Report נמצא שהמרכיב העיקרי שמזיק לטרנספורמציה הדיגיטלית בבנקאות היא במערכות המסורתיות והישנות של הבנקים. תשובה לבעיה זאת יכולה להימצא בענן. המעבר של כל המידע הקשיח של שהבנקים לענן, יכול להביא לחסכונות בהוצאות והתייעלות של מערכת הנתונים.

בלוקצ'יין – העתיד של האינטרנט הבא

נדמה היום שהכול מתקשר בסוף לבלוקצ'יין. אימוץ של הבנקים את הבלוקצ'יין תשפיע על ניהול השקעות, עסקאות בינלאומיים ומסחר. ובגלל טבעה השקוף, תוכל להפחית מרמה, הונאות והעלאת היעלות והמהירות של עסקאות.

בנק או הייטק?

אז האם הבנקים יהפכו לאט לאט לחברות טכנולוגיות? אם נסתכל לדוגמה על בנק ג'יי פי מורגן בארצות הברית, המשקיע בסביבות ה-12 מיליארד דולר בשנה רק על טכנולוגיה, שהוא סכום הגבוה מרוב חברות ההייטק בעולם, נראה שזהו אכן עתיד הגיוני וממשי. בנוסף, הצורך להשקיע במערכות הטכנולוגיות שציינו קודם מוביל לגיוס של כח אדם איכותי ומיומן, כך שהבנקים כמו חברות ההייטק הופכות לבית של אנשי דאטה ומפתחים באותה רמה שחברות ההייטק מהוות בית כיום.

נראה שאין דרך אחרת, הבנקים בניסיון להתאים את עצמם יצטרכו לקחת (ולוקחים) צעדים משמעותיים אל עבר עתיד טכנולוגי. מה זה אומר? שבקרוב נגיע לעולם שבו הבנקים נמנים בין חברות ההייטק ולא כתחום אוטונומי בפני עצמו. והדבר הנוסף שזה אומר, שאם אתם מחפשים משרה אטרקטיבית ואיכותית בהייטק, פתחו עיניים גם כלפיי המגזר הפיננסי.

אנחנו בלוג-און מעדכנים ומוסיפים משרות במגוון תחומים לחברות הבנקים באופן קבוע, אז למה שלא תנסו? >>>

 

 

דברו איתי כדי למצוא את המשרה הבאה שלכם!