בלוג-און

6 סימנים לכך שאולי הגיע הזמן להחליף מקום עבודה

קחו רגע לקרוא את ההיגדים הבאים והנהנו אם הנכם מסכימים איתם:
רוב זמן שהותכם במקום העבודה אתם לחוצים ועצבניים?
לא פעם יצא לכם להרגיש כאילו חזרתם לתקופת הצבא וחשתם "שביזות יום ראשון"?
הפנטזיות על חופשה מגיעות לפתע לעתים קרובות יותר ויותר?
קפצה לכם מודעת "דרושים הייטק" והתחלתם לקרוא אותה בהתעניינות מחשידה?
אם כבר נתפס לכם הצוואר מלהנהן, ייתכן והמאמר הבא רלוונטי לכם מאוד. סיכוי רב שהגיעו מים עד נפש והגיע הזמן להפסיק להתלונן ולעשות משהו בנדון – להחליף עבודה!
במיוחד בשבילכם החלטנו להציג מספר סימנים שאם נתקלתם בהם, ייתכן וזה סימן לעזוב ושהגיע הזמן להחליף מקום עבודה.

It's all about you – גורמים הקשורים לרצון להחליף מקום עבודה

  • לא נוח לכם: אתם מבלים את מרבית שעות היום בעבודה ולכן, רצוי שתרגישו בנוח ושתהיו משוחררים על מנת שתצליחו לבטא את "האני האמיתי" שלכם. במידה ואתם חשים בסטרס ובתחושה כי הייתם מעדיפים לבצע סיבוב ולחזור הביתה – זו נורה אדומה!
  • התנהגות שונה עם עמיתיכם לעבודה: במידה ואתם מתנהגים בצורה שונה או לא טבעית עם עמיתים לעבודה, בהשוואה להתנהגותכם עם חברים מהבית או המשפחה, כנראה שלא נוח לכם מספיק במקום העבודה.
  • חוסר סיפוק עצמי: מקום עבודה יכול להוות מקפצה לתחושת הסיפוק העצמי של כל אחד מכם. למעשה, כדאי מאוד שכך יהיה. רצוי שכל עובד יחוש כי יש לו מקום להתקדם במקום עבודתו, אחרת המוטיבציה תרד בצורה ניכרת והדבר יתבטא ישירות בתוצאות. עובדים צריכים להרגיש שקולם נשמע במקום בו הם שוהים. אם לא כך הדבר, אולי באמת הגיע הזמן להחליף מקום עבודה.

"תפקחו את העיניים ותסתכלו סביב" – אולי זה הסימן בשבילכם להחליף מקום עבודה?

  • מצב החברה משתנה לרעה: שינויים במקומות עבודה הם חלק מהשגרה, בין אם מדובר בחברה מתחילה ובין אם בחברה גדולה ומבוססת. עם זאת, יש לפקוח עיניים ולשים לב אם השינויים לוקחים את מקום עבודתכם למקום פחות טוב. אם למשל מתבצע קיצוץ בכמות העובדים או בלקוחות החברה, זה הזמן לשקול האם כדאי להישאר שם. אולי עדיף להחליף מקום עבודה לפני שהחברה שוקעת עמוק בבוץ.
  • אתם לא מרגישים חלק מהחבר'ה: שמעתם שחלק מהעובדים יצאו לאכול ביחד אחרי סיום יום העבודה ולא הזמינו אתכם לבוא איתם? מרגישים כי קיימות בדיחות פרטיות במשרד שאינכם מבינים? ייתכן ולא נטמעתם מספיק מבחינה חברתית במקום עבודתכם. אין להפחית בערכו של הגורם החברתי, כדאי שמקום עבודתכם יאפשר לכם להרחיב את המעגל החברתי שלכם גם מחוץ לשעות העבודה.
  • ההבטחות לא מומשו: בעת כניסתכם למקום העבודה קיבלתם פירוט מלא על תנאי התפקיד וההטבות הנלוות, בונוסים או תנאים נוספים שתקבלו במהלך התקדמותכם בתפקיד. במידה וחלק מההבטחות לא מומשו ונראה כי "מעגלים פינות" – זה הוא סימן טוב לחשוב על מקום טוב יותר עבורכם, ואולי לגשש אחר הזדמנויות להחליף מקום עבודה.

אמנם כוונת המאמר איננה לגרום לכם לקום וללכת אם הנכם מרוצים ממקום עבודתכם, אך במידה וזיהיתם סימנים שמוכרים לכם ייתכן שזה הזמן לבצע את השינוי ולהחליף את מקום העבודה שלכם.

דברו איתי כדי למצוא את המשרה הבאה שלכם!