בלוג-און

ברוח חנוכה – 5 שינויים קטנים שיפיצו אור בסביבת העבודה שלכם

סביבת העבודה בארגון משפיעה משמעותית על תחושתנו ותפקודנו בו. חברות הייטק רבות משקיעות ממיטב כספן בעיצוב סביבת העבודה שלהן. החדשות הטובות הן שיש מגוון דרכים להתאים את מקום העבודה אליכם. וזה ממש לא צריך לעלות הרבה כסף! הנה 5 שינויים קטנים בסביבת העבודה שכל אחד יכול לעשות בשביל להפיץ אור במקום העבודה.

סביבת עבודה בבית

1. להרגיש בבית – לקחת משהו מהבית לעבודה

זה יכול להיות ספל אהוב שאתם שותים בו את הקפה של הבוקר. או משטח עכבר מקושט בתמונות משפחתיות שקיבלתם במתנה. פריט כזה, שכמובן נכנס בתיק, יכול להאיר את סביבת העבודה שלכם בתחושה ביתית שלעיתים חסרה במשרד. וכן, גם תבשיל מנחם מהבית יכול לחמם את הלב ואת האווירה כולה במשרד.

סביבת עבודה צמחים

2. צמחים, צמחים ו…צמחים – לצבוע את המשרד בירוק

מלבד האסתטיקה שהם מוסיפים לחדר, מחקרים רבים כבר הוכיחו שלצמחים תועלת בריאותית, נפשית ותחושתית. אז אתם יכולים לנחש אילו ניסים יכולים לחולל צמחים עבורכם ועבור סביבת העבודה שלכם. צמחייה משרדית הוכחה כמגבירת אושר ופרודוקטיביות, כמפיגת מתחים, וכמשפרת תהליכים קוגניטיביים. צמחים מעניקים תחושה של טיהור ורעננות והם יעזרו לכם להרגיש מרוכזים, נמרצים ומחויבים יותר לעבודתכם.

סדר

3. סדר בשולחן זה סדר בראש – שימוש בלוח מגנטי

מעבר לתזכורות, תמונות, ברכות ופתקים מחממי לב – לוח מגנטי הוא פתרון נפלא לניהול המשימות שלכם. לצד תוכנות ייעודיות לניהול משימות וזמן, זו דרך קלה ויעילה להיזכר במשימה בוערת שבמהלך הסופ"ש כבר הספקתם לשכוח. הלוח המגנטי מרכז את כל ההודעות והמשימות הדחופות במקום אחד ובולט לעין. חשוב מכך, הלוח מפנה מקום רב על שולחן העבודה ותורם לסביבת עבודה מינימלית ויעילה.

לעבוד מהבית

4. צאו מהפיג'מה – לעבוד נכון גם מהבית

ואם אתם בכלל עובדים מהבית ושואלים את עצמכם מה כבר אתם יכולים לעשות אחרת – תופתעו לגלות שיש הרבה. מלבד קישוט הבית בעציצים ותמונות, שתקף לכל מרחב, ארגוני ולא ארגוני, ישנו מגוון שינויים שתוכלו לעשות בסביבת העבודה שלכם, גם בבית. תתחילו את היום בלהחליף את הפיג'מה ומצאו פינה שקטה ונעימה, שהיא לא המיטה, לעבוד בה. השתדלו לשבת בקרבת חלון המספק אור טבעי והיעזרו באביזרים ארגונומיים לייעול עמדת העבודה.

סדר

5. משנה מקום משנה מזל – סידור המרחב מחדש

לפעמים כל מה שצריך בשביל שתחושתכם במשרד תשתפר הוא לעשות שינוי קטן במרחב הארגוני שלכם. תשנו את מיקום וכיוון השולחן והכיסא, סדרו מחדש את הפריטים מסביב לשולחן או הוסיפו מסך נוסף. אם אתם מרגישים שאין הרבה מקום לתמרן במרחב בו אתם עובדים, נסו להחליף מקום ליום עם חבר/ה לעבודה. אפילו עברו לחדר אחר, באישור המנהלים כמובן ושברו את השגרה היומיומית בעבודה. כל אלה יתרמו לתחושת התחדשות ורעננות בעבודה, ואף יעשו שינוי של ממש בסביבת העבודה שלכם. 

אין זמן מתאים כמו חנוכה בשביל לחנוך מקום עבודה חדש או להתחדש במקום העבודה הקיים. עיצוב המרחב סביבכם משחק תפקיד מרכזי בעיצוב התחושה שלכם בו (ולהפך!). באותו אופן, סביבת העבודה היא קריטית עבור ייעול הרגשתכם, עבודתכם ותפוקתכם. ובשפה פשוטה – כשאתם מרוצים יותר, אתם גם עובדים טוב יותר. בעזרת שינויים קטנים כמו אלה תוכלו להאיר כל מקום עבודה אליו תכנסו!

עדיין מחפשים מקום וסביבת עבודה שיתאימו לכם? מגוון חברות הייטק מבוקשות מחפשות בדיוק אתכם >>>

דברו איתי כדי למצוא את המשרה הבאה שלכם!