בלוג-און

אקשן! – סרטים וסדרות שכל הייטקיסט חייב לראות!

מרגיש היום שההייטק מקיף אותנו בכל מקום, בין אם זה ב-חידושים טכנולוגיים, סיפורי הצלחה, או תרבות עבודה שמשתנה ומתפתחת, בכל מקום שתסתכלו יש נגיעה של העולם הטכנולוגי. כיאה לרוח התקופה, גם עולם התרבות, דרך הקולנוע והטלוויזיה, בוחר לספר סיפורים מרגשים, ביקורתיים ומעוררי השראה של עולם ההייטק. ריכזנו עבורכם כמה המלצות לסרטים וסדרות שכל הייטקיטס חייב לראות! אז תכינו את הפופקורן ההקרנה מתחילה!

הרשת החברתית (The Social Network)

נתחיל, איך לא, עם אחד הסרטים הטכנולוגיים הטובים ביותר ומה שבעיניי רבים נחשב גם לאחד הסרטים הכי טובים של העשור הקודם! הרשת החברתית בבסיסה מספרת את סיפור הקמתה של פייסבוק, הרשת החברתית ששינתה את האנושות לחלוטין, אך בידו של המאסטר, הבמאי דיוויד פינצ'ר, הסרט מציג חקירת דמות מדוקדקת של המייסד השנוי במחלוקת מארק צוקרברג. עם משחק משובח של ג'סי אייזנברג שנעלם בדמותו של צוקרברג ודרך עלילה שלא חוסכת לבקר ולהציג את התמונה הלא נעימה של הדמויות שלה, הסרט עונה על השאלה: האם באמת אפשר להגיע ל500- מיליון חברים בלי לייצר כמה אויבים?

סטיב ג'ובס (Steve Jobs)

לאחר מותו של מייסד אפל האגדי, הייתה נהירה של הפקת סרטים ביוגרפיים על סטיב ג'ובס. עם כל הכבוד לאשטון קוטצ'ר ששיחק בסרט "ג'ובס", נתמקד בסרט המאוחר והמוצלח יותר שנקרא בפשטות האופיינית למוצרים של אפל: "סטיב ג'ובס". הבמאי דני בוייל בוחר להציג בסרט את הרגעים של ג'ובס לפני הפרזנטציות השונות בקריירה שלו שהפכו אותו לאייקון כל כך גדול בעולם הטכנולוגי. דרך השיחות, הלחצים ודמויות המשנה הלא פחות חשובות, הסרט מייצר תמונה חדה ומדויקת על הגאון שהביא לנו את המכשיר הנוכח ביותר בחיינו. צפייה חובה לא רק למעריצים.

עמק הסיליקון (Silicon Valley)

כשהכל מצחיק אז צוחקים! הקומדיה החדה והשנונה מבית היוצר של HBO שמתרחשת במכה של העולם הטכנולוגי, הלא היא עמק הסיליקון. עלילת הסדרה עוקבת אחר ריצ'רד הנסון, מפתח צעיר ודיי כושל שבטעות מוחלטת ממציא אלגוריתם כיווץ מהפכני. מה שנראה בהתחלה כמו דרך סלולה לחיי עושר והצלחה, מתברר כמסע מטורף של הנסון וחבריו בין אנשי טכנולוגיה נצלנים, מנהלים מגולמניים והרבה הרבה טעויות קשות. הסדרה אמנם קורעת מצחוק אך גם מדויקת וביקורתית באיך שהיא מציגה את עולם ההייטק ההולך ומתפתח.

WeWork: Or the Making and Breaking of a 47$ Billion Unicorn

ומסיפורי הצלחה לסיפורי כישלון. סיפור הנסיקה וההתרסקות של היזם הישראלי אדם נוימן וחברת המשרדים המשותפים שהקים WeWork. הדוקומנטרי המקיף צולל לתוך התרבות הבזבזנית של החברה, השקרים והיכולות הכריזמטיות של נוימן לסחוף אחריו אנשים עד סופה המר של החברה. אם הסיפור נשמע לכם מעניין אך אינכם מתחברים לדוקומנטרי, הסדרה  WeCrashed בכיכובם של ג'ארד לטו ואן האטויי היא הסדרה בשבילכם!

דייוויד אטנברו: על פני האדמה

ונסיים עם סרט טבע, הסרט המכונן של שדרן הטלוויזיה הנודע דייוויד אטנברו שסוקר את משבר האקלים על כל רבדיו אמנם לא נראה כמו "סרט הייטק". אך בצפייה בו תתוודעו שלאחר ביסוס והבנה של משבר האקלים והשפעותיה הרעות, אטנברו נושא עיניים לעתיד ומציג פתרונות טכנולוגיים שונים הנמצאים בפיתוח ויכולים אף להוות פתרון ממשי לבור שיצרה האנושות. סרט מעציב אך גם מעורר השראה שכל אדם חייב לראות!

מה אתם אומרים? הרבה מה לראות! ואם גם אתם רוצים לחיות בסרט הייטק, יש לנו המון משרות שוות שמחכות רק לכם ממש כאן!

 

דברו איתי כדי למצוא את המשרה הבאה שלכם!