בלוג-און

איך יראה העולם בעוד 100 שנים? הטכנולוגיות שישנו לנו את החיים!

חופשה על מאדים, מדפסת שמדפיסה פיצה ושליחת הודעות טקסט באמצעות המחשבה בלבד- בטח תהיתם לעצמכם לא פעם כיצד יראה העולם שלנו בעוד 100 שנים. מדענים וחוקרים רבים כבר מנסים להבין מה התשובה לשאלה, אותה ניתן בינתיים רק לנחש. התפתחויות בעולמות ההייטק והמדע נותנות לנו רמזים לגבי החיים שיהיו לנו והתחזיות מאוד מסקרנות! סיכמנו עבורכם מה יהיו השינויים המשמעותיים בכמה מהתחומים הכי מעניינים ורלוונטים. 

ארוחת שף בהדפסה ביתית

מה נוכל להדפיס? יותר נכון לשאול- מה לא נוכל להדפיס?! בתים, רהיטים ואפילו איברים וחלקי גוף. הצפי לעוד 100 שנים הוא שכל אחד יוכל להחזיק בביתו מדפסת באמצעותה יוכל להדפיס כמעט כל דבר שרק ירצה! הדפסת תלת מימד כבר אפשרית בימים אלו, אך ההתפתחויות בנושא יהפכו את ההדפסה להרבה יותר נגישה. בעתיד היא אף תהווה את מקור המזון העיקרי שלנו, כאשר נוכל להדפיס לעצמנו מנות שף, ארוחות גורמה או סתם משולש פיצה…

מוח דיגיטלי

ככל הנראה, המוח האנושי יקבל שדרוגים טכנולוגיים שיתנו לו תכונות של מחשב. נוכל להתקין שבב אשר יגרום לו לעבוד בצורה מהירה ויעילה יותר וכן לשתף מידע באמצעות המחשבה בלבד! זיכרונות ומידע יהפכו לקבצים דיגיטליים אותם נוכל לשתף ולשלוח למי שנרצה ובמקביל להעלות קבצי זיכרון של אחרים לתודעה שלנו. No More לשכוח את החומר למבחן! 

קריאת מחשבות

נשמע כמו סוג של קסם, אבל בעתיד נוכל לתקשר בצורה תודעתית בלבד! כבר היום קיים מחקר באוניברסיטת קליפורניה אשר בוחן טכנולוגיית טלפתיה המתבססת על פענוח פעילות חשמלית במוח- Electroencephalograph. המחקר התחיל כצורך של צבא ארצות הברית ועל פיו נוכל ליצור הודעות טקסט והודעות קוליות ולשלוח אותן באמצעות המחשבה! על פי המחקר, תהליך זה יכלול שני שלבים- תחילה נצטרך לדעת ליצור מסר באמצעות המחשבה ולאחר מכן נצטרך להעביר אותו הלאה לאדם אחר או למכשיר (כמו רדיו לדוגמא). נשמע מופרך? נסו לחשוב מה היה פה לפני 100 שנים.

מחפשים את העבודה הבאה שלכם בהייטק? >>>

מרחבי עבודה ווירטואליים

מרחבי העבודה יהפכו דיגיטליים תוך שימוש ב- (Augmented Reality (AR שתאפשר ייצוגים חזותיים של שרטוטים ומודלים בפיתוח ואף דברים פשוטים כמו ישיבות צוות וירטואליות. נוכל לייצר הולוגרמות ולשדר את עצמנו למקומות שונים ובכך להשתתף בכנסים, פגישות עבודה ועוד, וכל זאת מבלי לצאת מהבית. כבר היום חברות הייטק עוברות מהפכה דיגיטלית, עליה אתם מוזמנים לקרוא בהרחבה. האם האפשרות להיות בכמה מקומות בו-זמנית בעזרת הולוגרמה תהפוך אותנו לפרודוקטיביים יותר או אולי דווקא לעצלנים יותר?

לגור במעמקי הים

ננו-צינורות פחמן וננו-חוט יהלום יאפשרו לבנות גורדי שחקים עצומים ולא רק באוויר אלא גם בתוך האדמה- מבנים יבנו בקרקע לעומק של עד כ-25 קומות! גם הים יהווה מקום מגורים כאשר ייבנו בתוכו בועות מגורים אשר יוכלו לאכלס ערים שלמות. המים עצמם ייצרו אטמוספרות נשימה ויאפשרו את המגורים במעמקי הים.
ומה לגבי העיצוב? בעתיד כבר לא נצטרך לעשות שיפוץ בכל פעם שיימאס לנו מהעיצוב הנוכחי של הבית. הקירות יהיו עשויים ממסכי לד אשר יוכלו להשתנות בהתאם לרוחם של הדיירים.  

עד 2121 תגיע לירח!

נראה כי בעוד כ-100 שנים תוכלו לתכנן את החופשה המשפחתית במקום אקזוטי במיוחד- הירח. הצפי הוא שבשנת 2116 טיסות לחלל יהיו דבר אפשרי, כאשר הירח ומאדים יהיו אתרי נופש פופולאריים ומיושבים. רק אל תשכחו להזמין את המושב ליד החלון 😉

לסיכום, נראה כי העתיד כבר לא כל-כך רחוק. הטכנולוגיות המתקדמות של היום הגיעו להישגים משמעותיים ונראה כי אנחנו נמצאים בהתפתחות מתמדת. אם אתם רוצים לקחת חלק בפיתוחים והישגים אלו אתם מוזמנים להגיש את קורות החיים שלכם למשרות ההייטק המגוונות באתר ולמצוא את המשרה הבאה שלכם!

מחפשים את העבודה הבאה שלכם בהייטק? >>>

דברו איתי כדי למצוא את המשרה הבאה שלכם!