בלוג-און

לעזוב בקלאס – איך התפטרות נכונה ממקום עבודה יכולה למנף את הקריירה שלכם?

לפעמים, התפטרות ממקום העבודה הכרחית להמשך התפתחותנו המקצועית. עדיין, רבים מאיתנו לא לוקחים ברצינות את המשמעות הגדולה שיש לאופי תהליך העזיבה עצמו. למעשה, זהו מהלך אסטרטגי שיכול להשפיע באופן משמעותי על מסלול הקריירה שלכם. עזיבה בחן ובמקצועיות יכולה לשמש ככלי רב עוצמה שיפתח בפניכם דלתות חדשות ויעלה את מעמדכם המקצועי. אז איך תוכלו לעזוב בצורה נכונה וחיובית? ואיך התפטרות נכונה תעזור לכם למנף את הקריירה שלכם ולעזור לכם במקום העבודה הבא?

resigning

1. לחכות לרגע הנכון

רגע לפני שאתם עושים צעד גדול כמו התפטרות, עצרו לחשוב ולסדר את מחשבותיכם לגבי הסיבות לעזוב. האם זה כעס או אי הסכמה רגעית שאפשר לפתור בשיחה? או האם זה משהו שכבר בוער בכם זמן מה? חשבו על יעדי הקריירה שלכם, העריכו את עמדתכם הנוכחית והבטיחו שההחלטה שלכם להמשיך הלאה מבוססת היטב. ודאו שיש לכם חזון ברור לגבי הצעדים הבאים שלכם בקריירה לפני שתתחילו שיחה כלשהי. האם התחלתם כבר לחפש עבודה אחרת? להסתכל מה מקומות אחרים מציעים וכמה אתם שווים בשוק? אם לא, אנחנו ממליצים בחום להתחיל לחפש ולקחת חלק בראיונות עבודה לפני ההתפטרות. וכמובן, לא לשכוח לעדכן את קורות החיים ואת תיק העבודות שלכם בהתאם לניסיון שצברתם.

2. לא לשרוף גשרים

התפטרות מעבודה בצורה מכבדת וחיובית משמרת את מערכות היחסים שבניתם ותורמת למוניטין המקצועי שלכם. עמיתים ומעסיקים זוכרים אנשים המתנהלים בתהליך העזיבה בבגרות ובמוסריות. המוניטין החיובי הזה יכול לקדם ולהפוך אתכם למועמדים מבוקשים בתפקידים חדשים. השתדלו שלא לסיים את התפקיד עם טעם מר בפה והיו כנים והוגנים מול הקולגות והמעסיקים שלכם. עמיתים ומנהלים לשעבר יכולים להפוך לאנשי קשר יקרי ערך עבורכם. בין אם בצורת המלצות והפניות עתידיות לעבודה, הזדמנויות עסקיות חדשות ושיתופי פעולה עתידיים.

resigning

3. פיתוח אינטליגנציה רגשית

ניווט בתהליך העדין של עזיבת מקום עבודה בהצלחה מחדד את האינטליגנציה הרגשית שלכם. טיפול בשיחות קשות ובמצבים רגשיים בטקט ובקור רוח מציג את היכולת שלכם לנהל ולהתנהל במצבי לחץ גבוהים. לא רק שזה יפתח אתכם ברמה האישית והמקצועית, זה גם יהפוך את תהליך ההתפטרות שלכם לקל יותר. מעסיקים מעריכים אינטליגנציה רגשית, ורואים בה מיומנות מנהיגות חיונית.

4. להישאר מקצועיים עד סוף התפקיד

גם אם כבר הגעתם להחלטה, דיברתם עם המעסיקים ושלחתם מכתב התפטרות, זהו לא סוף הדרך. כנראה ונשארו לכם כמה ימים או שבועות להשלים לפני שתסיימו רשמית את תפקידכם. זה הזמן להשקיע ולהראות נכונות לסיים את זמנכם במקום העבודה הנוכחי על הצד הטוב ביותר. מעסיקים נוטים יותר להעסיק אנשים הידועים במקצועיותם והיושרה שלהם. שמרו על פרודוקטיביות ומעורבות בעבודה ותנצלו את הזמן להמשיך ללמוד ולהתפתח מהתפקיד עד תומו.

resigning

5. שימור ושיפור הנטוורקינג שלכם

נטוורקינג היא מילת המפתח בעולם העבודה היום, במיוחד עבור מי מכם שמחפשים עבודה. הקפידו לתחזק את הקשר עם עמיתים לשעבר בפלטפורמות כמו LinkedIn ועבדו על הרחבת הקשרים הקיימים. רשת קשרים רחבה ופעילה מגדילה את הנראות שלכם, מה שהופך אתכם לנגישים ואטרקטיביים יותר עבור מעסיקים פוטנציאליים.

6. ללמוד מהחוויה ולחשוב חיובי

הסתכלו על כל התהליך שעברתם, מתחילת התפקיד ועד סיומו, היו גאים בעצמכם וראו בו כהזדמנות לימודית. גם תהליך ההתפטרות עצמו יכול ללמד אתכם שיעורים חשובים בתקשורת, פתרון קונפליקטים וקבלת החלטות. חשבו על התהליך כחוויה שתהווה עבורכם אבן דרך לצמיחה אישית ומקצועית בה תאמצו לחיקכם הזדמנויות חדשות. עזיבה של מקום עבודה בצורה נכונה היא מיומנות חיונית שיכולה להניע את הקריירה שלכם קדימה. אם תעשו זאת בצורה חיובית ולא בטעם מר, תטפחו איתכם ערכים של חיוביות, יצירתיות, פרודוקטיביות והתלהבות. ערכים שתקחו איתכם גם למקום העבודה הבא.

התפטרות היא החלטה לא קלה אך לעיתים הכרחית לעיצוב עתיד המקצועי שלכם. על ידי שמירה על מקצועיות, שימור מערכות יחסים ולמידה מכל חוויה, תחצבו דרככם להצלחה. זכרו, כל סוף הוא שער להתחלה חדשה. ובינתיים נשאר לאחל לכם המון בהצלחה!

מחפשים את התפקיד והמקום שייקח את הקריירה שלכם כמה צעדים קדימה? משרות בלעדיות עבורכם נמצאות ממש כאן!>>>

דברו איתי כדי למצוא את המשרה הבאה שלכם!