בלוג-און

The Power of a Unicorn – הנה 5 חברות יוניקורן ישראליות ומבטיחות לשנת 2023!

מה משותף לאירוויזיון ולחברות סטארט-אפ? במילה אחת – יוניקורן! חוץ מחדי הקרן, בשניהם גם יש לנו נציגים ישראליים ומוכשרים שמסבים לנו גאווה עולמית. חברות יוניקורן הן למעשה חברות סטארט-אפ שהשווי שלהן מוערך ביותר ממיליארד דולר. השם "חד-קרן" או "יוניקורן", מתאר חברות אלה כתופעה נדירה וקוסמית כמו החיה המיתולוגית. נכון להיום, יותר חברות עוקפות את שווי המיליארד דולר, כשבממוצע כל יוניקורן עשירי בעולם הוא ייצור כחול-לבן. אז אילו חברות יוניקורן ישראליות צפויות להפתיע אותנו בשנת 2023 הנוכחית?

יוניקורן

1. Wiz – היוניקורן ששברה שיאים

המסע של Wiz, מחברת סטארט-אפ צעירה לאבטחת מידע בסביבות ענן, ועד לחברת יוניקורן, קרה כמעט כנגד כל הסיכויים. על רקע מגפה עולמית ומיתון כלכלי, הצליחה לגייס מעל 100 מיליון דולר כבר בסבב הגיוס הראשון שלה. לפני 3 שנים בלבד, ב-2020, נוסדה חברת Wiz על ידי קבוצה של ותיקי אבטחת סייבר. עד מהרה, החברה חלשה על פלטפורמות האבטחה בענן תוך שימוש בבינה מלאכותית (AI) ולמידת מכונה. הטכנולוגיה החדשנית והגישה הממוקדת בה נוקטת החברה משכו במהירות תשומת לב מצד משקיעים. מימון זה אפשר ל-Wiz להרחיב את פעילותה, להשקיע בפיתוח מוצרים ולהרחיב את בסיס הלקוחות שלה. כשנה מהקמתה, החברה המשיכה במגמת צמיחה מרשימה, כשהשווי המוערך שלה עמד על מעל מיליארד דולר. נכון להיום, Wiz היא חברת היוניקורן הגדולה ביותר בתחום אבטחת הסייבר. ראוי לציין שהיא גם חברת היוניקורן שהגיעה הכי מהר לשווי מוערך של 10 מיליארד דולר.

יוניקורן

2. Lemonade – ביטוח AI

Lemonade, תכירו את השם. הסטארט-אפ הישראלי הוא אחד מהשמות החמים בעולם ה- Fintech בכלל ובתחום ה- InsurTech בפרט. Lemonade היא חברת ביטוח המשתמשת בבינה מלאכותית ובניתוח Big Data, מציעה ללקוחותיה פוליסות ביטוח מהירות, שקופות ובמחיר סביר. החברה נוסדה בשנת 2015 ועברה להנפקה ראשונה לציבור בשנת 2020. המודל העסקי החדשני של Lemonade מאפשר לפשט את תהליך הביטוח, להבדיל מחברות הביטוח המסורתיות. בשנת 2021 השיקה חברת הביטוח הדיגיטלי מוצר בשם “Lemonade Car” שהכניס אותה לראשונה לשוק ביטוחי הרכב. לחברה היכולת להתאים אישית את פוליסות הביטוח, בתוספת חווית משתמש חלקה ומבוססת טכנולוגית AI חדשנית. כל זה הביא קהל לקוחות ומשקיעים נאמנים והפך את Lemonade לחברת יוניקורן ישראלית מבטיחה לשנת 2023.

יוניקורן

3. Rapyd – טביעת אצבע גלובלית

Rapyd הישראלית התחילה כספקית שירותי ארנק נייד, והציעה ללקוחות אפליקציה אחת לניהול כל הצרכים הפיננסיים שלהם. עם זאת, עד מהרה הבינו המייסדים כי ישנה הזדמנות משמעותית במתן תשתית פיננסית ושירותים לעסקים. החברה העבירה מיקודה לשירותי B2B, וסיפקה מגוון רחב של שירותים ופתרונות פיננסיים לעסקים ולצרכנים כחברת FinTech. החברה מאפשרת לעסקים לבצע במהירות ובקלות תשלומים בשילוב שירותי ארנקים דיגיטליים, אימות זהות ומניעת הונאות. בתוך שנים ספורות, Rapyd הפכה לחברת יוניקורן עם טביעת אצבע גלובלית. נכון להיום הערכת השווי שלה עומד על מספר מרשים של למעלה מ-15 מיליארד דולר. הצמיחה המהירה הזו התרחשה באמצעות שילוב של שותפויות אסטרטגיות ורכישות, התמקדות בלתי פוסקת בחדשנות מוצרים ופריסתה העולמית.

אירוויזיון

4. Gong – למכור נכון

נוסדה ב-2015, Gong מספקת פלטפורמת ניתוח והפעלת מכירות המשתמשת בבינה מלאכותית כדי לעזור לצוותי מכירות לשפר את הביצועים שלהם. הפלטפורמה של Gong ממנפת אינטליגנציה מלאכותית ולמידת מכונה כדי לנתח שיחות מכירה ולספק תובנות. התובנות המעשיות לגבי צרכי הלקוחות, התנגדויות והתנהגויות צריכה עוזרות לצוותי מכירות לסגור במהירות וביעילות עסקאות. החברה גייסה למעלה מ-500 מיליון דולר ממשקיעים ומשכה לקוחות מהשורה הראשונה כמו LinkedIn ו- DocuSign. עם החשיבות המתמשכת של המכירות בעולם העסקים, Gong עומדת להמשיך בצמיחתה ולהפוך לשחקן מרכזי בשוק טכנולוגיות המכירות. השווי של Gong עומד על מעל 7 מיליארד דולר, מה שהופך אותה לחברת יוניקורן מבטיחה למדי.

Via

5. Via – חד-קרן שיתופית

Via היא חברת טכנולוגיות תחבורה ישראלית המספקת שירותי שיתוף נסיעות לפי דרישה ופתרונות תחבורה חדשניים. המסע של Via להפוך לחברת יוניקורן הונע מההתמקדות שלה בחדשנות ושותפויות אסטרטגיות. עם שווי מוערך של מעל 3.5 מיליארד דולר, הפלטפורמה של Via חוללה מהפכה בענף התחבורה. היא מספקת לנוסעים אפשרויות תחבורה יעילות וחסכוניות יותר כמענה לצורך ההולך והגדל באמצעי תחבורה שיתופיים נוספים. אחד הגורמים שתרמו להצלחתה של Via הוא התמקדותה במתן פתרונות תחבורה נוחים לשימוש ונוחים לכיס. Via גם יצרה שותפויות אסטרטגיות עם חברות וסוכנויות תחבורה ציבוריות מובילות. כל זה מאפשר לה להרחיב את טווח ההגעה והיכולות שלה. ובגלל שעוד לא הגיעו המכוניות המעופפות שיתגברו על מגבלות התנועה – אנו חוזים שמכאן Via רק תמשיך לצמוח!

בשנים האחרונות, מעצם היותה מעצמת הייטק וסטארט-אפים מובילה בעולם, נראה שישראל הפכה ל"בית גידול" לחדי-קרן. ואנחנו ממש לא מתכוונים רק לשירי אירוויזיון! הודות לשגשוג האקו-סיסטם הישראלי של הסטארט-אפים, אנחנו צופים שיותר ויותר חברות יוניקורן ישראליות יצטרפו לחזית הצמיחה.

למה שתעבדו קשה כדי למצוא את המשרה הבאה שלכם? דברו עם לוגי והוא ימצא לכם תפקיד פנומנלי!>>>

 

דברו איתי כדי למצוא את המשרה הבאה שלכם!